Jedynie zmiany, jakie tam wykryłem dotyczące highway=cycleway, to zmiana tego na highway=path z bicyce=designated i foot=designated.
Musiałbyś dokładniej określić miejsce, by coś stwierdzić więcej.
chodzi o fragment który już odtworzyłem wzdłuż DK20:
https://www.openstreetmap.org/way/556330199#map=18/53.32184/15.08237&layers=D
w sumie to już nie ma co sobie tym głowy zawracać, ale generalnie przydała by się jakaś forma alarmu po skasowaniu
Perimex znów uprawia swoją radosną twórczość.
Kilka miesięcy temu zmapowałem obwodnicę Konarzyc według oficjalnego projektu.
Perimex pozmieniał przebieg i dodał jakieś nieistniejące rondo. Brak słów na tego typa.
https://www.openstreetmap.org/changeset/56099086?xhr=1#map=14/53.1208/22.0453
Jeśli ktoś dałby radę wycofać te jego edycje z obwodnicy Konarzyc to byłbym wdzięczny.
Z tym, że on często robi fafnaście poprawek, mi zawsze najtrudniej było się zorientować, które zmiany wycofać…
Z tym, że on często robi fafnaście poprawek, mi zawsze najtrudniej było się zorientować, które zmiany wycofać…
Jeśli user jest wątpliwy (jak np. Perimex), to nie ma co badać, tylko wycofać wszystkie jak leci (z danego regionu lub z danego dnia). Życie jest za krótkie, żeby tracić je na analizę jakiegoś fantasty.
Z tym, że on często robi fafnaście poprawek, mi zawsze najtrudniej było się zorientować, które zmiany wycofać…
Wycofałem wskazany zestaw oraz wszystkie z nim konfliktujące, gdyż:
Jeśli user jest wątpliwy (jak np. Perimex), to nie ma co badać, tylko wycofać wszystkie jak leci (z danego regionu lub z danego dnia). Życie jest za krótkie, żeby tracić je na analizę jakiegoś fantasty.
Dziękuję.
Wprawdzie na północnym końcu pozostał jeden zestaw, ale to już sam poprawiłem (przerysowałem na nowo i przy okazji kilka detali dodałem).
Swoją drogą ciekawe czy on w ogóle zadaje sobie trud wyszukania oficjalnej dokumentacji, czy po prostu od razu uruchamia swoją wyobraźnię i mapuje tak jak mu się wydaje że powinno być.
Swoją drogą ciekawe czy on w ogóle zadaje sobie trud wyszukania oficjalnej dokumentacji, czy po prostu od razu uruchamia swoją wyobraźnię i mapuje tak jak mu się wydaje że powinno być.
To są jego koncepcje autorskie…
https://www.openstreetmap.org/way/23525561#map=16/52.6348/15.0417
https://www.openstreetmap.org/#map=18/52.73071/15.22742
https://www.openstreetmap.org/changeset/57149526#map=18/52.73067/15.22883
Wycofałem wandalizmy.
Nie jest to pierwszy raz w jego wykonaniu - https://www.openstreetmap.org/way/177288529
Chodzi o tory tramwajowe czy tę austostradę na kafelku, który się jeszcze nie odświeżył?
O tą “autostradę”, znam okolicę- i nic tam nie widzę nowego w drogownictwie
Ctrl-F5 w przeglądarce pomaga, czasem trzeba operację powtórzyć. U mnie jest już ok.
Ciekawa to droga do sądu. Z poziomu aplikacji dodane? A tory to tam były ostatnio choć nic nimi nie jeździ chyba od jakiegoś czasu.
Konto aktywnego wandala:
https://www.openstreetmap.org/user/dariusz890
Jego changesety z Poznania:
https://overpass-api.de/achavi/?changeset=57278072
https://overpass-api.de/achavi/?changeset=57277985
Sprawdzałem jedynie jego edycje w Poznaniu, a tam takie kwiatki:
https://imgur.com/a/yWlmy
Jego działania to ewidentny wandalizm - zamiana dróg w rzeki, torów kolejowych w autostrady, pozornie niewidoczne modyfikacje adresów i nazw miejsc na błędne. Ten ktoś miał już jedną blokadę na koncie, nie wiem gdzie go zgłosić. Po poprzednim banie niszczy mapę od conajmniej 2 dni.
Zaraz zacznę zabawę z reverterem.
Edit: Wycofałem jego wandalizmy z Poznania, pytanie co z całą resztą wcześniejszych. Ten użytkownik dokonał dziesiątek edycji w Gorzowie Wielkopolskim (ponoć jego miejscu zamieszkania) i nie jestem w stanie sprawdzić ich poprawności (gdyby zamieniał tam rzeki na szpitale jak w Poznaniu, to bym wiedział że tam też wandalizuje).
Nie mniej jednak po swoich typowo rozrywkowych edycjach zasługuje na bana.
Ten ktoś miał już jedną blokadę na koncie, nie wiem gdzie go zgłosić.
https://wiki.openstreetmap.org/wiki/Data_working_group - data@osmfoundation.org - nalepiej krótko pisać po angielsku i dawać linki do dowodów (wandalizujących edycji jeśli oczywiste, edycji z ignorowanymi uwagami w dyskusji jeśli mniej oczywiste).
W Krakowie na alei Solidarności zlikwidowano torowisko?
Znany tu Krzysztof Kryś je właśnie usunął.
EDIT:
Wycofałem.
Do wycofania. Nawet nie ma specjalnie większego remontu w tamtych okolicach. Zresztą zniknęła też ulica Ujastek Mogliski.