Spoko, po naprawie bazy dalej będę rzeźbił.
Z rzeczy, które chciałbym dodać:
szukałka i sortowanie z List.js (łatwe), ale…
nie wiem jak sprytnie dodać geokodowanie (województwo/powiat/gmina/miejscowość) bez tworzenia instancji Nominatima
mapę, ale tu musiałbym generować kafle wektorowe - bo pewnie GeoJSON z całą tabelą ważyłby kilkadziesiąt MB - nie oceniłem istniejących rozwiązań pod kątem bycia armatą na komary
bardzo przydatną rzecz: podpowiedź, czy jest zgrzyt w adresach
Testowałem to. Wydajność była o wiele za mała i dużo więcej fałszywych alarmów. Ale fakt, dało się wyłapać trochę literówek.
Pomyślę jak to zoptymalizować, żeby móc zapuścić chociaż ręcznie raz na jakiś czas.
Dla testów zaimportowałem Pomorze do wirtualki. Jako że większość danych byla zapewne cache’owana w RAM-ie, a nazwane ulice wrzuciłem do osobnej tabeli, import i analiza trwały bardzo szybko.
W rezultacie dostałem 600 par ulic. No przyznam, że trochę z nich to były faktyczne błędy, ale większość to szum. Ale pewnie taka natura indeksu pg_trgm i jego funkcji similarity().
W każdym razie - **zeszliśmy z 787 do 501 ulic! **Dobra robota!
Twierdzę, że co się dało poprawić bez wiedzy, gdzie to właściwie jest, zostało obskoczone. Plus parę przypadków, gdzie wiedzę o położeniu dało się bez większego śledztwa wyciągnąć z tagów lub podkładu PRNG.
Teraz proszę o wersję z lokalizacją.
Ciekawostka: ulica, która wylazła pod nazwami “Kunickiego”/“Doktora Kunickiego” rzeczywiście oficjalnie nazywa się “Doktora Kunickego”. Z prawdopodobieństwem graniczącym z pewnością chodzi o Adama Kunickiego, ale skoro oficjalnie (wg TERYT) gość miał na imię Doktor…
A co byście zrobili z przypadkiem “Bednarska”/“Bednarska ?”? Jest parę takich…
Kiedy rzuciłem okiem, co tam się w JOSM otwiera, to byłem przekonany, że to ten odstający w bok kawałek nazywa się inaczej, bo tak.
A tymczasem on się nie nazywa wcale i nie wiem czemu jest podstawiany do edycji (chyba że w międzyczasie ktoś mu usunął nazwę?).
Natomiast część tego długiego ciągu ma name=“Brata Alberta”;name:right=“Świętego Brata Alberta”, a część - name=“Świętego Brata Alberta”;name:left=“Brata Alberta”. Oznaczenia wydają się równoważne - ta sama ulica po lewej stronie ma jedną nazwę , a po prawej drugą. To ja to może jednak ujednolicę?
Ja to właśnie “ujednoliciłem”, czyli nadałem nazwy zgodnie z granicami między miastem a powiatem. Na tej liście ulica wciąż będzie wyskakiwała, ale na mrówkach nie.
Tam już wcześniej ktoś bez pełnej wiedzy o skomplikowaniu sprawy poprawiał, i dodał nazwę do ulicy bez nazwy, zapewne ze względu na mrówki.
To ja nadal czegoś nie rozumiem. Jak dla mnie w tej chwili z tagów wynika, że granica cały czas leci środkiem tego nieutwardzonego odcinka, po jednej stronie ulica ma jedną nazwę, a po drugiej drugą. Czemu więc część odcinka jest oznakowana name i name:right, a część name i name:left?
Ulica jest raz po jednej stronie granicy, raz po drugiej. Nie ma tu praktycznie takiej sytuacji, by szła środkiem. Stąd taki zabieg - w name jest ta nazwa, jaka wynika z własności terenu. Nazwa dla adresów jest wówczas podana w name:left lub name:right.
Możnaby tu użyć tylko name:left|right i usunąć name, ale to jest kombinacja, którą mało co obsłuży.
Prościej by było, gdyby się władze tam dogadały i ujednoliciły pisownię. Albo gdybyśmy my w name nie trzymali tych wszystkich świętych,generałów,błogosławionych itp.
A jak chcesz przykład drogi z granicą pośrodku i to nie byle jaką oraz dwiema nazwami, to też mogę podrzucić:)
Mała aktualizacja.
Na chwilę obecną mamy 100 ulic w raporcie. Dodałem kolumnę z uwagami (z tagu note=*), aby można było zaznaczyć przypadki, których nie należy poprawiać, bo w graniczących miejscowościach przyjęto inną nazwę (są mi znane 3 takie).
Zapraszam do poprawiania, niewiele zostało
Gdy zejdziemy np. do 50 to powiększę promień sprawdzania, teraz jest to 30 metrów i niektóre nienazwane mosty przerywające ciąg nazwanej ulicy mogą przeszkodzić w wykryciu błędu.