Voor toekomstige overname van voorgestelde rijkswegen en als extra check op het reeds gedane werk (voordat nieuwe luchtfoto / BGT beschikbaar is) wellicht een handige bron (in dit geval alleen voor de N18 zelf, niet voor de omliggende wegen/fietspaden):
Hallo allen, ik woon hier in de buurt, en rij/fiets regelmatig rond in de regio.
Er is een pdf van het tracébesluit (https://drive.google.com/file/d/1HCBXDRfC9NhICXUc06LhEjCX1cp-YFbU/view) beschikbaar, ik heb echter nog geen eenvoudige manier gevonden om deze als overlay in osm weer te geven. Ook weet ik niet zeker hoe ik het beste GPS coordinaten of een route kan registreren om de nieuwe route op de exacte plek te plaatsen.
Wat betreft de kruising met de Marhulzenweg, deze is sinds vorige week komen te vervallen.
SapientGuy … welkom op het forum. Ja . in het begin is het een beetje schipperen… soms met behulp van je gps-tracks… Straks met de nieuwste luchtfoto’s zal alles wel op z’n plek te krijgen zijn.
Opvallend was dat mijn Tomtom autonavigatie, waarvan ik net de nieuwste kaart had geladen, nog de oude route weergaf. Naar het noorden zit je dan in de akkers, naar het zuiden “plakt” het navigatiepijltje aan het paralelle oude tracé.
Wat ik altijd doe is een PDF omzetten naar PNG, vervolgens in JOSM de piclayer plugin aanzetten, dan Imagery → New Image layer from file het plaatje rechtzetten (zie plaatje hieronder)
't is niet voorbij gekomen op het forum, maar de afgelopen paar weken hebben enkele mappers samen het gehele traject gedetailleerd op de kaart gezet. Ik heb zojuist slechts de construction tags hoeven verwijderen, en het was af .
Het afgelopen uur hebben we alle N18 tags van het oude traject verwijderd en diverse wegclassificaties aangepast.
Naast de bouwtekeningen en PDOK 2017 (net op tijd beschikbaar!) hebben we gebruik gemaakt van diverse surveys. Ook waren er mooie drone video’s beschikbaar waar we veel details uit hebben gehaald (https://www.youtube.com/channel/UCxj_Dsci7FzItnh6adGdc0Q).
In heb bijzonder wil ik dvdhoven bedanken voor het regelmatig omleggen (en repareren) van diverse wandel-fiets-busroutes.
OSM update tijd: binnen 5 minuten met het openen van de weg
De concurrentie: nog niet in zicht
Omwonenden Haaksbergen fietsen over nieuwe autoweg
Omwonenden van de N18 tussen Groenlo en Enschede mochten een kijkje nemen op de nieuwe autoweg. Vanaf 12.00 uur was de weg open voor wandelaars en fietsers.
Helaas wel zichtbaar via openstreetmap.org, veel van de tiles zijn nog niet opnieuw gerenderd. Blijkbaar is het aanpassen van tags onvoldoende reden voor de server om dat te doen.
Dan maar meer bermen & slootjes tekenen en los-snij werk doen
De weg staat prachtig op de kaart nu, maar ik merkte dat de routeplanner me via duitsland of via ruurlo/neede stuurt, en nog niet over de nieuwe weg. Is dit een caching issue, of zou het kunnen dat de routering nog niet helemaal klopt?