Myślę że na polskim forum lepszego miejsca nie znajdziesz, ale pewnie jeszcze lepiej byłoby spytać Holendrów.
Myślę, że dane muszą być w miarę dobre, wszak jest to mały kraj, dodatkowo przed laty dokonano importu dróg z firmy mapowej AND. Społeczność też wydaje się aktywna, średnio 60 użytkowników dziennie, co przy powierzchni jak województwo mazowieckie jest doskonałym wynikiem (cała Polska = ok. 120 mapowiczów dziennie)
Dziękuję za odpowiedzi Wolałem zapytać na polskim forum, bo pytanie dotyczyło także drogi z PL do NL. Czyli nie ma się co obawiać, że gdzieś tam wjadę w krzaki czy do jeziora na mapie OSM dla NL. Przyznam się szczerze, że nie korzystałem z OSM do tej pory, jedynie z Automapa i czasami TomTom Kto pyta nie błądzi. Pozdrawiam
Nie mam porównania z innymi mapkami, ale akurat Holandia, Polska i Niemcy (pomiędzy) to najbardziej aktywne kraje w OSM, więc powinno być dobrze.
No i oto mnie właśnie chodzi Kto wie…być może za jakiś czas sam zacznę coś “edytować”
Kto ma dostęp do serwera osmapa.pl - Zbyszek, ty masz? Bo Dotevo mówi, że nie ma.
Mam prośbę o poprawę adresu serwisu osm24 w pliku JSON na bieżący.
Mogę podmienić, ale nie wiem, o co chodzi. Proszę wyraźniej sformułować - w czym poprawić i co zamienić na co.
Ciekawe wieści o zmianie sposobu nawigowania w Google:
http://next.gazeta.pl/next/7,151243,23285451,mapy-google-beda-wykorzystywac-punkty-orientacyjne-maja-nas.html
Niektórzy już podejrzewają (patrz komentarze), że jest to kolejny sposób na wyciągnięcie pieniędzy w zamian za promocję danego obiektu…
Jest sobie taki serwis: „Otwarte zabytki” projekt Centrum Cyfrowego Projekt: Polska - https://otwartezabytki.pl/pl Korzysta ktoś z tego? Mają w podkładzie lokalizacji obiektów mapy Google…
Cześć, powiedzcie mi proszę co się ostatnio dzieje z samym przeglądaniem mapy OSM? Kafle ładują się bardzo długo bądź w ogóle. Czym może być to spowodowane?
Przykład:
https://ibb.co/fQWgaT
O ile zrozumiałem są jakieś problemy z serwerami proxy i próbują je ustabilizować (cokolwiek to znaczy - nie znam detali):
https://github.com/openstreetmap/chef/issues/168#issuecomment-399461921
Dokładnie tak jak mówi kocio, Google coś miesza z prywatnymi serwerami proxy i aplikacje do gps, które cenią anonimowość po prostu padają, ale na dniach powinni administratorzy firm to naprawić
Ale co ma do tego Google? Ja mówiłem o proxy fundacji OSM.
A mi nadal nie chce działać. U was działa normalnie ?
https://prawodlasamorzadu.pl/2017-12-08-czy-mozliwe-jest-nadanie-nazwy-projektowanym-ulicom
"Wojewoda Śląski w rozstrzygnięciu nadzorczym uznał, że brak jest podstaw prawnych do nadawania w drodze uchwały nazwy ulicom znajdującym się w fazie projektu. "
A czy te listy dyskusyjne to mają jakiś interfejs do WWW, pozwalający również pisać?
Bo jak maila kocham, tak w tym wypadku forma forum odpowiadałaby mi znacznie bardziej…
Chyba możesz spróbować Nabble. Ktoś tego z tego co pamiętam używał.
Tagging na nabble.com się już od dłuższego czasu nie aktualizuje, w odróżnieniu od talk, które jest aktualne.
U mnie Gmail robi z automatu interfejs forumowy dla listów z Tagging.
U mnie by pewnie też robił, ale przez ca połowę czasu, kiedy mogę się zająć OSM - nie mam dostępu do gmaila.
A do Nabble mam i nie znałem. Jeszcze żeby się aktualizowało…