можливо навіть правильніше було б назвати що безлад в самій ієрархії адмінмеж. Зверніть увагу на інші країни. Ще недавно і в Україні було так само все гарно. Достеменно не можу сказати в чому справа. Можливо якісь ролі, може теґи is_in, може батьківські/дочірні зв’язки тощо. Тому й написав сюди щоби допомогли розібратися…
Так уже давно, треба виясняти у wambacher чому на його сайті некоректно відображається ієрархія
Здається знайшов… Дочекаюсь вечора щоби пройшла валідація
в процесі «копання» цікаві речі знаходяться…
Зв’язок #1745318
admin_level=6
boundary=administrative
koatuu=1820300000
name:de=Rajon Andruschiwka
name:en=Andrushivka Raion
name:pl=Rejoon andruszowski
name:ru=Андрушёвский район
name:uk=Андрушівський район
name=Андрушівський район
public_transport=stop_position
train=yes
type=boundary
wikidata=Q2620681
wikipedia=uk:Андрушівський район
Мапер olehz чудово наніс всі межі на теренах Львівщини - можна брати приклад.
Що стосується учасника проекту Poliakoff Mykhailo - то воно якесь геть немудре - я вже про нього в окремому обговоренні писав.
Можу прокоментувати список з першого запису. Наприклад admin_level Білої Церкви = 6 і Білоцерківського району = 6. Вся справа у тому, що місто Біла Церква є містом обласного підпорядкування і тому admin_level = 6. Тільки помилкою тут є те, що НЕ Біла Церква має адмін рівень 6, а Білоцерківська міська рада, а саме місто має адмін левел 9. Всі поселення мають мати admin_level = 9.
Країна: admin_level = 2
Область: admin_level = 4
Район/місто обласного підпорядкування: admin_level = 6
Район у місті: admin_level = 7
Територіальна громада: admin_level = ?
Міська/селищна/сільська рада: admin_level = 8
Місто/селище/село: admin_level = 9
Можливо, можна ще виділяти передмістя, присілок чи частину поселення, яка має окрему назву чи яке колись було окремим населеним пунктом (я таке позначаю точково з теґом place, як мікротопонім)
P.S. Думаю, з ієрархією адмін меж у нас (в Україні) все гаразд
Таке враження що була видалені (чи то дуже “покоцані”) Житомирська область (r71245) та Київська області (r71248). Схоже, що тут теж Бодя відмітився:
ЖИТОМИРСЬКА
Version Time Changeset User
143 January 26, 2018 9:43 PM 55783709 mike140
144 February 17, 2018 11:22 PM 56450196 Yury Yatsynovich
145 February 17, 2018 11:31 PM 56450378 Yury Yatsynovich
146 February 18, 2018 6:41 PM 56467920 Poliakoff Mykhailo
147 February 19, 2018 10:03 AM 56483919 Poliakoff Mykhailo
148 February 19, 2018 5:42 PM 56495532 Poliakoff Mykhailo
149 February 19, 2018 10:21 PM 56502431 mike140
150 February 21, 2018 1:17 PM 56545953 Poliakoff Mykhailo
151 February 22, 2018 9:10 AM 56570656 Poliakoff Mykhailo
152 February 22, 2018 3:22 PM 56580076 Poliakoff Mykhailo
153 February 23, 2018 5:17 PM 56612689 Poliakoff Mykhailo
154 February 24, 2018 6:42 PM 56640551 Poliakoff Mykhailo
155 February 24, 2018 7:45 PM 56641844 kent1D
156 February 26, 2018 3:15 PM 56690119 Poliakoff Mykhailo
157 February 28, 2018 11:03 PM 56768299 olehz
158 February 28, 2018 11:11 PM 56768467 olehz
159 March 1, 2018 12:16 PM 56783888 olehz
160 March 1, 2018 12:18 PM 56783936 olehz
161 March 2, 2018 1:10 AM 56803225 olehz
треба ось це виправити
https://tools.geofabrik.de/osmi/?view=areas&lon=29.54697&lat=50.68818&zoom=18
Хто б міг подумати, що це був банальний самоперетин полігонів двох областей. Все стало на свої місця
валідація від 2018-03-03 23:01:02+01
Ukraine (2)
Cherkasy Oblast (4)
Chernihiv Oblast (4)
Chernivtsi Oblast (4)
Dnipropetrovsk Oblast (4)
Donetsk Oblast (4)
Ivano-Frankivsk Oblast (4)
Kharkiv Oblast (4)
Kherson Oblast (4)
Khmelnytskyi Oblast (4)
Kirovohrad Oblast (4)
Kyiv (4)
Kyiv Oblast (4)
Luhansk Oblast (4)
Lviv Oblast (4)
Mykolaiv Oblast (4)
Odessa Oblast (4)
Poltava Oblast (4)
Rivne Oblast (4)
Sumy Oblast (4)
Ternopil Oblast (4)
Vinnytsia Oblast (4)
Volyn Oblast (4)
Zakarpattia Oblast (4)
Zaporizhia Oblast (4)
Zhytomyr Oblast (4)
а виною стала якась зайва точка https://www.openstreetmap.org/node/5428283948, яку спочатку створив, потім видалив відгадайте хто… Poliakoff Mykhailo. Не розумію навіщо влазити в редагування меж областей не петраючи в тому нічого.
https://overpass-api.de/achavi/?changeset=56842538&zoom=21&lat=50.68838&lon=29.54699&layers=B0TTTFT
dudka, і хто з нас тоді був правий?
