Als losse node naast de weg. Als er bijvoorbeeld alleen een haltepaal staat en er geen verdere markeringen van de bushalte zijn.
Op een node van een way, naast de rijbaan. Als je een (smal) halteperron of een deel van het troittoir wilt markeren.
Op een node van een area. Als je de fysieke omvang van de halte kunt weergeven.
Wat daarbij van belang is, is dat alleen de tag Highway=bus_stop er voor zorgt dat het blauwe bus-symbool op de kaart verschijnt.
Alle andere tags of combinaties daarvan renderen niet op de kaart.
Dat staat er niet, want de paal op een platform, zijn twee elementen en beide te taggen. Hoe tag je dan beide? Dat is wat ik zie.
Die paal met L3 bord is belangrijk om aan te geven, dat het een bushalte is. Dus de busstop
Maar je mag alleen een node van een way of area gebruiken.
Terwijl de paal wel eens ergens naast het platform staat of er midden op.
De wiki kent geen onderscheid tussen de paal en de halte.
In PT v2 bestaan maar 2 elementen: de stop_position en de halte(=waar de reizigers wachten op de bus).
Deze halte kan dus op 3 manieren op de kaart worden gezet: een losse node, een way of een area.
Je zou dus een voorstel kunnen indienen om in PT v2 in het vervolg drie elementen te onderscheiden:
stop_position, de haltepaal (m L3 aanduiding) en het halteperron.
Volgens de regels mag er maar 1 nummer per paal zijn. Daar is 1 uitzondering op, de zogeheten “dijkhaltes”, waarbij van oudsher maar aan 1 kant van de weg een haltepaal staat terwijl er aan 2 kanten gestopt wordt.
Daarnaast is door chipkaart/zonegrensproblematiek wel eens een 2e of 3e haltecode aan een fysieke paal gehangen (Busstation Het Oor in Almere was hier een beruchte in, daar kwamen 4 zones samen in een pseudozone)
Ik heb daar ooit een Voorstel op de tagging-lijst gemaakt, te weten placename. Handig voor een lijn als 120, waar vijfkeerdehaltenaamDorp in voorkomt. Maar ik merkte daar niet echt veel enthousiasme. Maar ik ben er eigenlijk nog steeds voorstander voor.
Net als mijn andere idee. “Formula” voor de “formule” van een lijn buiten de concessienaam, dus R·NET, Buurtbus, Q-Liner of Maxx.
Voor R·NET heb ik dat nu trouwens opgelost door daar een apart Network van te maken. Let wel, alle R·NET-route_masters zitten nu in 2 networks, die van hun echte concessie en deze.
De highway=platform laat/haal ik altijd weg. Het is dubbeltaggen met public_transport=platform.
Voor nodes is het taggen voor de renderer, en dat weiger ik. Moet die renderer maar eens gefixt worden, dat beloven ze al jaren.
Ook zone haal ik weg. De zone is echt alleen nog van belang voor ster-abbonnementshouders en dat kan beter van de zonekaart of uit het CHB gehaald worden.
Vergeet niet dat 4+ elementen (2x public_transport=platform, 2x public_transport=stop_position en evt shelters etc) ook nog in een stop_area moeten.
Ik heb trouwens binnen het netwerk Amstelland Meerlanden een deel van de lijnen geupdate:
-Alle R·NET-lijnen (≥300) gecorrigeerd inclusief halteperrons
-Alle Schipholnet-lijnen (180-199,287) en scholierenlijnen (612,661) gecorrigeerd inclusief haltepalen
-de overige lijnen (165-174, 242-271, 401) moeten nog.
-AML flex moet nog. Ik denk dat ik dat als routerelatie zonder way doe.
-De oude, niet meer gebruikte, lijnen opruimen en, waar niet meer door andere lijnen gebruikt, haltes opruimen
Elke halte heeft één uniek nummer in het CHB, en dat nummer duiden we in OSM aan met de tag ref:IFOPT=NL:Q:12345678.
Indien een halte bij sommige vervoerders ook nog een ander nummer heeft, dat dan dus NIET vermelden met de ref:IFOPT tag. De bedoeling van het CHB is juist dat al die andere nummers uitgefaseerd gaan worden.
Bij een ‘dijkhalte’ is er weliswaar slechts één haltepaal, maar zijn er in het CHB twee haltes (quays), een aan elke kant van de weg (als de bus er tenminste beide kanten op rijdt), met elk een eigen NL:Q nummer.
en
De citaten komen uit een document “BISON fysieke haltestructuur en toegankelijkheid”.
Ik kom nu twee haltes tegen waar Sint E7 een ref:IFOPT op heeft gezet die niet voorkomt in het NDOV bestand: https://www.openstreetmap.org/node/4562071336 met ref:IFOPT=NL:Q:15100202
Volgens het NDOV bestand moet dat NL:Q:66230200 zijn. NL:Q:15100202 komt in het hele NDOV bestand niet voor.
Iemand enig idee waar dit vandaan kan komen? Die heeft hij er ook nog eens eergister op gezet, het lijkt me sterk dat die refs zo snel veranderen.
Die 1xxxxxxx in Zeeland en Maastricht komen uit het Veolia tijdperk. Bij komst Arriva is er besloten om alles te hernummeren naar meer conventionele nummers ( zone en nummer) om conflicten met 1xxx zones in Noord-Nederland te voorkomen.
Het lijkt me meer een vraag om via PB rechtstreeks aan Sint E7 te stellen.
Ik weet wel dat hij Haltebeheer.nl gebruikt als bron voor de haltecodes en die geeft inderdaad 15100202.
OVzoeker.nl is weer eens betrouwbaarder en geeft wel 66230200.