OpenStreetMap Forum

The Free Wiki World Map

You are not logged in.

Announcement

A fix has been applied to the login system for the forums - if you have trouble logging in please contact support@openstreetmap.org with both your forum username and your OpenStreetMap username so we can make sure your accounts are properly linked.

#51 2017-10-18 18:00:20

Mateusz Konieczny
Member
Registered: 2013-09-22

Re: Do Poznaniaków i okolicy :-)

Tomasz_W wrote:

-mapa jest bardzo rzadko aktualizowana

A jest kiedykolwiek? Bo zgadywałbym że nie jest modyfikowana od momentu wyprodukowania ekranu (w Krakowie nowsze pojazdy mają ekrany z podanym źródłem, starsze nie - kto wie, może narzekanie na brakujące źródło się do tego przyczyniło).

A bardziej na temat - polecam konto na ePUAP https://obywatel.gov.pl/czym-jest-epuap - można wysyłać pisma elektroniczne, będące pismami urzedowymi (urząd ma termin w którym musi odpowiedzieć). Niektóre urzędy już dorosły do przyjmowania tego typu uwag mejlem.

Last edited by Mateusz Konieczny (2017-10-18 18:10:58)

#52 2018-04-11 17:23:32

kasmar00
New Member
Registered: 2018-04-11

Ostatnio zacząłem patrzeć na adresacje w Poznaniu. W terenie, na tablicach widnieje nazwa ulicy oraz nazwa jednostki obszarowej SIM na granatowym tle (np. Spławie, Sołacz, Zatorze). Co więcej, jednostki te mają ustalone granice-na starej stronie ZDM widniała mapa oraz plik tekstowy z opisem granic.  Nominatim przy wskazywaniu adresu dołącza "neighbourhood", "quarter" oraz "suburb".

Aktualnie w Poznaniu relacje osiedli samorządowych (np. Szczepankowo-Spławie-Krzesinki) mają admin_level=9, place=suburb. Jednostki obszarowe SIM natomiast widneją jako punkty (brak granic-nominatim "głupieje") z tageim place=neighbourhood.

Czy poprawne będzie otagowanie relacji jendostek SIM jako type=boundary, boundary=administrative, admin_level=10 (admin_level=11 dla podpodziału np. "os. Na murawie" w ramach Winogrady), name=*, place=quarter (neighbourhood dla podpodziału) i pozostawienie aktualnego tagowania osiedli samorządowych?

#53 2018-04-16 00:18:17

szydzio
Member
Registered: 2016-07-28

kasmar00 wrote:

Ostatnio zacząłem patrzeć na adresacje w Poznaniu. W terenie, na tablicach widnieje nazwa ulicy oraz nazwa jednostki obszarowej SIM na granatowym tle (np. Spławie, Sołacz, Zatorze). Co więcej, jednostki te mają ustalone granice-na starej stronie ZDM widniała mapa oraz plik tekstowy z opisem granic.  Nominatim przy wskazywaniu adresu dołącza "neighbourhood", "quarter" oraz "suburb".

Aktualnie w Poznaniu relacje osiedli samorządowych (np. Szczepankowo-Spławie-Krzesinki) mają admin_level=9, place=suburb. Jednostki obszarowe SIM natomiast widneją jako punkty (brak granic-nominatim "głupieje") z tageim place=neighbourhood.

Czy poprawne będzie otagowanie relacji jendostek SIM jako type=boundary, boundary=administrative, admin_level=10 (admin_level=11 dla podpodziału np. "os. Na murawie" w ramach Winogrady), name=*, place=quarter (neighbourhood dla podpodziału) i pozostawienie aktualnego tagowania osiedli samorządowych?

Według tej strony wiki admin_level=10 jest nieużywana.
Jeśli spojrzysz jak zrobiona jest np. Warszawa to jest faktycznie przeskok z level 9 od razu na level 11 (obszar Miejskiego Systemu Informacji).
Zatem w tym przypadku per analogium powinno być raczej moim zdaniem Stare Winogrady admin_level=9 i w ramach tego od razu Osiedle Na Murawie jako admin_level=11. Problem jest taki że Podział administracyjny (nie tylko) Poznania nie jest tożsamy z Systemem Informacji Miejskiej.

#54 2018-04-16 15:24:48

maraf24
Member
From: Wrocław
Registered: 2015-03-07

szydzio wrote:

tej strony wiki admin_level=10 jest nieużywana.

Z tego linku wynika, że jest używana.

#55 2018-04-17 08:35:37

szydzio
Member

maraf24 wrote:
szydzio wrote:

tej strony wiki admin_level=10 jest nieużywana.

Z tego linku wynika, że jest używana.

Faktycznie racja, coś źle wkleiłem - miałem na myśli ten link.

#56 2018-04-17 11:34:57

maraf24
Member
From: Wrocław
Registered: 2015-03-07

szydzio wrote:

Faktycznie racja, coś źle wkleiłem - miałem na myśli ten link.

A informacje pod tym linkiem są nieaktualne smile

#57 2018-04-17 11:55:10

Zbigniew_Czernik
Member
Registered: 2014-11-15

maraf24 wrote:

A informacje pod tym linkiem są nieaktualne

Za dużo powiedziane. Tylko informacja w tabelce dotycząca admin_level=10 jest nieaktualna. Reszta z grubsza się zgadza.

#58 2018-04-17 12:11:58

szydzio
Member

To prośba czy możecie w takim razie poprawić tą tabelkę?

#59 2018-04-20 15:11:04

szydzio
Member

Tomasz_W wrote:

Przez ostanie kilka dni zajmowałem się Nowym Zoo
http://www.openstreetmap.org/way/480832184

Teren jest olbrzymi, a że osobiście byłem tam kilka lat temu, to bazowałem na informacjach z internetu. Jeśli ktoś widzi jakieś błędy, to dalsze poprawki mile widziane smile

Przechwytywanie.jpg

Zauważyłem, że na fokach rósł las - poprawiłem smile

Board footer