Tak - musiałem się nauczyć cofać
Witam,
dopiero zaczynam przygode z openstreemap. Dokonalem pierwszych zmian:
http://www.openstreetmap.org/way/179945628#map=18/50.33658/18.14930&layers=C
Moje pytanie jest nastepujace. Wychodze z zalozenia, ze moje zmiany musza zostac najpierw przez kogos sprawdzone niz zostana uaktualnione na mapie dostepnej dla kazdego? Czy moze zrobilem cos nie tak?
pozdrawiam,
kamil
Nie ma potwierdzenia, dane trafiają do bazy od razu, natomiast różne mapy mają różny czas odświeżania - domyślny styl pokazuje zwykle w ciągu minut:
http://www.openstreetmap.org/way/179945628#map=18/50.33658/18.14863
natomiast mapka rowerowa, którą sprawdzałeś, znacznie wolniej:
https://wiki.openstreetmap.org/wiki/OpenCycleMap#Update_cycle
ok, dzieki Kocio… a wiec pozostaje jedynie czekac
Z mapy zniknął obiekt “Błonia Zabierzowskie”, a znajdował się w tym miejscu, gdzie teraz świeci biała plama https://www.openstreetmap.org/#map=17/50.10250/19.81545. Nie mam pojęcia kto i dlaczego to skasował, ale mam pewność że owe Błonia nadal istnieją. Czy można przywrócić skasowany obiekt?
Obiekt został usunięty przez http://www.openstreetmap.org/user/Scout_RB zmiana jest widoczna tutaj http://www.openstreetmap.org/way/362404819/history
Ja nie mam pewności, czy wciąż istnieją. Ostatnia impreza była w lipcu.
Może imprez teraz nie ma, ale cała infrastruktura wraz z właściwym elementem Błoń czyli trawiastą przestrzenią, jak była tak jest.
Mogę przywrócić - na Twoją odpowiedzialność:)
Odpowiedzialny to powinien być ten co tak pochopnie kasuje. Poczekam jeszcze czy odpisze.
Te kilka punktów z powrotem mogę wyrysować - żaden problem ; )
No niestety będzie to kolejny post wkurzonego człowieka który po jakimś czasie odkrywa, że jego praca sprzed kilku miesięcy zniknęła.
Konkretnie chodzi o drogę rowerową wyprowadzającą ruch ze Stargardu. Wcześniej w rejonie zachodniopomorskiego zniknęły też inne drogi rowerowe które wprowadzałem, ale wtedy nie byłem pewien że faktycznie to robiłem. Infra rowerowa przy głównych drogach jest szczególnie ważna z punktu widzenia planowania wycieczek i dłuższych tras, bo do dużego miasta zawsze trudno bezpiecznie i przyjemnie wjechać.
Domyślam się, że wygląda to tak, że ktoś początkujący mapujący ze starych podkładów orto po prostu kasuje, bez sprawdzenia w terenie. A ostatnio dużo nowej infrastruktury rowerowej się wybudowało, i zanim będzie na street view lub orto wysokiej rozdzielczości to minie trochę czasu.
Niestety takie sytuacje powodują, że człowiek się czuje jakby się kopał z koniem. Obserwuję wzrost zainteresowania osm (co jest dobre) ale niestety za tym idzie powoli konieczność jakiejś kontroli, albo choćby narzędzia które by informowało np. o kasowaniu danych które wprowadziłem…a tak z tego co wiem, po kilku miesiącach cofnięcie takiej zmiany jest praktycznie nie możliwe?
Jedynie zmiany, jakie tam wykryłem dotyczące highway=cycleway, to zmiana tego na highway=path z bicyce=designated i foot=designated.
Musiałbyś dokładniej określić miejsce, by coś stwierdzić więcej.
chodzi o fragment który już odtworzyłem wzdłuż DK20:
https://www.openstreetmap.org/way/556330199#map=18/53.32184/15.08237&layers=D
w sumie to już nie ma co sobie tym głowy zawracać, ale generalnie przydała by się jakaś forma alarmu po skasowaniu
Perimex znów uprawia swoją radosną twórczość.
Kilka miesięcy temu zmapowałem obwodnicę Konarzyc według oficjalnego projektu.
Perimex pozmieniał przebieg i dodał jakieś nieistniejące rondo. Brak słów na tego typa.
https://www.openstreetmap.org/changeset/56099086?xhr=1#map=14/53.1208/22.0453
Jeśli ktoś dałby radę wycofać te jego edycje z obwodnicy Konarzyc to byłbym wdzięczny.
Z tym, że on często robi fafnaście poprawek, mi zawsze najtrudniej było się zorientować, które zmiany wycofać…
Z tym, że on często robi fafnaście poprawek, mi zawsze najtrudniej było się zorientować, które zmiany wycofać…
Jeśli user jest wątpliwy (jak np. Perimex), to nie ma co badać, tylko wycofać wszystkie jak leci (z danego regionu lub z danego dnia). Życie jest za krótkie, żeby tracić je na analizę jakiegoś fantasty.
Z tym, że on często robi fafnaście poprawek, mi zawsze najtrudniej było się zorientować, które zmiany wycofać…
Wycofałem wskazany zestaw oraz wszystkie z nim konfliktujące, gdyż:
Jeśli user jest wątpliwy (jak np. Perimex), to nie ma co badać, tylko wycofać wszystkie jak leci (z danego regionu lub z danego dnia). Życie jest za krótkie, żeby tracić je na analizę jakiegoś fantasty.
Dziękuję.
Wprawdzie na północnym końcu pozostał jeden zestaw, ale to już sam poprawiłem (przerysowałem na nowo i przy okazji kilka detali dodałem).
Swoją drogą ciekawe czy on w ogóle zadaje sobie trud wyszukania oficjalnej dokumentacji, czy po prostu od razu uruchamia swoją wyobraźnię i mapuje tak jak mu się wydaje że powinno być.
Swoją drogą ciekawe czy on w ogóle zadaje sobie trud wyszukania oficjalnej dokumentacji, czy po prostu od razu uruchamia swoją wyobraźnię i mapuje tak jak mu się wydaje że powinno być.
To są jego koncepcje autorskie…