De inwinvluchten 2016 van Noordholland en Flevoland zijn genomen van 1 december tot 12 april 2016, deze zijn pas enkele maanden beschikbaar via Esri AHN3 laag Begin 2018
Als de verwerkingstijd wordt doorgetrokken.
De inwinvluchten 2017 voornamelijk Noord Brabant, zullen pas begin 2019 beschikbaar zijn.
De inwinvluchten 2018 Gelderland Limburg, zullen pas begin 2020 beschikbaar zijn.
Ik heb inmiddels ook persoonlijke toestemming om AHN-relief te gebruiken. Maar ik krijg de URL niet werkend in JOSM. Welke URL zou ik moeten gebruiken voor AHN3-Maaiveld-Hillshade?
Blijkbaar wordt het in de JOSM preference xml file anders opgeslagen. Kopieer ik hem rechtstreeks uit imagery preference dan werkt deze, als ik hem bij wms invoer.
Weer meer gebieden in AHN3
Nieuwe AHN3-data uit 2017 (zuid) is nu bij PDOK beschikbaar.
Deze update betreft aanvulling van de dataset met data van de waterschappen De Dommel en Aa en Maas. De gegevens zijn ingewonnen in de periode 1 december 2016 tot 1 april 2017. Op bijgaand overzicht zijn de wijzigingen zichtbaar: de rode kaartbladen zijn vervangen, de gele kaartbladen zijn nieuw.
Ik moet Esri de mail nog sturen, maar eerst de vraag…
Om alle kaarten van Esri te zien, nou ja, het gaat me vooral om de hillshades van de AHN2, of welke dan ook maar.
Moet ik daarvoor tekstbestanden op mijn PC veranderen?
Ik draai Josm namelijk onder Linux (Debian) en het word denk ik wel even een zoektocht.
Hallo @Allroads , het werkt als een trein allemaal, en ben er erg blij mee!
Nee, geen Linux probleem, dat zeker niet. Ik moet eerlijk zeggen dat Josm tot nu toe prima werkt onder Linux (Debian).
Hallo andere OSM bewerkers. Een aantal jaar geleden heb ik via een on-line editor eens de MTB route van het Dijkgatbos toegevoegd. Via het MTB forum kwam ik in contact met iemand die ook enthousiast bezig is met JOSM om de MTB routes goed op OSM te zetten. Via hem kwam ik bij de AHN 3 en JOSM terecht. Dat ziet er zeer goed uit. Maar nu de vraag hoe krijg ik dat aan de gang in JOSM op een Mac? Want ik kom er niet uit.
a, bedankt. Nu zie ik wat ik zien wil. De MTB track ligt er hier en daar behoorlijk naast. Nog even wachten op de toestemming dan kan ik het goed leggen.
Zijn al deze lagen, naast de standaard/hillshade-lagen, eigenlijk ook te gebruiken in JOSM? Vooral de ruwe hellingshoek lijkt mij wel interessant voor bijvoorbeeld building:parts.