landuse=residential
Er lopen al eerdere discussies over het gebruik van landuse=residential, maar dan voornamelijk gericht op één specifiek probleem daarbij, zoals in het topic over het gebruik waarbij de landuse over een rivier heen wordt gebruikt.
Omdat het zoeken binnen het forum problematisch blijft - ik maakte al eerder een index die ik zelf ook vaak gebruik - wil ik dit topic gebruiken om terugkerende zaken over het gebruik van de landuse=residential hier te bespreken.
De andere twee discussies zijn:
Mijn verzoek is dus om dit topic te blijven gebruiken voor alle zaken betreffende landuse=residential.
landuse=residential (LR) wordt aangeraden om die gebieden te markeren die als woongebied in gebruik zijn, maar het is niet de bedoeling om ieder woonhuis afzonderlijk op die manier te taggen. Binnen LR mogen andere gebieden worden getagd en die krijgen - is mijn ervaring - voorrang bij het renderen. Dus een landuse=grass binnen LR is gewoon als grasveld te zien. Tot zover is er niets aan de hand zou je zeggen.
Aangeraden wordt echter om de LR grens wel zo “netjes” mogelijk te tekenen en aan te laten sluiten op naastgelegen - aanderssoortige - landuse=* tagging.
Werkend aan de Abdij van Mariënkroon viel mijn oog op een heel ruim getekende LR. We zien hier een dwars over allerlei andere soorten landuse heen liggende LR.
Hoe rendert dat?
We zien keurig de verschillende gebruiken van de grond, en op plaatsen waar huizen staan - en niets anders - komt de grijze achtergrondkleur van de LR naar boven.
We zien ook dat de naam Onsenoort als place=hamlet aan de LR is gekoppeld, en dat lijkt ook de voornaamste reden geweest om deze LR te plaatsen. Het is een historische plek met (in het verleden) een kasteel waarvan de resten nu nog in het park Mariënkroon liggen.
Ik was daar gisteren om wat mapillarybeelden te maken en overig verkenwerk te doen om wat openstaande problemen op te lossen.
Wat opvalt is de vrij overbodig opname van het terrein van de abdij in de LR, want dat is helemaal geen woongebied - er staan wel een paar woonhuizen - maar vooral een park met daarin een aantal kantoorgebouwen. Het staat als leisure=park aangemerkt.
Hieronder nog een keer de LR van dit gebied, geprojecteerd op de mapnik ondergrond:
En tenslotte - om te zien wat daar allemaal door elkaar heen ligt qua grondgebruik en bebouwing ook nog een blik op de OpenTopo.
Er is sprake van bos, gras, farmland, kassen, woonhuizen, bedrijven.
Als het doel is geweest om de naam Onsenoort op de kaart te krijgen (opvallend afwezig op OpenTopo trouwens), dan was het simpel plaatsen van een place=hamlet node genoeg geweest. Ik vind dit nogal overkill.
Ik heb de oorspronkelijke mapper een mail gestuurd met het verzoek zich hier in de discussie te mengen.