Межі НП і адмінмежі в умовах України - це зовсім різні сутності. Існує купа прикладів, коли одне село (дорожні знаки і поштова адресація) належить двом сільрадам. Те саме з містами (повний хаос). Адресові/адмін межі можуть конфліктувати і накладатись. І з цим нічого не поробиш (бюрократія наменеджила таку хєрню) і тепер в ОСМ цю хєрню треба якось відображати. Тому якщо лишити admin_level = 9, адмін-валідатори на таке завжди будуть плюватись. Проте і адресові межі НП треба якось показувати (особливо якщо НП дотикаються). Якщо не admin=boundary то як?
До речі, тут недавно Держгеокадастр нові шари виклав (як завжди халтурно, не дуже точно і актуально), але можна уточнити межі, якщо в комплексі зі стандартним шаром використовувати (зелені лінії):
tms[15]:http://whoots.mapwarper.net/tms/{z}/{x}/{y}/zp%3Aboundary_srada/https://otg.land.gov.ua/gwc - межі сільрад
tms[18]:http://whoots.mapwarper.net/tms/{z}/{x}/{y}/zp%3Aboundary_rayon/https://otg.land.gov.ua/gwc - райони
tms[18]:http://whoots.mapwarper.net/tms/{z}/{x}/{y}/zp%3Aboundary_gromada/https://otg.land.gov.ua/gwc - громади
І поздоровляю тих, хто обмальовував межі НП по кварталах: ваша робота до сраки. Це ніякі не межі НП:
- Дежкадастр межі НП також по зоні забудови визначає (на то у них окремий шар є)
- Адмін/Адресові межі сильно конфліктують (про що вище було написано)
olehz, то що тепер робити з тим хаосом?
Хаос - це обєктивна реальність і його треба мапити:
- Для міста з конфліктами необхідно замапити 3 кордони (міськрада, адміністративна межа міста, адресова межа міста)
- Для міста без конфліктів необхідно замапити 2 кордони (міськрада + адміністративноадресова межа міста(якщо вони співпадають))
Наприклад, по Львівській області майже усі міста з конфліктами (самозахоплення земель та ідіотизм міськрад): Трускавець, Борислав, Дрогобич, Самбір, Стебник, Славське… А ще є таке чудне село Нагірне (Сколівський район) - половина села в одній сільраді, половина в іншій)
Тер. громади я зробив 8м рівнем. Ось приклад Полонської ОТГ https://www.openstreetmap.org/relation/8106598#map=10/50.0589/27.4741. Грицівська ОТГ займає Шепетівський і Полонський райони.
Доброго дня. Пісдскажіть, валідні коди admin_level для Україні (всі рівні). Якщо сільські ради мають код 8, то який код повинен бути у тер. громад? Стосовно адміністративних меж в Держгеокадастрі - там межі відсутні. Зелені ліні це індексно-кадастрові межі (теоретично можно вважати їх адмін межами, але юридично ні). Межі на otg.land.gov.ua - це межі сгенеровані на підставі ІКК (по коду КОАТУУ).
Что-то новые слои перестали отображаться
В кінці адрес заміняєте gwc на zp, тобто в результаті:
tms[15]:http://whoots.mapwarper.net/tms/{z}/{x}/{y}/zp%3Aboundary_srada/https://otg.land.gov.ua/zp - межі сільрад
tms[18]:http://whoots.mapwarper.net/tms/{z}/{x}/{y}/zp%3Aboundary_rayon/https://otg.land.gov.ua/zp - райони
tms[18]:http://whoots.mapwarper.net/tms/{z}/{x}/{y}/zp%3Aboundary_gromada/https://otg.land.gov.ua/zp - громади
Але ці TMS шари з білим фоном. Значно зручніше підключати ці ж дані через WMS з прозорим фоном:
сільради
wms:https://otg.land.gov.ua/zp?SERVICE=WMS&VERSION=1.1.1&REQUEST=GetMap&FORMAT=image%2Fpng&TRANSPARENT=true&LAYERS=otg%3Aboundary_srada&ALIAS=Мiста&ALIAS_E=Cities&TILED=true&WIDTH={width}&HEIGHT={height}&BBOX={bbox}&serverType=geoserver&projection=[object%20Object]&SRS={proj}&STYLES=
заміняєте gwc на zp
- Допомогло. Працює!! Дякую.
wms з прозорим фоном - у мене чомусь не працюють
- Дежкадастр межі НП також по зоні забудови визначає (на то у них окремий шар є)
я цей шар (зона забудови НП) відрив тут:
http://map.davr.gov.ua:44481/#parcelSidebar
зліва в меню обираємо “Населені пункти України” та “Кадастровий поділ”
wms з прозорим фоном - у мене чомусь не працюють
Я роблю так:
- JOSM → Фон → Налаштування фону
- Внизу справа клік по кнопці WMS
- В 4-те поле вставляю URL (без префікса wms:), наприклад:
https://otg.land.gov.ua/zp?SERVICE=WMS&VERSION=1.1.1&REQUEST=GetMap&FORMAT=image%2Fpng&TRANSPARENT=true&LAYERS=otg%3Aboundary_town&ALIAS=%D0%9Ci%D1%81%D1%82%D0%B0&ALIAS_E=Cities&TILED=true&WIDTH={width}&HEIGHT={height}&BBOX={bbox}&serverType=geoserver&projection=%5Bobject%20Object%5D&SRS={proj}&STYLES= - В 5-те поле вписую назву шару