Львів і область

Та, блін, для швидкого прокладання маршруту в маршрутизаторі і навігації. Для чого ж іще? Для веломаршруту чи пішого. :roll_eyes:
Тарасе, в будь-якому випадку про такі речі рішення одноосібно не приймаються і дані не видаляються не спитавши думки спільноти. Якось пригадую десь півроку тому на вулиці Зеленій мене Сергій Дубик запитав про якусь автобусну зупинку чи то про пішоходний перехід (наявність). Переміщуюсь туди, а там тротуару нема, лиш переходи через дорогу… Тоді я не надав уваги тому. Зараз працюю в центрі по вулиці Франка ну і маплю нові магазини що змінилися. Аж тут наближуюсь на ОСМ. Гульк!! Зникли тротуари. Зайшов в OSMOSE. А він видає купу моїх помилок, начебто нез’єднані веї. Але я точно пам’ятаю що там все було ОК… Отут воно і вилізло. Як можна побачити, він спочатку «шифрував» назви наборів змін типу «added buildings» або «added turn lanes». І коли ніхто на це не звертав увагу, став робити це масово.

Набори змін:
01-57029233
02-57029209
03-57028968
04-57028711
05-56960971
06-56946021
07-56945739
08-56945435
09-56939032
10-56936291
11-56936108
12-56936043
13-56935737
14-56748195
15-56747741
16-56735759
17-56735523
18-48116828
19-48116799
20-48116590
вже скасовані. Але це ще далеко не всі… Далі буде.

Сумно що сталось це непорозуміння. Стільки праці витрачено було.
Але все ж зі спільнотою краще взаємодіяти до того, як вносити такі масові зміни.

Опублікований адресний реєстр м.Львів з координатами
http://opendata.city-adm.lviv.ua/dataset/adreslviv

добра новина… :slight_smile:

del

В результаті ҐІС-аналізу адресного реєстру м. Львова виявлено:
3941 адреса пропущена, не вписана адреса в будівлю (позначки з addr:housenumber не рахуються*);
5270 будівель/(адрес) не нанесено на мапу.

Хто хоче помапити Львів, шукаю бажаючих до співпраці? (думаю, що для початку доречно було б просто намалювати полігони будинків без адрес, а адреси залити згодом скриптом і унеможливити помилки ручного введення даних). Я зараз не маю часу цим займатися, тому пишу сюди.
З мене координати відсутніх адрес.


  • На мою думку теґування звичайними позначками з addr:housenumber робити не варто, бо навігатори їх не бачать. Наприклад вул. Лижв’ярська в моєму Ґарміні відсутня, хоча на мапі номери будинків - на місці…

Чекаю на відповідь спільноти.

VARVAR8, можу помалювати будиночки.

Спочатку.
Для покращеного контролю раджу налаштувати JOSM:
*JOSM => Стиль кольорів мапи => Modified objects *
та
JOSM => Стиль кольорів мапи => Address tags validator, якщо пункт відсутній, качаємо звідси: [https://josm.openstreetmap.de/josmfile?page=Styles/AddressValidator&zip=1]

Ок. Тоді поїхали… завершено

*Хто не в курсі, вставляємо по Ctrl+Shift+L.

Намалював, де можна було https://www.openstreetmap.org/changeset/59289019

Гарна робота. це всі 315 пунктів тут? Що означає

?
До речі, якщо з Бінґу не видно будинок, то можна просто було невеличкий прямокутник зробити (з часом поправиться). Бо точно відомо що адреса там існує…
В будь-якому випадку, класно зробив.
Робити нову порцію даних?

VARVAR8, пропустив, там де не зміг зрозуміти до якого будинку належить адреса. Таких місць може з десяток набереться. Дані надсилайте, як буде час, обклацаю. Я правильно зрозумів, що точка має потрапляти всередину будиночка?

Ні. Не обов’язково. Це дані міськради. Вони можуть навіть двори так нумерувати. Думаю, якщо приватна забудова, найчастіше - це буде двір. Але прямокутник ставте всюди (може бути навіть до 8 м від точки). Потім при потребі можна буде поправити, бо якщо немає “будинка” на мапі - нІкуди буде присвоїти потім адреси. До речі. Забув написати. Може бути так: якщо точка стоїть від будинку на відстані більше 5 м, то ҐІС її могла сприйняти за іншу адресу, тому, т.ч. можуть бути в моєму списку ЗАЙВІ точки. А будинок може бути далі, на деякій відстані (вглиб двору від вулиці).

Порада. Для полегшення роботи з великими масивами даних, існує плаґін todo для JOSM. Можете прочитати про нього тут: https://wiki.openstreetmap.org/wiki/JOSM/Plugins/TODO_list. З його допомогою важко щось пропустити.

Лайвхак. Я роблю так: Заливаю масив точок, => виділити все (Ctrl+A) => додаю то все в “Перелік завдань” (втулок todo) (кнопка +). Далі створюю новий шар даних (має стати активним). В “Переліку завдань” масштабую до елемента (ніжній шар точок). Ctrl+Shift+Down => Завантажити. Креслю об’єкт. Далі по циклу. До речі, у рядку заголовку вікна “Переліку” можна побачити відсоток виконання завдання.

Раджу спробувати.

Дякую за інструкцію, обов’язково спробую!

І ще по Львову питання. Чи треба зміщувати супутниковий шар? Дивився у кількох місцях — знімки Бінґ, здається, прив’язані непогано.

Якщо немає розбіжностей з GPS-треками (або вони незначні), думаю не варто. В різних місцях міста - різне зміщення фотооснови Бінґ. Перевірте з шаром (Фон - GPS-треки Openstreetmap). Я завантажую завжди цей шар, а вмикаю/вимикаю його при переході в інше місце мапи (для контролю).

Ще порада: не забуваємо про клавіатурні скорочення. Це !В РАЗИ! підніме продуктивність роботи в JOSM

Дякую, вже використовую їх і Buildings Tools

потрібен ваш e-mail в приват. Вишлю увесь Сихів. з адресами. Бо дуже кваплюся і немає часу звіряти…

Надіслав