Нещодавно київська влада узаконила швидкості >60 км/год на деяких магістралях міста. На таких дорогах (напр. просп. Бажана, Московський міст, Набережне шосе) встановлено обмеження швидкості 80 км/год і режим руху жвавіший за звичайний міський.
Я пропоную встановити для таких доріг тег highway=trunk. Опис у вікі дуже схожий на реальний стан речей з цими дорогами.
Зауваження, коментарі, гнилі помідори?
Ну обмеження швидкості теж, але напрямки руху на таких дорогах в Києві розділені відбійником. І це все звісно не зовсім чітко, але вони все ж здаються класом вище.
Не логічніше вважати, що це підвищення ліміту швидкості вплинуло на клас дороги.
З точки зору правил дорожнього руху і враховуючи http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Template:Uk:Map_Features:Highway trunk - це дорога міжнародного значення, яка проходячи через населений пункт не має обмеження швидкості 60 (назва населеного рункту на синьому фоні) і така дорога трактується ПДР як виключення з правил швидкістного ліміту в місті. А звичайна дорога в місті, на якій встановлене додаткове обмеження швидкості (40 чи 80, неважливо) не виділяється правилами в окремий клас доріг. В києві обмеження 80 є лише на певних ділянках доріг, скажімо, від Петрівки до Московського мосту, від мосту і до Троєщинського ринку дорога має обмеження швидкості 60, але потік машин, кількість смуг однакові. Там де обмеження 60, також є відбійник або широка розділювальна смуга. Говорити про вищий ділянки дороги, яка відрізняється від решти дороги лише тим, що має підвищений ліміт швидкості не є логічно, бо інакше потрібно було б також знижувати клас дороги в тому випадку, якщо на ділянці встановлено менший ліміт швидкості, ніж на решті дороги (наприклад, 40)
Трошки проясню свою позицію - пропозиція підвищити клас деяких доріг в OSM не спричинена підвищенням офіційного швидкісного режиму на них. Просто ці дороги де-факто мають дещо вищий рівень. І підвищення обмеження швидкості - скоріше наслідок і визнання “особливості” цих доріг.
Тим паче, що опис trunk у wiki досить непогано підходить.
В багатьох великих містах в Європі дороги, які позначені як trunk, зустрічаються дуже рідко. Якщо дорога в місті позначена як trunk, то це або кільцева, або транзитна, або обїздна дорога. Я рахую, що trunk’ом в місті варто позначати дороги лише в деяких випадках.
Твоя точка зору зрозуміла. Є primary дороги (три полоси у кожну напрямку) і primary з більшою максимальною швидістю. Ти хочеш якось їх виділити… мабуть для того, щоб водій мав змогу вибрати найшвидший шлях (класификації я так гадаю були введені саме для цього).
Тоді тут питання у відображенні. Рендерер користуючись класом дороги і тегом обмеження швидкості може намалювати таку дорогу якось по іншому.
PS. Статтю про highway:trunk потрібно відредагувати. Обмеження швидкості має бути 110км/год.