Oke, misschien was mijn vraag wat verkeerd gesteld Sorry daarvoor! Nog steeds maar een newbie wat betreft OSM.
Simpelweg is mijn vraag dus: Is een vakantiepark ook te taggen als park of recreatieplaats? Ik wil het namelijk ook voor OSM gewoon goed doen.
Ik zit heel Nederland eens te bekijken wat betreft recreatieparken, maar ik wordt er niet echt wijs uit, vandaar de vraag!
Ik wil daarom nog niet allerlei aanpassingen doen, maar het wel goed doen!
Zeker bij onderwerpen waar er wel eens discussie is welke tagging correct is kan het helpen om bij een changeset of een bepaalde element ook een verwijzing naar een mapillary-foto te maken (een soort streetview, maar die we -itt Google- wel mogen gebruiken voor overname van data in OSM)
Je kan verwijzen naar een bestaande foto, of nog mooier: zelf foto’s toevoegen aan Mapillary zodat andere mappers weer kunnen voortbouwen op de informatie die in de foto’s te zien is.
Met zo’n verwijzingn kan je in een keer duidelijk maken dat het echt een park is en niet iets wat ten onrechte als park is getagd.
Veel plezier met het zo goed mogelijk in beeld brengen van de buitenwereld is OSM (en ook met de extra lol die je daar vervolgens weer van hebt met Pokemon
Nee, een recreatiepark wordt niet getagd met leisure=park of leisure=recreation_ground. Afgaande op de wiki en vorige posts op dit forum gebruik je tourism=chalet voor simpele bungalow-/chaletparken en leisure=resort voor parken waarbij de nadruk op voorzieningen ligt (met zwembaden, spa’s, tennisbanen, noem maar op). De bungalows zelf kun je dan, als je wilt, apart taggen met tourism=chalet.
Beste allemaal,
Allereerst bedankt voor de uitnodiging.
Ik ben hier terecht gekomen omdat ik in mijn wijk een aantal sportattributen heb staan die niet bekend zijn bij buurtbewoners. Zo zijn er 2 tafeltennis tafels en een skate-park te vinden die bij de buurtbewoners en bij de plaatselijke (eventuele) gebruikers niet bekend zijn. Misschien een te simpele gedachte van mijn kant, maar ik veronderstelde dat als ik ze toe voeg op OSM dat ze meer zichtbaar zijn en daardoor meer gebruikt zullen worden.
Ik hoop dat er mensen zijn die mij hiermee kunnen helpen.
Dit kun je makkelijk in iD doen.
Voor de tafeltennistafels teken je een punt en je zorgt dat dat punt twee tags heeft:
leisure=pitch
sport=table_tennis
Voor het skatepark teken je een vierkant, of je tekent de vorm van het parkje na en je zorgt dat dat polygoon twee tags heeft:
leisure=pitch
sport=skateboard
Dan klik je op opslaan en je zet er nog een kort commentaartje bij, bv tafeltennis en skate in Best of zo iets.
Welkom op het forum Maarten. Met de tips van Kogacarlo kun je in ieder geval aan de slag. Kijk ook in de wiki welke mogelijkheden er zijn. http://wiki.openstreetmap.org/wiki/NL:Map_Features
Wat jij wil is dat die tags ook zichtbaar zijn in OSM. Niet elke kaart laat alle info zien. Zo’n skatebaan als vlak zie je wel op deze standaardkaart, maar op andere kaarten wellicht niet. Ook een tafeltennistafel zal niet op alle afgeleide kaarten zichtbaar zijn. Dit is de keus van de kaartenmaker. Wat in ieder geval niet mag is taggen voor de renderer.
Dwz … je tagt zo dat het wel zichtbaar is op de kaart met een tag die voor iets heel anders bedoeld is.
b.v. Je wilt het oppervlak tekenen van een roodgeverfd fietspad en gebruikt daarvoor landuse=industrial; . … of wat ik ook wel eens gezien heb. … iemand tekent highway=service (seviceroad) op een voetbalveld om de belijning te tekenen. Het ziet er schitterend uit, maar is niet conform de afspraken. Taggen voor de renderer.
OSM is dan ook een database waar alles in kan staan en kaartenmakers uit kunnen putten. Ja … en dan zie je het soms niet op de kaart… Toch staat het wel in de data en is ook gewoon te vinden.
edit2: Verder kun je bij uploaden het hokje aanvinken met de tekst: “Ik zou graag hebben dat iemand mijn bewerkingen nakijkt”
Dan kijkt een ervaren mapper even naar je edits en krijg je advies.
Mapse!
ik ga een poging wagen!
wat me ook opviel is dat de nieuwe openbare waterpunten om drinkwater te verkrijgen ook nog niet op de kaart te vinden zijn. De gemeente heeft zijn best gedaan om ze zo aantrekkelijk mogelijk te maken door er in 2 van de 3 gevallen er een kunstobject van te maken, maar nu moeten ze nog vindbaar zijn voor sporters en fietsers.
hoor graag of ik het straks goed heb gedaan ( node, drink_water ??)
je kunt nog toevoegen:
operator=
indoor=yes/no
en eventueel een name, maar kijk daar mee uit, alleen als er echt een naam op staat. Anders staat de kaart zo vol met namen, die niks zeggen.
Vandaag is een update vastgesteld waarbij een aantal nieuwe ‘parken’ nu ook de bijhorende ‘nest spawns’ genereren, zelfs als de in-game map ze niet rendert. Kans is reëel dat er weer een influx aan nieuwe mappers komt…
Aan Belgische kant kijk ik wel voor een overpass query om daar een oogje in het zeil te houden. De nieuwe mappers vangen we sowieso op, maar de mensen met eerdere changesets riskeren anders door de mazen te glippen.
Het is weer bal met PokemonGo edits. Vijvers met de naam Vijver , playgrounds met enge namen en parken en bijna altijd de ontkenning en geen bronvermelding als je er om vraagt.
Vakantietijd of een nieuwe opleving van het “spel”? Graag vinger aan de pols.
Hoop niet dat hiervoor de Openstreetmapdata voor kerken wordt gebruikt, anders zal er opeens van alles *denomination=roman_catholic * gaan krijgen OSM…
Twee spelers:
“Vandaag had ik twintig Filistijnen… en jij?” … “nee… geen één… wel een paar Amalekieten.” “Dat komt omdat bij mij in de buurt het gebied nog niet als leisure=park aangemerkt is.”