Schrijf je dan ook 50km voor een afstand, of dertigcentimeter?
Bedenk dat niet iedereen gelijk weet wat een Tesla Supercharger is.
Ik schrijf 5x + 6y = 10
Waarom zou dat bij kilometers niet kunnen?
Uit de Wiki SI-eenheden:
Kan wel maar dit is niet de afspraak in de nederlandse taal, sorry.
Trouwens ook niet in de natuurkunde.
In verband met afspraken in de Nederlandse taal, beantwoord mijn eerdere vraag dan eens.
Het geld in mijn oude sok, zijn dat 22k euri, 22 keuri, 22 k€, 22k € of 22 k €?
Uit de website van de Taalunie over de betekenis van 100K:
Toelichting
Het officiële internationale symbool k staat voor ‘kilo’, oftewel ‘1000’. Het wordt gebruikt in combinatie met symbolen voor maten, gewichten en andere eenheden. Zo staat 1 kg (‘1 kilogram’) gelijk aan 1000 gram, 1 km (‘1 kilometer’) aan 1000 meter en 1 kJ (‘1 kilojoule’) aan 1000 joule.Naast het symbool k, dat gecombineerd wordt met symbolen zoals g, m en J, wordt soms de hoofdletter K gebruikt na een getal, eveneens in de betekenis ‘1000’. Anders dan de kleine letter k is K met hoofdletter geen officieel symbool, maar een afkorting waarmee grote getallen en bedragen verkort kunnen worden weergegeven. Zo kan 5K worden gebruikt als verkorte weergave van het getal 5000 in het algemeen of van 5000 euro, en kan 100K staan voor 100.000 of 100.000 euro. De K wordt, als feitelijk onderdeel van het getal, aan de rest van het getal vast geschreven. De hoofdletter is overgenomen uit het (Amerikaans-)Engels.
Volgens de OSM wiki moet er een spatie tussen de waarde en de eenheid. De eenheid aan elkaar geschreven en helemaal in kleine letter… Zie: https://wiki.openstreetmap.org/wiki/Map_Features/Units
kilowatt en voltage worden hier niet expliciet genoemd, maar volgens deze conventie zou het 22000 kw en 400 v moeten zijn.
sebastic, bedankt voor de terugkoppeling. Ik ga er mee aan de slag. Welke addr:place en addr:city heb ik omgewisseld?
UPDATE: Heb alles aangepast. Zag dat jij het een en ander al had gecorrigeerd. Zal ik overal ook addr:place verwijderen?
De adres tagging is niet helemaal okay:
- addr:place onnodig en veelal duplicaat van addr:city
- addr:province is onnodig
- addr:county is onnodig
Meer dan street/housenumber/postcode/city is niet nodig.
Er waren ook een aantal nodes waar de addr:place en addr:city verkeerd om stonden.
De wikipedia tag is niet voor de features zelf, maar de amenity in het algemeen en moet dus als zodanig getagged worden:
- amenity:wikipedia=en:Tesla_Supercharger
Zeker, en om exacte te zijn met een hoofdletter W in 22.000 kW en een hoofdletter V in 400 V.
Volgens de OSM wiki moet er een spatie tussen de waarde en de eenheid. De eenheid aan elkaar geschreven en helemaal in kleine letter… Zie: https://wiki.openstreetmap.org/wiki/Map_Features/Units
kilowatt en voltage worden hier niet expliciet genoemd, maar volgens deze conventie zou het 22000 kw en 400 v moeten zijn.
22000 kw
22 MW dus dat zijn flinke laders!
helemaal in kleine letter
Op die pagina zijn ze toevallig allemaal in kleine letter inderdaad.
De spanning in volt (V), stroom in ampere (A) en het vermogen in watt (W) worden wel met hoofdletters geschreven.
Alle geplande oplaadstations zijn ook up to date. Zal ook België binnenkort compleet maken. Mijn vraag over bots staat nog steeds open.
Andere vraag, is dit soort live info (hoeveel plekken er momenteel vrij zijn) ook in OSM te verwerken?
Dan zou er een soort van koppeling (hardware- en softwarematig) moeten zijn tussen laadapparaten en de database van OSM.
Ik heb geen idee of dat mogelijk is. Wel een leuk idee
Zal ik overal ook addr:place verwijderen?
Ja, want de tag is onnodig.
Nu heeft iemand deze superchargerlocatie https://www.openstreetmap.org/node/5540581565 uitgebreid met informatie over andere chargers. Het liefst zou ik die willen afsplitsen in twee punten, een van Tesla en een met die andere informatie. De reden is dat overige chargers door alle elektrische auto’s te gebruiken zijn, en die van Tesla, alleen door voertuigen van Tesla. Het zijn ook fysiek andere locaties.
Wat vinden jullie en hoe kan ik dat het beste doen? Eerst contact opnemen met de persoon die de laatste edit heeft gedaan?
Als je conclusie uit eigen (lokale) observatie is, dan kan je dat natuurlijk zelf doen. Zet als bronvermelding ‘survey’ en dat zal niet betwist worden, als je het juist doet.
Geplitst, beide zijn verbeterd en die van Breda geactiveerd. Voor eind 2019 komen er in Nederland nog 12 van dit soort locaties erbij. Momenteel zijn er al 17, zie http://overpass-turbo.eu/s/xJN
Bijgewerkt tot inmiddels 20 superchargelocaties in Nederland.
Betere queries zijn:
Nederland https://overpass-turbo.eu/s/HN7
Duitsland https://overpass-turbo.eu/s/HN8 (via Duitse naam) en https://overpass-turbo.eu/s/HNc (via Engelse naam name:en)
België https://overpass-turbo.eu/s/HN9 (via name:nl) en https://overpass-turbo.eu/s/HNb (via ISO3166-1:alpha3)
Nieuwe locatie 's-Hertogenbosch toegevoegd, ook met alt_name Den Bosch. Voor checken details en opzoeken startdata, zie ook https://supercharge.info/changes