Przyklejanie idzie ciężko, bo nie chcemy mieć całej strony przyklejonych wątków na początku listy.
No, ale skoro rowers2 podejmuje się pielęgnować ten spis treści o 3D, to przyklejam spis treści i zobaczymy.
Dzięki, z mojej strony tylko zasugerował bym zamknięcie tego wątku, tak aby mogły się tam pojawiać tylko wpisy dodawane przez amina na wyraźną prośbę. Bo zaraz ktoś tam zacznie prowadzić dyskusje i znowu będzie bałagan.
Nieźle wyglądający renderer, tylko żre pamięć i pewnie lepiej jak się używa lepszych kart graficznych/sterowników:
https://forum.openstreetmap.org/viewtopic.php?pid=671172#p671172
Powstała stronka, na której można się pochwalić wyjątkowo fajnymi obrazkami 3D:
Zauważyłem, że jeśli chodzi o realistyczne 3D to nie ma zbyt wielu konkurentów (F4, Kendzi3D oraz ten nowy używający babylon.js), ale jeśli idzie o proste kształty budynków, to jest już z czego wybierać, i to na wolnych licencjach, np.:
http://osm-liberty.lukasmartinelli.ch/#16.49/52.23216/21.00498/-57/60
https://github.com/lukasmartinelli/osm-liberty
https://openmaptiles.github.io/klokantech-3d-gl-style/#16.48/52.23142/21.00364/-77.2/60
https://github.com/openmaptiles/klokantech-3d-gl-style
:o na takie coś czekałem
No to się doczekałeś - są już i konkrety:
https://forum.openstreetmap.org/viewtopic.php?id=61600
Ciekaw jestem wrażeń z używania.
Nie wiem coś mam nie tak ustawione chyba bo od wczoraj próbuje przejść etap dodania atrybutu wysokości budynku i nic zero reakcji
Jak zrozumiałem na razie istniejących budynków się nie da edytować, czy próbowałeś z nowo dodawanym?
Wiesz sam się zastanawiam, bo nawet jak brałem sobie obok dla testu rysuje prostokąt 2D, to teraz jak oni na filmie klikam i dodaje wysokość klikam enter i pusto sie robi w tym polu a prostokąt 2d jak był tak jest.
Ale nic nikt nie zgłasza (jeszcze) wiec obstawiam że coś u mnie jest nie tak
Repozytorium modeli 3D wraz z przykładem wykorzystania:
https://3dmr.eu/
https://lists.openstreetmap.org/pipermail/talk/2018-March/080416.html
Tutaj fajniejsze demo - z wieżą Eiffla:
http://osmgo.org/go.html?lat=48.86091&lon=2.29583&ele=1.50&dir=180&view=-7&con=2&opt=0&name=beton
https://www.youtube.com/watch?v=Ldlt7AphWOs
Robie Grób nieznanego żołnierza w Warszawie i natrafiłem na problem jak poprawnie wykonać arkady.
Jest jakaś możliwość/sposób na zmapowania arkad?
O ile wiem to niestety nie. Marek pokazywał kiedyś rozwiązanie tymczasowe tego problemu bodajże na przykładzie katedry w Sienie? Musiałbyś zerknąć. Chyba, że korzystasz z edytorów zewnętrznych typu CAD to inna sprawa.
Tak, zerknij na katedrę w Sienie:
https://www.openstreetmap.org/#map=19/43.31780/11.32885
Ups, widzę że ktoś tam elementy wieży zrąbał…
http://demo.f4map.com/#lat=43.3178194&lon=11.3290942&zoom=20&camera.theta=60.519&camera.phi=-2.005
Coś mi się wydaje Marku, że to nie tylko wieża jest w tym modelu niekompletna …
No niestety, przy rozecie też jest coś teraz kopnięte
Imponująca graficznie gierka na bazie danych 3D z OSM:
Sprawdzi ktoś czy dobrze poprawiłem ten budynek na building:parts?
https://www.openstreetmap.org/changeset/79438140