Dag Joost en Escada.
Het is zo dat ik slechts af en toe nog iets toevoeg aan OSM. Het is echt niet (nooit) mijn hoofdbezigheid hoor. Ik (en anderen) ben in het stadium dat ik nu eindelijk echt gebruik wens te maken van die kaart. Voornamelijk voor het fietsen middels gewoon kaartlezen of autoroutering. Meer heb ik niet nodig. (Dankzij rijden met routering ook op goed gekende locale wegen dedecteer je soms “verborgen” gebreken die anders niet of nauwelijks opgemerkt worden)
Wat betreft de privaattoegangen is het duidelijk dacht ik dat dit wel degelijk toegangen zijn tot woningen of boerderij. Ik denk wel dat jullie dit vrij eenvoudig kunnen constateren. Ik ga er dan ook niet verder in detail op in. U heeft luchtfoto materiaal ter beschikking ? En ja, kijk ook maar eens bij de concurrentie…zie “Str…Vie…”. Zie je de brievenbus ? Ervoor openbaar, erachter privaat. Wel NIETS kopieren hé, want die mannen steken er soms bewust fouten in als middel voor kopieerdedectie.
Wat mij betreft is deze huidige massa import van gegevens echt gewoon te risicovol verlopen nu. Het maakt de voorheen zeer bruikbare kaart er beslist niet beter op. Het ergert gewoon. Het was nu eenmaal allemaal al vrij goed en bruikbaar. Vooral ook verharde woning opritten die in de kaart worden gebracht ? Dit dient toch tot niets.
Ik had trouwens voorheen ook al een opmerking verstuurd naar wegspotter via de osm mailer wegens onjuiste inbreng. Wegspotter bracht dan het voorstel (via de osm mailer) om dan maar alle vastgestelde fouten zelf te gaan corrigeren. Sorry maar ik wens dit echt niet verder te controleren en te corrigeren hoor. Wees gewoon voorzichtiger. Ik kan het in ruw Vlaams uitdrukken wat ik daarvan denk…maar ik zal maar beleefd blijven. En als je het niet goed kan inbrengen, blijf er dan van weg maar zadel de locale mappers niet op met een opkuis. Ongewilde individuele foutjes van een mapper ? Geen probleem. Maar deze massa import is wel van een gans ander kaliber hé.
Wat betreft het inbrengen van vreemd kaartenmateriaal ben ik al langer wantrouwig hoor.
Kijk eens naar het eerste bericht in dit forum van het jaar 2009. De osm kaart was meestal nog een lege ruimte toen. Gemeente Zele was verwonderlijk vrij snel compleet gemapt. Maar er bleek later wel een probleem mee. De positionering van de wegen was gewoon tientallen meter verkeerd. Dat werd pas zeer duidelijk toen de wegenaansluiting van buurgemeente Berlare (zeer goed gemapt) langs geen kanten overeenstemde. Vandaar dat ik niet graag zulke externe toevoegingen zie, zonder plaatscontrole noch opmeting of zonder gps spoor controle.
Nee, ik ga mij niet toevoegen aan jullie zeer actieve groep, maar ik hoop dat dit mag leiden tot wat meer voorzichtigheid en correcte import. Pak die zaken toch graag iets anders aan. Ik zie liever een goede kaart met wat minder maar wel goed gemapte wegen dan een volle kaart met onjuistheden.
Voila en nu pak ik mij eerst een frisse pint zie met dit gekke hete weer. Santé…en geniet er ook maar van.
EDIT:
@Joost. Iets frisser deze morgen gelukkig, dus snel even op uw concrete aanwijzing antwoorden. Het gaat inderdaad over posities 2 en 3. Aan positie 2 is sprake van een nauwelijks gebruikte toegang van een weide en aan de andere kant toegang naar de boerderij. Ik zou dit dus gewoonweg niet eens op de kaart plaatsen. Bij positie 3 is alles verharde toegangen op de boerderij zelf. Daar lopen alleen een massa koeien als ze verhuizen van stal naar weide. Dus (wandel of fiets) publiek heeft daar al helemaal niets te zoeken en MOET daar (dierenhygiene) zelfs helemaal wegblijven van de dierenstallen. Wat betreft routing al dan niet onverwacht. Ik ben daar geen specialist ontwerper van maar ik gebruik die dingen gewoon. Het is wel zo dat meerdere online en offline systemen zoals Plotaroute, Openfietsmap, GraphHopper, B-router en meer soortgelijke, wel degelijk overheen routen. En dit was slechts één kort voorbeeld ritje. Het topje van een ganse ijsberg nu ontstane problemen vrees ik.
@escada. Wat betreft mappen wegen op privaat. Je weet dat je bij Google Street View bezwaar kan maken tegen publicatie van je eigendom ? Op simpele vraag wordt die eigendom foto dan vervaagd. Wat als een persoon bezwaar aantekent bij OSM tegen het intekenen van paden op zijn eigendom ? Wat als een roversbende voor de rechtbank getuigt, we gebruiken het OSM kaart materiaal als goede bron voor toegang en vluchtwegen ? Zijn osm mappers dan medeplichtig aan het verlenen van hand en spandiensten en medewerking ? Nog zo zeker nu van de OSM legale correctheid ? Ik speel zelf op zeker, ik map geen privaat domein. Punt.
Willy.