Welkom!
Dat bemachtigen is niet zo moeilijk:
https://josm.openstreetmap.de/
Edit:
Toen ik dit bericht schreef, was jouw vorige bericht (van 16:13) niet zichtbaar, maar je had JOSM dus al.
Welkom!
Dat bemachtigen is niet zo moeilijk:
https://josm.openstreetmap.de/
Edit:
Toen ik dit bericht schreef, was jouw vorige bericht (van 16:13) niet zichtbaar, maar je had JOSM dus al.
Ik weet niet of het je al gelukt is? Je kan JOSM downloaden. Het gedownloade bestand is waarschijnlijk een .jnlp extensie, josm.jnlp. Hierop kan je gewoon dubbelklikken om het te openen. Een voorwaarde is wel dat Java op je computer/laptop is geïnstalleerd.
Mocht je het nodig hebben, dan is hier een JOSM handleiding te vinden. Je kan natuurlijk ook op dit forum je vraag stellen. Op youtube wordt het voorgedaan.
Ik krijg al een tijdje in JOSM de melding dat ik moet updaten.
Hoe moet ik dat doen onder Ubuntu?
Sudo update josm of zoiets? Ik heb geen idee.
Je moet de PPA van JOSM toevoegen. Dit doe je in het programa “Software & Updates”, Voeg de volgende regel toe:
deb https://josm.openstreetmap.de/apt alldist universe
en plak de volgende regel in een terminal ([Ctrl]-[Alt]-T)
wget -q https://josm.openstreetmap.de/josm-apt.key -O- | sudo apt-key add -
Updatebeheer checkt vanaf nu automatisch voor nieuwe versies van JOSM.
Dit heb ik gedaan:
Waar ik de eerste regel code moe(s)t invullen is me niet duidelijk.
edit: oke Software & Updates blijkt te bestaan!!
Ik heb de regel toegevoegd en ook de code uitgevoerd in een terminal.
Bedankt De Vries!
Voor een -nogal ingewikkelde rotonde die in aanbouw is- heb ik de bouwtekeningen opgevraagd bij de uitvoerder, om die als onderlaag te kunnen gebruiken bij het juist intekenen. Ze willen hieraan graag meewerken en vroegen in welk bestandsformaat dit moest zijn.
Waar kan ik het beste om vragen of gaat dit niet?
Er is in JOSM een picture layer plugin: https://wiki.openstreetmap.org/wiki/JOSM/Plugins/PicLayer
Eigenlijk is elke bestandsformaat mits zichtbaar op je scherm goed want het werkt desnoods met een PrintScreen…
Een klein nadeel van de plugin is dat roteren niet geheel staploos kan, maar verder werkt het best om projectplannen als onderlaag te gebruiken.
Cool!! Dat is het betere werk
Myckel,
Heb jij de wijze waarop je JOSM start met meer geheugen bij de hand ? Ik start hem met een pic en daar zit geen instelling aan vast. Ik heb ook een link naar een Duitse mapper maar Nederlands gaat wel zo eenvoudig.
Alvast bedankt.
Nick
Ik werk met de jar versie van JOSM
Maak met je kladblok een nieuw bestandje aan plaats onderstaande tekst in dit bestand en sla het op in de map waar josm zich bevind. Sla het op als “JOSM geheugen.bat”
java.exe -Xmx1000M -jar josm-tested.jar
pause
Om JOSM te starten klik je ipv de .jar file op de bat file die je net gemaakt hebt.
Ik had het probleem dat JOSM regelmatig vast liep op te weinig geheugen, terwijl ik 8 gig aan intern geheugen op mijn pc heb.
Geprobeerd meer geheugen toe te wijzen, maar dat wilde maar niet werken.
Blijkt nu dat ik niet de 64 bit versie van java op mijn pc had en de 32 bit versie accepteerd maar 1 gig.
Als je meer toe wijst dan werkt het niet.
Heb dus de 32 bit versie vervangen door de 64 bit versie en nu gaat het als een fluitje.
kan zonder problemen 3 gig geheugen toewijzen.
Dit lukt mij niet om 3Gb toe te wijzen.
C:\Users\Mijnnaam\Desktop>java.exe -Xmx3000M -jar josm-tested.jar
Error occurred during initialization of VM
Could not reserve enough space for 3072000KB object heap
Ook ik heb 8Gb intern geheugen en werk op de 64bit *.jar versie
Heb je nog tips ?
Ga naar start - configuratiescherm - programma’s - Java - nogmaals Java - view
en dan vul je bij runtime parameters “-Xms3072m” in.
Dit reserveert 3 gig voor alle java aplicaties.(wordt alleen gereserveerd als java actief is)
daar kun je ook zien welke java versie je hebt geinstalleerd.
Je moet wel de 64 bit versie van java hebben, voor de 32 bit versie kun je max 1 gig reserveren
Inderdaad het is gelukt.
OS Build number: Windows 10 Home 1709 (16299)
Memory Usage: 2944 MB / 2944 MB (2724 MB allocated, but free)
Java version: 1.8.0_161-b12, Oracle Corporation, Java HotSpot(TM) 64-Bit Server VM
Bedankt voor je hulp.
PS.
Ik had de 32bit versie geïnstalleerd, vermoedelijk kun je hier niet meer dan 1Gb reserveren.
Nu heb ik de 64bit versie van Java geïnstalleerd.
Ook in mijn *.bat file dien ik naar
java.exe -Xms3072m -jar josm-tested.jar
pause
te wijzigen.
Ik heb de Hei in Venlo helemaal omgewerkt. Hierbij ben ik grofmazig te werk gegaan, of eerder “grofnodig”, dus met weinig nodes.
Nu vraag ik me af of JOSM een functie heeft om scherpe hoeken in areas weg te werken, dus automatisch wat nodes toe te voegen.
Weet iemand dat?
#103
De UtilsPlugin2 heeft Circle arc. Zie: https://josm.openstreetmap.de/wiki/Help/Action/CreateCircleArc
Mogelijk heb je hier wat aan.
Ik heb jaren geleden met Merkaartor gewerkt. Nu met ID. Op advies JOSM gedownload. Dat is nogal “overwhelming”.
Als velomobilist met brouter voor de navigatie, kom ik erachter dat er nogal veel wegen foutief getagd zijn met
bicycle=no
terwijl
bicycle=user_sidepath
bedoeld is.Eén zo’n straat is inmiddels vaak opgeknipt in 100+ wegsegmenten, die in “ID” stuk voor stuk bewerkt moeten worden.
Wie kan mij wat op weg helpen met - links naar handleidingen/videos - die helpen bij het
(1) instellen van JOSM meer zoals ID er uit ziet
(2) het zorgen dat alleen bepaalde “way” objecten worden weergegeven
(3) en de way objecten met foutieve tags [bicycle=no] in een afwijkende vormgeving
(4) hoe die vervolgens in één keer geselecteerd kunnen worden
(5) van al die ways één tag waarde gewijzigd kan worden
Ja, JOSM biedt zoveel mogelijkheden dat het in het begin nogal zoeken is.
In alle gevallen die ik in mijn omgeving ken staat bicycle=no terecht op de highway en is daarnaast het fietspad als aparte highway op de kaart aanwezig. Zomaar alles omzetten is dodelijk, immers dan ga je ook routeren over een highway waar geen fietspad aanwezig is en dat geldt vooral voor rondwegen !