No niestety będzie to kolejny post wkurzonego człowieka który po jakimś czasie odkrywa, że jego praca sprzed kilku miesięcy zniknęła.
Konkretnie chodzi o drogę rowerową wyprowadzającą ruch ze Stargardu. Wcześniej w rejonie zachodniopomorskiego zniknęły też inne drogi rowerowe które wprowadzałem, ale wtedy nie byłem pewien że faktycznie to robiłem. Infra rowerowa przy głównych drogach jest szczególnie ważna z punktu widzenia planowania wycieczek i dłuższych tras, bo do dużego miasta zawsze trudno bezpiecznie i przyjemnie wjechać.
Domyślam się, że wygląda to tak, że ktoś początkujący mapujący ze starych podkładów orto po prostu kasuje, bez sprawdzenia w terenie. A ostatnio dużo nowej infrastruktury rowerowej się wybudowało, i zanim będzie na street view lub orto wysokiej rozdzielczości to minie trochę czasu.
Niestety takie sytuacje powodują, że człowiek się czuje jakby się kopał z koniem. Obserwuję wzrost zainteresowania osm (co jest dobre) ale niestety za tym idzie powoli konieczność jakiejś kontroli, albo choćby narzędzia które by informowało np. o kasowaniu danych które wprowadziłem…a tak z tego co wiem, po kilku miesiącach cofnięcie takiej zmiany jest praktycznie nie możliwe?
Jedynie zmiany, jakie tam wykryłem dotyczące highway=cycleway, to zmiana tego na highway=path z bicyce=designated i foot=designated.
Musiałbyś dokładniej określić miejsce, by coś stwierdzić więcej.
Jeśli user jest wątpliwy (jak np. Perimex), to nie ma co badać, tylko wycofać wszystkie jak leci (z danego regionu lub z danego dnia). Życie jest za krótkie, żeby tracić je na analizę jakiegoś fantasty.
Dziękuję.
Wprawdzie na północnym końcu pozostał jeden zestaw, ale to już sam poprawiłem (przerysowałem na nowo i przy okazji kilka detali dodałem).
Swoją drogą ciekawe czy on w ogóle zadaje sobie trud wyszukania oficjalnej dokumentacji, czy po prostu od razu uruchamia swoją wyobraźnię i mapuje tak jak mu się wydaje że powinno być.
Jego działania to ewidentny wandalizm - zamiana dróg w rzeki, torów kolejowych w autostrady, pozornie niewidoczne modyfikacje adresów i nazw miejsc na błędne. Ten ktoś miał już jedną blokadę na koncie, nie wiem gdzie go zgłosić. Po poprzednim banie niszczy mapę od conajmniej 2 dni.
Zaraz zacznę zabawę z reverterem.
Edit: Wycofałem jego wandalizmy z Poznania, pytanie co z całą resztą wcześniejszych. Ten użytkownik dokonał dziesiątek edycji w Gorzowie Wielkopolskim (ponoć jego miejscu zamieszkania) i nie jestem w stanie sprawdzić ich poprawności (gdyby zamieniał tam rzeki na szpitale jak w Poznaniu, to bym wiedział że tam też wandalizuje).
Nie mniej jednak po swoich typowo rozrywkowych edycjach zasługuje na bana.