Fajnie. Jutro protestuję. Natomiast ciekawi mnie jak obiekt nowo wyrysowany ma inną ilość punktów niż oryginał to jak wówczas zachowuje się plugin? Gdy punktów ma być więcej jak decyduje w jakiej kolejności dodać punkty istniejące a gdzie dodać nowe? Analogicznie gdy ma być ich mniej to który punkt usuwa z historii a które pozostają? MA jakieś LIFO, FIFO czy inną heurystykę decyzyjną w tym względzie czy to raczej kwestia przypadku?
Tu jest opis jak to wygląda od strony kodu:
Linia
138: początek funkcji odpowiedzialnej za łączenie/dodawanie drogi nowej
166: tempWay - nasza stara droga
170: nodePool - węzły które możemy wykorzystać
174: geometryPool - tymczasowe węzły z geometrią nowej drogi w odpowiedniej kolejności
181: stara droga traci wszystkie węzły ale dalej jest starą drogą
186: nodeAssoc - tablica w której mamy pary węzłów z geometryPool i najbliższe im odpowiadające z nodePool (jeśli takie istnieją - linia 190), oryginalnie w “zastąp geometrię” były tu dwie funkcje ala ta druga była mniej wydajna i korzystała z dodatkowych bibliotek
198: geometryNodes - geometria ze starymi węzłami, jeśli węzłów jest więcej niż wcześniej to są brane z geometryPool
204: przesuwamy stare węzły na nowe pozycje (w sumie to tylko dodajemy komendę która z tego co zauważyłem wykonuje się później)
209: tempWay - nasza stara droga ma węzły z geometryNodes
212: Jeśli stara droga miała więcej węzłów niż nowa oznaczamy węzły jako skasowane
219: s_oWay to nasza poprawiona stara droga
222: łaczymy węzły razem jeśli są w niewielkiej odległości
226: domknięcie drogi jeśli nie jest domknięta - ostatni i pierwszy węzeł musi być taki sam
252: łączy drogę z pobliskimi węzłami - dlatego jeśli np wejście jest wzglednie blisko nowej geometri zostanie do niej doklejone bez przesuwania
255: węzły które wcześniej onzaczyliśmy jako skaskowane oznaczamy jako nie skasowane i je usuwamy - z tym było najwięcej problemów
dalej już nic nie zmieniałem i zostało po staremu
W takim przypadku na tym etapie nodePool ma jeszcze węzły które już nie są potrzebne i są one kasowane.
Dla każdego punktu nowej drogi sprawdzamy czy istnieje w nodePool taki punkt który leży w odległości euklidesowej mniejszej niż 1 jeśli jest ich więcej wybieramy najbliższy. Odpowiada za to funkcja findNearestNode.
Jest problem z bardzo ciemnym kolorem brązowym.
Przy opcji wyszukiwania za pomocą koloru wypełniającego, właśnie ten kolor nie jest rozpoznawalny i Tracer2 go nie widzi, przeskakując na inny obrys.
Mam pytanie odnośnie adresów url do Tracer2
Jako podkładu do rysowania budynków w JOSM używam WMS polska.e-mapa.net (dostępny z menu JOSM-a)
Jako url do Tracer2 (znaleziony na forum OSM) używam
Drugi WMS, którego używam do Tracer2 jest nieaktualny, nie zawiera wszystkich budynków. Pierwszy WMS jest aktualny i zawiera nawet niektóre budynki, które są dopiero w budowie.
Pytanie: Jak zrobić, żeby używać pierwszego WMS-a (wms.epodgik.pl) w Tracer2, próbowałem i dałem sobie rady.
Hej!
Dajesz Podkłady=> Ustawienia podkładów=> i kopiujesz sobie adres z „url warstwy obrazów”.
Następnie przechodzisz do ustawień tracer2 i wklejasz adres do pola URL (albo przy użyciu Dodaj nowy albo Edycja).
Wtedy tracer powinien importować obrysy z podkładu który aktualnie wyświetlasz.
Problem jednak jaki napotkałem z podkładem polska.e-mapa.net: Buildings jest taki że nie jestem go w stanie zmusić do współpracy z Tracerem.
Próbowałem różnych ustawień parametrów, ale nie i już
Zaimportowałem sobie zatem adres z Krajowej Integracji Ewidencji Gruntow z polska.e-mapa.net czyli http://wms.epodgik.pl/cgi-bin/KrajowaIntegracjaEwidencjiGruntow i było już lepiej, tj. chodził względnie na ustawieniach jak poniżej:
choć nie rysował tak dobrze jak na podkładzie z lokalnego powiatu (testowałem na powiecie poznańskim). Podobnie zresztą jak podkład polska.e-mapa.net: Buildings miał on tendencję do „zygzakowania” linii (co przekłada się na kształt importowanych budynków), które np. na podkładzie z powiatu poznańskiego wyświetlają się prosto.
