Ale chodzi jeszcze o to, żeby nawigacja trafiła na Plac Teatralny. Czyli żeby oprogramowanie okołoOSMowe umiało trafić na plac otagowany place=square. I dopóki nie umie, warto mieć kawałek drogi o takiej nazwie.
Czyli teraz warto zasygnalizować twórcom tego oprogramowania (OSMand, maps.me, Yanosik, OSRM, brouter…), że taki sposób tagowania należałoby obsłużyć. Np. otwierając tickety gdzie trzeba, pewnie w większości na Githubie. Może też warto na stronie tagu highway=* skrobnąć coś o tym, że niektóre place są oznaczane w ten sposób.
Jasne. Gorąco zachęcam do promowania tego tagu. Aż dziw, że tak późno ktoś na to wpadł, że nie chodzi tylko o prosty plac typu chodnik, przecież obok ulic i budynków rozmaite place to jedne z najbardziej podstawowych elementów miasta.
Good luck. Ja maps.me dawno temu wspomniałem o tym, żeby dodali obsługę addr:place, a efektów żadnych. Zdążyli dodać wiele nowych funkcji w tym czasie…
addr:place był obsługiwany w edytorze ID był bo już nie jest. Nie znam statystyk na obecną chwilę czy ta zmiana uspokoiła bota czy nie, ale z innymi narzędziami do edycji jest, albo było by podobnie.
Według wiki https://wiki.openstreetmap.org/wiki/Pl:Key:addr:place OSMand, Yanosik wspiera addr:place. Chociaż nie wiem jeszcze jak w Yanosiku mogę edytować addr:place.
Na tę chwilę tylko ~200 żółtych mrówek i ~500 różowych. Może to dobry moment, żeby znowu obniżyć próg, do np. 100 metrów? Jest tu ktoś mapujący regularnie w oparciu o ten serwis?
Chciałeś napisać “przy głównej drodze”. O ile dom nie jest opuszczony, to zawsze prowadzi do niego jakaś droga (np. highway=track lub highway=living_street). A nawet jeśli pojawi się kilkadziesiąt tysięcy nowych mrówek, to co? Może i będą one znikać dużo wolniej, ale dzięki obniżeniu progu, tam gdzie będą znikać mapa będzie jeszcze dokładniejsza co jest naszym celem.
100 metrów nie jest dobrym pomysłem. Jeśłi obniżać, to stopniowo, np. 180 m. Poza tym, obecny dystans 200 metrów jest o tyle w porządku, że z tej odległości w znakomitej większości przypadków da się dostrzec cel z drogi.
Pamiętam jak walczyłem z mrówkami w Wielkopolsce, to właśnie strasznie irytowało mnie to stopniowe obniżanie, bo co tylko wyczyściłem mapę, to po jakimś czasie trzeba było robić to po raz kolejny, i tak w kółko. To utrudnianie mapowiczom roboty i przedłużanie. Obniżmy chociaż do 150 m.
Najpierw proponuję wyczyścić te mrówki które jeszcze zostały, a jest ich jeszcze całkiem sporo, zarówno różowych jak i błękitnych. Obecnie bardzo mało osób edytuje te “mrówki” i tempo ich edycji znacznie spadło w stosunku do lat poprzednich. Dopiero potem można się zastanowić nad obniżeniem wartości bufora. Poza tym marzy mi się portal na wzór mrówek, który prezentował by punkty adresowe, które nie są w obrysach budynków. Taki portal w mojej ocenie byłby przydatny pod kątem zachęcenia mapowiczów do dodawania budynków, których wiele na OSM brak, szczególnie we wschodnich województwach i centralnej Polsce.