Konferencja SotM Poland 2018

Z dzisiejszych ustaleń:

  • wczoraj ruszyły zapisy na SOTM, do teraz zapisało się już 11 osób, ich listę będziemy prezentować na stronie www.sotm-pl.eu
  • zgłosili się kolejni prelegenci, w tym pełnomocnik Prezydenta m. Poznania ds. Smart City
  • zgłosiły się dwie osoby z Ukrainy, Marek K. skontaktuje się z nimi na ichnim forum
  • w Poznaniu na ekranach na UAM wyświetla się baner konferencji, jutro wywiesimy jeszcze plakaty na innych uczelniach w Poznaniu
  • za pośrednictwem jednego z profesorów poszedł mailing do 800 osób z Poznania i Polski
  • dodaliśmy temat rozwoju Osmapy do omówienia na SOTM (wymagania sprzętowe)
  • Masti napisze do Rica Nickersona w sprawie reklamy konferencji na https://www.openstreetmap.org
  • RicoElectrico doda na stronie link do wydarzenia na FB
  • omówiliśmy też konieczność założenia kanału na YT dla OSM Polska
  • napiszcie proszę, które ze zgłoszonych haseł najbardziej Wam się podoba - umieścimy je na stronie konferencji.
    To tyle z dzisiejszych rozmów, następne za tydzień.

W którym języku będą wygłaszane prelekcje? Bo na stronie gdzie jest program widać kilka nazwisk z zagranicy, ale nic nie wiadomo o tym w jakim języku będzie treść.

Konferencja będzie po polsku. Mamy do czynienia z dużą przewagą polskich prelekcji. Prelekcje gości z zagranicy będą tłumaczone na język polski zaś gościom postaramy się zamieśić abstrakt w wykładu. Gościom niemieckojęzycznym będę tłumaczył wykłady symultanicznie.

Hi Marek,

I’ve just registered, because in the russian forum your promised that the conference languge would be English.
It’s nice to visit Poland anyway, but if all the presentation\talks are in Polish\German, I will hardly understand anything :frowning: So it would be much less fun…

If there is still room for lectures, I can make a presentation about my experience in OSM 3D (and usage of OSM data in X-plane), but in English, or, which is the best thing, in Russian :slight_smile:

Russian would be great, we have speaker here! This person will translate lectures for you and other russian friends!!

Great, thank you Marek.
Could you please sent be an invitation, so that i could pass it together with my visa application?

ok, I forward it to our organisators! Nice to see you again.

Coraz nas więcej. Zapowiada się fajnie. Dopisujcie się póki są miejsca w hotelu.

Koledzy, dziś mija termin zgłaszania prelekcji na konferencję SOTM Poland 2018.
Dotychczas mamy zgłoszone 20 prelekcji, jedna jest jeszcze w trakcie omawiania. Można jeszcze zgłaszać swoje tematy, kilka jeszcze powinno się zmieścić.
Aktualnie zgłosiły się 22 (!!!) osoby. Przypominam, że dla porządku i poprawności obsługi konferencji prelegenci również muszą się zarejestrować przez formularz zgłoszeniowy https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSe8UMKA_pS8ArEu_lQZqeGdu9HylVbh8NvSXPiEM1hjVMHrwQ/viewform
Termin obowiązywania niższej opłaty wpisowej to 4.03.2018
Trochę dziwi brak odzewu ze strony Stowarzyszenia - zarówno w zgłaszaniu prelekcji jak i chęci uczestnictwa. Na razie większość uczestników to przedstawicie firm, uczelni i urzędów, które z OSM korzystają. Czyżby im zależało bardziej niż twórcom mapy?

Jeśli brakuje tematów to mogę coś powiedzieć o Overpass, ale to temat wałkowany tyle razy, że nie wiem czy ktoś będzie zainteresowany.