Poza tym nie wiedzieć czemu część budynków rysuje mi dokładnie obok a część poprawnie.
Na koniec próbowałem zaimportować jeszcze adres z „Twojego” powiatu pilskiego http://wms.powiat.pila.pl/cgi-bin/pila ale tutaj niestety nawet podkład nie chciał się wyświetlić (nie udało się pobrać obrazu z serwera kafelków) nie mówiąc już o współpracy z tracer2
Zatem wygląda na to że rysujesz albo dalej „ręcznie” albo tracer-ujesz budynki które potem przesuwasz do podkładu. Nie wiem tylko co wychodzi szybciej
Może za jakiś czas podkład z pow. pilskiego zacznie chodzić więc wtedy można spróbować raz jeszcze…
Czy da się używać tego WMS w Tracer2?
http://wms.epodgik.pl/cgi-bin/KrajowaIntegracjaEwidencjiGruntow?
Nie potrafię skonfigurować, a ten WMS jest dokładny i aktualny, łącznie z budynkami, które dopiero są w budowie.
https://www.epodgik.pl/index.php?action=portal/news&id=411
W tracer2 używam WMS z parametrami:
http://mapy.geoportal.gov.pl/wss/service/pub/guest/kompozycjaG2_TBD_WMS/MapServer/WMSServer?FORMAT=image/gif&TRANSPARENT=TRUE&VERSION=1.1.1&SERVICE=WMS&REQUEST=GetMap&LAYERS=Bud_A&STYLES=&SRS={proj}&WIDTH={width}&HEIGHT={height}&BBOX={bbox}{header(User-Agent,Mozilla/5.0(JOSM)}
i
http://mapy.geoportal.gov.pl/wss/service/pub/guest/kompozycjaG2_TBD_WMS/MapServer/WMSServer?FORMAT=image/gif&VERSION=1.1.1&SERVICE=WMS&REQUEST=GetMap&LAYERS=Bud_A&STYLES=&TRANSPARENT=TRUE&SRS={proj}&WIDTH={width}&HEIGHT={height}&BBOX={bbox}{header(User-Agent,Mozilla/5.0 (JOSM)}
ale WMS 2 i 3 są już mało aktualne. Czy jest możliwość aby używać WMS z pierwszego linku? Jakie trzeba dobrać parametry? Jak ustawić Tracer2?
A właśnie, goście z GeoSystem mieli podrzucić link do WMS z ogólnopolskiej (OK, tam gdzie używają ich systemu, czyli większośc gmin) mapy takiej, jak jest w powiatach/gminach - mówili o tym na SoTM-pl. Z tego powinno sie odrysowywać że hej…
Mi się ostatnio nie wyświetlają w josm podkłady wms działek:
wms:http://mapy.geoportal.gov.pl/wss/service/pub/guest/G2_GO_WMS/MapServer/WMSServer?FORMAT=image/png&transparent=true&VERSION=1.1.1&SERVICE=WMS&REQUEST=GetMap&LAYERS=Dzialki&STYLES=&SRS={proj}&WIDTH={width}&HEIGHT={height}&BBOX={bbox}{header(User-Agent,Mozilla/5.0 (JOSM)}
nie wiem co mam popsute
Ten także:
wms_endpoint:http://geoportal.szczecin.pl:9090/isdp/gs/wms?LAYERS=EG_dzialki&FORMAT=image/png&VERSION=1.1.1&LABEL=true&TRANSPARENT=TRUE&STYLES=&PROFILE=552&SERVICE=WMS&REQUEST=GetMap&SRS={proj}&BBOX={bbox}&WIDTH={width}&HEIGHT={height}
d3mol3k, spróbuj ten:
http://wms.epodgik.pl/cgi-bin/KrajowaIntegracjaEwidencjiGruntow?FORMAT=image/png&TRANSPARENT=TRUE&VERSION=1.1.1&SERVICE=WMS&REQUEST=GetMap&LAYERS=dzialki&STYLES=&SRS={proj}&WIDTH={width}&HEIGHT={height}&BBOX={bbox}
Właśnie tak robiłem, kombinowałem też z parametrami i z ustawieniami Tracera, ale nie poradziłem sobie. Widać się nie da, trudno.
Ręcznie odrysować się da, ale jak zmusić żeby WMS współpracował z Tracerem?
http://wms.epodgik.pl/cgi-bin/KrajowaIntegracjaEwidencjiGruntow?
Dzięki dodałem. Ogólnie przez weekend miałem kłopoty z geoprtalowymi podkładami nie wyświetlały się. Przy niektórych muszę wybrać image/png bo ustawione image/jpg nie działają. Coś się wczoraj poprawiło więc poobserwuję co i jak.
Czy Wy też tak macie, że różne budynki publiczne (szkoły, kościoły, sklepy, remizy…) na podkładzie widać na ciemnobrązowo, ale wtyczka tracer2 ich nie widzi?
