Opvallend was dat mijn Tomtom autonavigatie, waarvan ik net de nieuwste kaart had geladen, nog de oude route weergaf. Naar het noorden zit je dan in de akkers, naar het zuiden “plakt” het navigatiepijltje aan het paralelle oude tracé.
Wat ik altijd doe is een PDF omzetten naar PNG, vervolgens in JOSM de piclayer plugin aanzetten, dan Imagery → New Image layer from file het plaatje rechtzetten (zie plaatje hieronder)
't is niet voorbij gekomen op het forum, maar de afgelopen paar weken hebben enkele mappers samen het gehele traject gedetailleerd op de kaart gezet. Ik heb zojuist slechts de construction tags hoeven verwijderen, en het was af .
Het afgelopen uur hebben we alle N18 tags van het oude traject verwijderd en diverse wegclassificaties aangepast.
Naast de bouwtekeningen en PDOK 2017 (net op tijd beschikbaar!) hebben we gebruik gemaakt van diverse surveys. Ook waren er mooie drone video’s beschikbaar waar we veel details uit hebben gehaald (https://www.youtube.com/channel/UCxj_Dsci7FzItnh6adGdc0Q).
In heb bijzonder wil ik dvdhoven bedanken voor het regelmatig omleggen (en repareren) van diverse wandel-fiets-busroutes.
OSM update tijd: binnen 5 minuten met het openen van de weg
De concurrentie: nog niet in zicht
Omwonenden Haaksbergen fietsen over nieuwe autoweg
Omwonenden van de N18 tussen Groenlo en Enschede mochten een kijkje nemen op de nieuwe autoweg. Vanaf 12.00 uur was de weg open voor wandelaars en fietsers.
Helaas wel zichtbaar via openstreetmap.org, veel van de tiles zijn nog niet opnieuw gerenderd. Blijkbaar is het aanpassen van tags onvoldoende reden voor de server om dat te doen.
Dan maar meer bermen & slootjes tekenen en los-snij werk doen
De weg staat prachtig op de kaart nu, maar ik merkte dat de routeplanner me via duitsland of via ruurlo/neede stuurt, en nog niet over de nieuwe weg. Is dit een caching issue, of zou het kunnen dat de routering nog niet helemaal klopt?
Ruw, nog even afwachten tot de provincie de BGT ingetekend heeft. Dan kan je alles daar mooi op uitlijnen.
Na inmeting, dit kan een opdracht aan de aannemers zijn of zelf aan een ander de opdracht geven, wanneer die data beschikbaar is, kunnen ze rap BGT aanpassen, alles hangt dus af van de verschillende instanties.
Elders, er waren Gemeenten bij die 1 week na de openingstelling, de nieuwe rotonde er al in hadden staan.
Vandaag de hele N18 gereden van Varsseveld tot Enschede en terug , mijn TomTom werd helemaal gek bij Eibergen, ben benieuwd wanneer die update er eindelijk instaat. Ik zal mijn gpx morgen uploaden.