verwerkt !! Wie had dit doorgegeven?
OSMlab
https://github.com/osmlab/editor-layer-index/commit/771c101e33400407cc55c99a008297a50ab0299c
It’s so funny leest tweets van PDOK
En Sander heeft een handje geholpen toen ik er met de WMS er niet uit kwam
En daar had ik het nog niet gelezen. Had het kunnen zien.
https://josm.openstreetmap.de/wiki/Maps/Netherlands?action=history
Top!
Is het eigenlijk bekend of en wanneer de luchtfoto’s van 2017 ter beschikking komen? In deze omgeving zijn nogal grote mollen aan de gang die een nieuwe ringweg aanleggen van ongeveer 25 km en dat gaat best snel. De weg is globaal ingetekend ahv de foto’s uit 2016 en GPS traces, maar een nieuwe versie zou wel mooi zijn.
Dit kwam ik tegen in een ander topic:
Je kan ook de ‘Esri World Imagery’ laag gebruiken. Deze zit standaard in josm. in nederland maakt deze laag gebruik van de PDOK luchtbeelden en is vaak net iets sneller/bereikbaarder dan PDOK zelf.
Gebruikt Esri de overeenkomst, die deze community met het Kadaster/IenM heeft afgesloten. Als onderdeel (verwijzing) in hun eigen overeenkomst van Esri en Openstreetmap over het gebruik van de “Esri World Imagery”?
Hoe anders kan Esri de PDOK luchtfoto vrij geven voor gebruik in Openstreetmap?
Heeft Esri ook een eigen overeenkomst met Kadaster/IenM om de beelden voor Openstreetmap te gebruiken?
https://wiki.openstreetmap.org/wiki/Esri
https://blogs.esri.com/esri/arcgis/2017/08/24/world-imagery-in-osm/
quote:
Per 20 maart 2018 serveert PDOK de nieuwe luchtfoto uit 2017. Opnieuw met de gewilde resolutie van 25 cm en als open data. De luchtfoto van 2016 blijft als historie in een andere laag overigens beschikbaar. Let op: de verwijzing van de laag Actueel_ortho25 naar die van jaargang 2017 vindt plaats op maandag 26 maart 2018; tot dat moment geeft de laag Actueel_ortho25 nog de 2016-beelden weer.
quote:
Per 20 maart 2018 serveert PDOK de nieuwe luchtfoto uit 2017. Opnieuw met de gewilde resolutie van 25 cm en als open data. De luchtfoto van 2016 blijft als historie in een andere laag overigens beschikbaar. Let op: de verwijzing van de laag Actueel_ortho25 naar die van jaargang 2017 vindt plaats op maandag 26 maart 2018; tot dat moment geeft de laag Actueel_ortho25 nog de 2016-beelden weer.
PDOK Luchtfoto Beeldmateriaal 25cm (WMTS) geeft vooralsnog dezelfde foutmelding als het AHN: HTTP-fout 400…
Mooi dat we, als het gaat werken wel weer diezelfde resolutie mogen gebruiken.
Heb je een directe werkende wmts link Allroads? Ik krijg altijd een hele waslijst van bgt lagen te zien ipv meteen de goeie.
Heb je een directe werkende wmts link Allroads? Ik krijg altijd een hele waslijst van bgt lagen te zien ipv meteen de goeie.
Deze werkt in josm:
https://geodata.nationaalgeoregister.nl/luchtfoto/rgb/wms?request=GetCapabilities
Mooi bericht, dank!
En mooie foto’s met nuttige nieuwe info
Bedankt voor de info Jan!
Een collega van me gebruikt deze 2017 al in de GIS-applicatie op het werk, maar is nog niet enthousiast:
maar ben nog niet erg te spreken over kwaliteit.
Erg veel blad en vrij donker.
We gaan het straks vanaf 26/3 maar zelf ervaren…
maar ben nog niet erg te spreken over kwaliteit.
Erg veel blad en vrij donker.
De overgang van bewolkt naar onbewolkt is goed te zien.
Als er een wolk hangt is de luchtfoto meteen een stuk minder duidelijk.
wel weer diezelfde resolutie mogen gebruiken.
De afspraak: Dat zal zo blijven 25 cm resolutie totdat er besloten wordt, dat we ook andere resolutie mogen gaan gebruiken. Of het opgezegd wordt, dat zie ik niet meer gebeuren.
