Inderdaad.
Heb net overgens de [name=] verwijderd uit de wiki, die doen we -als die er al is, in de polder alleen bij een beperkt aantal primaire vaarten- doorgaans toch op een waterway in de water-area
Wil in plaats daarvan eigenlijk nog wel een [water=] toevoegen en denk eraan een aparte value voor te stellen, want de bestaande keys voldoen naar mijn smaak niet echt voor wat wij poldersloten noemen, is als netwerk toch van een andere orde dan een alleenstaande en vaak droogstaande ditch naast een weg zoals je die in de wiki ziet, maar dat is iets voor een aparte discussie
Heb er tijdje over getwijfeld, de brondata bevat erg veel info die ik persoonlijk wel interessant vindt (voorgeschreven diepte, taluds, id), maar ik wil van OSM ook geen schaduw-legger maken. Die data is al goed ontsloten via BGT/legger en past minder bij het primaire doel van OSM.
Ik wil erg graag de land/waterdata op een mooi niveau op orde krijgen (toch een van de meest essentiële kenmerken voordat je aan de rest begint: is het land of water…), maar wil ook voorkomen dat ik daarmee de database en afgeleide producten overmatig belast met mijn liefhebberij
Zoals net omschreven is het geen complete dissolve, maar blijven de primaire en secundaire vaarten van elkaar gescheiden.
Door de manier waarop de primaire vaarten door de polders lopen werkt het dan goed.
Heb een plaatje aan de wiki toegevoegd om dit te illustreren.
Voor meer voorbeelden, zie de donkerblauwe vaarten binnen de polders op http://rijnland.webgispublisher.nl/?map=Legger-watergangen
(lastig is dat de boezemwateren ook donkerblauw zijn, die moet je negeren voor dit doel, daar gaat deze import niet over)
Ook hiervan heb ik een plaatje met toelichting bijgevoegd in de wiki.
Ik heb GIS-hulp hierbij (ben zelf een erge beginner op dit vlak) en eerlijk gezegd weet ik niet meer exact welke instelling is gebruikt (sample file is tijdje geleden gemaakt). Belangrijkste voor nu lijkt me het niveau van generalisatie dat die file weergeeft, is naar mijn mening goed compromis tussen detail en hoeveelheid/bewerkbaarheid data.
De instelling voor de uiteindelijke versimpeling zal ik als we groen licht hebben documenteren in de wiki (het is som een beetje kip-ei), checken adhv resulaten (kan per polder verschillen) en indien nodig aanpassen.
Hoe dan ook zal het met een separaat GIS-programma gebeuren, de optie “weg vereenvoudigen” in JOSM geeft hier veel te grove resulaten, zoals de genoemde mespunten aan het eind van een sloot.
–
edit: key->value