Witam.
Dzisiaj zobaczyłem reklamę z której wynikało że Yanosik jest dostepny nie tylko w Polsce. Niestety nie zdążyłem zrobić zrzutu ekranu w necie też nie znalazłem mapki gdzie jest a gdzie go nie ma.
Tak sobie pomyślałem ze skoro Yanosik korzysta z danych OSM i jest obecny w innych krajach, czy powiadomił miejscową społeczność OSM o tym fakcie informując regularnie o udogodnieniach np: po angielsku, albo najlepiej w rodzimym jezyku. https://forum.openstreetmap.org/index.php nizej są poszczególne kraje. Tego typu wpisy zwłaszcza z odnośnikami do innych popularnych stron Google natychmiast indeksuje nakręcając reklamę zwłaszcza w obcych językach.
Jak przełączyć szybko/prosto Yanosika na inny języki o ile są dostępne inne wersje językowe np; do pobrania?
Jak z pierwszego ekranu Yanosika przejść odrazu do mapy zeby podejrzeć np: najbliższą okolicę?
Wielu naszych rodaków, albo obcokrajowców wyjeżdza, żyje za granicą, albo w Polsce, przemieszcza się pomiędzy różnymi krajami generalnie dużo podróżuje mówimy o milionach naszych rodaków i kilkadziesiąt milionów obcokrajowców za granicą nie tylko w Polsce.
Czy Yanosik może wykorzystać do tłumaczenia github?
Serwis będzie teraz zamykał notatki (i ew. komentowa/otwierał na nowo) jako użytkownik który robi tę zmianę na remonty.openstreetma.pl, wymaga przelogowania. Jeśli ktoś nie chce żeby coś się wykonywało samo z jego konta to przy logowaniu może nie udzielić serwisowi uprawnienia “modify notes”.
Dyskusja z notki jest teraz zaciągana javascriptem.
Czy Yanosik znajdzie warszawski Plac Teatralny, jeśli żaden kawałek drogi się tak nie nazywa, ale sam plac jest oznaczony jako place=square i ma nazwę Plac Teatralny?
Zamknąłem ul. Szkolną w Kobylnicy na podstawie info z UMiG Swarzędz ale nie mam okazji żeby podjechać tam i zweryfikować to w realu.
Czy możecie proszę ewentualnie spojrzeć w swoje ślady i zobaczyć czy w/w info pokrywa się z rzeczywistością ?
Zerknęłam na tę okolicę i z dzisiaj na zamkniętym fragmencie drogi są dosłownie cztery ślady przejazdu. Jeśli chodzi o kilka poprzednich dni, jest bardzo podobne. Być może dzisiejsze ślady wygenerowane są przez ruch mieszkańców ul. Szkolnej, a być może jeszcze nie wszyscy respektują zakaz ruchu. Sprawdzę to jeszcze za 2-3 dni.
Wczoraj akurat tamtędy przejeżdżałem i ta droga w Kobylnicy faktycznie jest w remoncie, zatem odwołuję alarm !
Będąc nieco dalej w Paczkowie zamknąłem inną drogę lokalną, również z racji na modernizację (tutaj jestem jednak w stanie monitorować sytuację w terenie na bieżąco).
Nadal jest ruch tymczasowy, częściowo po śladzie docelowym ale chyba nie ma co grzebać na kilka dni przed otwarciem. Dodałam tylko end_date, żeby nie umknęło.