Jaki podkład?
wms:http://mapy.geoportal.gov.pl/wss/service/pub/guest/kompozycjaG2_TBD_WMS/MapServer/WMSServer?FORMAT=image/gif&TRANSPARENT=TRUE&VERSION=1.1.1&SERVICE=WMS&REQUEST=GetMap&LAYERS=Bud_A&STYLES=&SRS={proj}&WIDTH={width}&HEIGHT={height}&BBOX={bbox}{header(User-Agent,Mozilla/5.0(JOSM)}
…i to mi pokazuje te publiczne budynki na brązowo.
I w ustawieniach wtyczki tracer2 mam to samo:
http://mapy.geoportal.gov.pl/wss/service/pub/guest/kompozycjaG2_TBD_WMS/MapServer/WMSServer?FORMAT=image/gif&TRANSPARENT=TRUE&VERSION=1.1.1&SERVICE=WMS&REQUEST=GetMap&LAYERS=Bud_A&STYLES=&SRS={proj}&WIDTH={width}&HEIGHT={height}&BBOX={bbox}{header(User-Agent,Mozilla/5.0(JOSM)}
i nie łapie tych publicznych budynków.
Poniżej moje ustawienia Tracera na których „złapał” mi rzeczony budynek.
W pierwszej kolejności sprawdziłbym w ustawieniach „Tryb” i ustawił na „match color”.
Rzeczywiście miałem “boundary”, ale po zmianie na “match color” różnica jest taka, że przedtem Tracer2Server zwracał dla takich budynków regularnie “Exception: Couldn’t find strating point” (czyli dokładnie tek samo, jak kiedy się kliknie w puste miejsce), a teraz albo zwraca “Exception: Area too big”, albo nie zwraca żadnego komunikatu, ale obrysu nie wstawia. Pozostałe parametry (poza URL, którego nie dam rady porównac wzrokowo) mam takie same.
A skopiowałbyś mi tekstowo swój URL? Bo porównywanie obrazka z WWW z zawarością okienka w JOSM przekracza moje możliwości…
A skopiowałbyś mi tekstowo swój URL? Bo porównywanie obrazka z WWW z zawarością okienka w JOSM przekracza moje możliwości…
Jasne
Z tego co widzę to zasadniczo jest taki jak u Ciebie z tym że w polu “URL” Tracera wszystko zaczyna mi się od wms:
wms:http://mapy.geoportal.gov.pl/wss/service/pub/guest/kompozycjaG2_TBD_WMS/MapServer/WMSServer?FORMAT=image/gif&TRANSPARENT=TRUE&VERSION=1.1.1&SERVICE=WMS&REQUEST=GetMap&LAYERS=Bud_A&STYLES=&SRS={proj}&WIDTH={width}&HEIGHT={height}&BBOX={bbox}{header(User-Agent,Mozilla/5.0(JOSM)}
Używam JOSM 14178, Ubuntu 14.04 (32bit), Tracer przygotowany pod Linux wegług przepisu z wiki.
taki jak u Ciebie z tym że w polu “URL” Tracera wszystko zaczyna mi się od wms:
Na wszelki wypadek sprawdziłaem, ale dopisanie wms: nic nie zmienia.
JOSM ten sam, tyle że pod Windows 8.1. Linuxowego to dopiero za jakieś 3 tygodnie będę mógł sprawdzić.
Hmm, a dałoby się ewentualnie postawić Tracer2Server na innej maszynie, niż JOSM?
Bardziej dokładny i aktualniejszy podkład budynków do JOSM to:
wms:http://wms.epodgik.pl/cgi-bin/KrajowaIntegracjaEwidencjiGruntow?FORMAT=image/png&TRANSPARENT=TRUE&VERSION=1.1.1&SERVICE=WMS&REQUEST=GetMap&LAYERS=budynki&STYLES=&SRS={proj}&WIDTH={width}&HEIGHT={height}&BBOX={bbox}
url do Tracer2
http://wms02.epodgik.pl/cgi-bin/KrajowaIntegracjaEwidencjiGruntow?FORMAT=image/png&TRANSPARENT=TRUE&VERSION=1.1.1&SERVICE=WMS&REQUEST=GetMap&LAYERS=budynki&STYLES=&SRS={proj}&WIDTH={width}&HEIGHT={height}&BBOX={bbox}
Działa prawie idealnie w niektórych rejonach Polski, tam gdzie podkład budynków jest wypełniony, tam gdzie są tylko kontury Tracer2 wyrysowuje mi tylko część budynku i nie potrafię dać sobie z tym radę.
Moje ustawienia TRACER2
Wielkość kafelka: 0.0002
Rozdzielczość: 512
Tryb: match color
Granica: 32
Liczba węzłów okręgu: 32
Próbowałem oczywiście różnych kombinacji ustawień, ale nic to nie dało, może trzeba coś zmodyfikować w url?