De 2017 luchtfoto is al beschikbaar, maar de laag Actueel_ortho25 moet nog worden bijgewerkt met 2017.
Ik gebruik ook altijd steeds de wms layer. Die Jan aangeeft. Dan kan je de 2017 al bekijken.
Ik vindt hem op veel plaatsen onduidelijker, flets.
In sommige gebieden lijkt het wel of het bijna herfst is bruintinten van bomen en het gras is verdort.
En op andere plaatsen moet het blad nog aan de bomen komen, lente.
Logisch, opnametijdstippen. morgen middag avond vluchten, schaduwwerking.
Wordt tijd dat ze de 10 cm voor ons vrijgeven.
WMTS zal een verzameling van layers blijven.
Dat is lastig als je alle layers in een project wilt openen.
Dit lukt wel met de wms layers.
Constatering 400 error bij luchtfoto 2017 wmts layer pakket. Moeten we eens naar kijken.
PDOK Luchtfoto Beeldmateriaal 25cm (WMTS) geeft vooralsnog dezelfde foutmelding als het AHN: HTTP-fout 400…
Mail verstuurd aan het kadaster,
https://geodata.nationaalgeoregister.nl/tiles/service/wmts?SERVICE=WMTS&request=GetCapabilities
De 2016 luchtfoto werkt wel de 2017 niet.
Zo ook de wmts ahn3 laag van de overheid een error melding geeft.
Weet iemand of, en hoe, je de nieuwe luchtfoto in Potlatch2 kan gebruiken?
Deze link gaf bij mij vanmorgen de luchtfoto 2017:
'https://geodata.nationaalgeoregister.nl/luchtfoto/rgb/wms?FORMAT=image/jpeg&VERSION=1.1.1&SERVICE=WMS&REQUEST=GetMap&LAYERS=Actueel_ortho25&STYLES=&SRS={proj}&WIDTH={width}&HEIGHT={height}&BBOX={bbox}'
Ik kon het zien in Deventer Colmschate. Daar wordt oa aan het station gewerkt en de situatie op de luchtfoto is in de herfst van 2017. Zo uit mijn hoofd kan ik niet precies zeggen wanneer.
Deze link gaf bij mij vanmorgen de luchtfoto 2017:
'https://geodata.nationaalgeoregister.nl/luchtfoto/rgb/wms?FORMAT=image/jpeg&VERSION=1.1.1&SERVICE=WMS&REQUEST=GetMap&LAYERS=Actueel_ortho25&STYLES=&SRS={proj}&WIDTH={width}&HEIGHT={height}&BBOX={bbox}'
Ik kon het zien in Deventer Colmschate. Daar wordt oa aan het station gewerkt en de situatie op de luchtfoto is in de herfst van 2017. Zo uit mijn hoofd kan ik niet precies zeggen wanneer.
Ik heb de link geplakt onder Background > Edit > Add, maar ik krijg helaas geen luchtfoto in beeld als ik die background selecteer.
Uit de lucht misschien? Of doe ik iets fout?
Ik heb de link geplakt onder Background > Edit > Add, maar ik krijg helaas geen luchtfoto in beeld als ik die background selecteer.
Uit de lucht misschien? Of doe ik iets fout?
Ik heb
http://whoots.mapwarper.net/tms/{zoom}/{x}/{y}/Actueel_ortho25/
voor de link geplakt. Nu krijg ik wel de nieuwe foto.
Als je een Actueel_ortho25 laag aan hebt staan wordt dat automatisch door kadaster van 2016 naar 2017 foto omgezet, de link hoeft dan niet te veranderen. “Actueel”, betekend immers de nieuwste laag.
Maar in
https://osmlab.github.io/editor-layer-index/
staat
url: https://geodata.nationaalgeoregister.nl/luchtfoto/rgb/wmts?FORMAT=image/jpeg&SERVICE=WMTS&REQUEST=GetTile&VERSION=1.0.0&LAYER=2016
dus de wmts laag van 2016
dat zou dan aangepast moeten worden
Dit is de bron voor Potllatch
Ik heb ondertussen het verzoek gedaan om de layer aan te passen, naar: Actueel_ortho25
Zodat we niet elke jaar de vraag krijgen om de nieuwste layer.