Dotevo, wpiszę temat overpassa jako rezerwowy, zobaczymy przy układaniu programu. Dzięki za zgłoszenie się :slight_smile:

Nie wiem czy dziś się w końcu zgłosił Jarek Lipszyc, ale przypomniałem mu się i jest pozytywnie nastawiony do uczestnictwa i bycia prelegentem. Myślę, że będzie dobry dla urzędników, bo potrafi mówić o trudnych sprawach w sposób zrozumiały dla laików.

Czy moje zgłoszenie jest? Bo nie jestem pewien, czy to był tylko test, czy przeszło do normalnej rejestracji.

Kocio, te testowe wpisy usunęłam, zarejestruj się proszę jeszcze raz. A kolega Jarek jeszcze się nie zarejestrował. Jeśli możesz podać jego mail to napiszę do niego.

Szanowni
Na stronie konferencji State of the Map Poland 2018 pojawił się szczegółowy program wydarzenia.
http://sotm-pl.eu/program/
Zachęcam do zapoznania się z zaplanowanymi wykładami i do podjęcia decyzji o swoim udziale. Czas do 18.03.2018
Szczególnie chciałam zachęcić do udziału w sobotnich rozmowach o przyszłości OSM. Jeżeli uważacie, że są jakieś ważne tematy wymagające dyskusji w gronie społeczności OSM to zgłaszajcie je proszę na forum albo na mail zarządu. W tej chwili zgłoszony jest temat przyszłości OSMapy. Uważamy, że temat dróg dwujezdniowych ekspresowych też wymaga omówienia. Coś jeszcze?

Mimo że miałem w międzyczasie wątpliwości co do konferencji, to wygląda to bardzo fajnie teraz. Jestem osobiści egłęboko wdzięczny Oldze za jej ogromne zaangażowanie w sprawę.
Ludzie, przyjeżdżajcie: nie wiadomo kiedy nadarzy się druga taka okazja by wszyscy mogli się spotkać.
A wieczorem przy piwie pogadać co się nam podoba i co się nam nie podoba.
Mamy w naszej społeczności wiele świetnych spraw ale i negatywne emocje. Powinniśmy ze sobą rozmawiać.
Cieszę się bardzo na to spotkanie i na Was wszystkich!

Cześć Wszystkim.

Również bardzo cieszę się na to spotkanie i gratuluję event-u.
Budowanie/tworzenie, utrwalanie relacji w społeczności to bardzo ważne elementy. O tym też częściowo była moja prezentacja rok temu :wink:
Pamiętajmy, że takie wydarzenia nie powstają same, od strony organizacyjnej to zawsze mega czasochłonne zadanie.

Pozdrawiam M.

Konferencja OSM State of the Map Poland 2018 coraz bliżej! To już ostatnie chwile na zgłoszenie udziału w tym ciekawym wydarzeniu!
Do dziś swój udział zapowiedziało ponad 70 osób! Przypominamy, że można się zapisywać do 18 marca 2018 do północy.
Podkreślamy, że opłata rejestracyjna pozostała na pierwotnym poziomie 50 zł!
Dla ułatwienia: http://sotm-pl.eu/rejestracja/

Czy ktoś z Warszawy albo okolic się wybiera na konferencję samochodem? Ja z Ryśkiem jedziemy dzień wcześniej, żeby być wieczorem w czwartek. Domyślnie planuję pociągiem, ale jeśli jest opcja żeby się wybrać razem, to ja chętnie.

Dzień dobry, czy jest jeszcze możliwość uczestnictwa w konferencji mimo upłynięcia terminu rejestracji? Członkiem społeczności zostałem niedawno a nie chciałbym przegapić takiego wydarzenia.
Pozdrawiam

Jest możliwe zorganizowanie Pana udziału na zasadzie wolnego słuchacza. W tej chwili nie możemy już zapewnić cateringu oraz pakietu konferencyjnego. W bezpośrednim sąsiedztwie sali konferencyjnej zlokalizowane są liczne fastfoody i knajpki, więc z wyżywieniem nie powinno być problemu. W razie akceptacji takich warunków proszę o informację na olga.baranczyk@openstreetmap.pl - przygotuję identyfikator.