https://www.viamichelin.pl/ wykorzystuje równiez mapy Openstreetmap.org
Nowa mapa Kolonii i najbliższej okolicy https://stadtplan.koeln.de/ to oczywiście Openstreetmap
informacja prasowa http://www.koeln.de/koeln/die_domstadt/neuer_stadtplan_mit_vielen_extras_582320.html
Także bardzo dokładnie zmapowany obszar zabawy sylwestrowej w Kolonii https://stadtplan.koeln.de/?lon=6.95902&lat=50.94154&zoom=16&lang=de&dblay=silvester
Policyjna mapa zagrożeń przestępstwami na tle seksualnym:
https://policja.maps.arcgis.com/apps/MapJournal/index.html?appid=338ca7cf5e5043778c76b14f696c8eab
No faktycznie - te małe mapki są generowane automatycznie przez infobox z użyciem WIWOSM:
https://wiki.openstreetmap.org/wiki/WIWOSM
który nota-bene jest wspólnym projektem OSM Foundation i Wikimedia Foundation. Problem w tym, że WIWOSM od jakiegoś czasu automatycznie nie pokazuje atrybucji przy takiej małej skali obrazka (chociaż kiedyś pokazywał).
Najprościej będzie chyba zmodyfikować szablon wyświetlający te mapki w infoboxach:
https://pl.wikipedia.org/wiki/Szablon:Infobox_mapa_lokalizacyjna
tak żeby informacja o atrybucji OSM ukazywała się automatycznie.
Zgłosiłem to tutaj: https://pl.wikipedia.org/wiki/Wikipedia:Kawiarenka/Kwestie_techniczne#Problem_z_atrybucj%C4%85_do_OSM_w_ma%C5%82ych_mapkach_w_infoboxach
może ktoś bardziej techniczny ode mnie zmodyfikuje ten szablon - ew. mamy też odpowiednich technicznych tutaj? Yarl? Kocio?
Ja niestety jestem mało techniczny w szablonach Wiki.
http://bikes.oobrien.com/warsaw/#zoom=11&lon=20.9945&lat=52.2331
Interaktywna mapa miejsc w których możemy wypożyczyć rower. Niestety w przypadku polski jest nieinteraktywna.
“Scheme is in winter hibernation”
Pojawiła się aplikacja na telefon Puszcza Notecka https://play.google.com/store/apps/details?id=pl.amistad.treespot.puszcza_notecka
Jak widac na załączonych zrzutach korzysta z map OpenStreetMap które można pobrać i zapisać na telefonie przed wyprawą w las.
Nie wiedzę atrybucji OpenStreetMap w żadnej apliakji stworzonej przez firmę AmistadMobile.pl w każdej z wersji czy to Pl, En, De
Mapa OpenStreetMap została również wykorzystana podczas 26 finału WOŚP https://wosp.maps.arcgis.com/apps/webappviewer/index.html?id=8e3e2a4be2ab4ba3abf52e7aca47e0df
Nowy Bilkom pokazuje wszystkie stacje wyszukanego połączenia kolejowego na mapach OSM:
https://beta.bilkom.pl/
To nie może być przypadek, ta atrybucja musiała zostać specjalnie zaprojektowana, by była praktycznie niewidoczna.
https://men.gov.pl/ - Ministerstwo Edukacja Narodowej na dole strony ma mapkę OSM z atrybucją. Jednak po kliknięciu przenosi do map Google.
System obsługi zgłoszeń od mieszkańców na terenie Bielska-Białej
Swoją drogą wygląda to na całkiem niegłupią rzecz.
Swoją drogą wygląda to na całkiem niegłupią rzecz.
System dopiero co ruszył, w ciągu tygodnia wpłynęło 400 zgłoszeń, więc jest nieźle. Jeżeli odpowiednie służby będą sprawnie usuwać zgłoszone uwagi to szykuje się świetny system. Z tego co wiem, to kilka uwag już zostało rozwiązanych.
Każda kategoria zgłoszenia ma przypisaną instytucję, która jest powiadomiana o nowycn uwagach, są to np. Straż Miejska, Miejski Zarząd Dróg, Miejski Zakład Komunikacji itd.
To trzeba do nich napisac by do Poznania przyjechali na konferencję i przedstawili ten system!
To narzędzie najwyraźniej korzysta z danych OSM (niektóre stare nazwy na to wskazują):
To narzędzie najwyraźniej korzysta z danych OSM (niektóre stare nazwy na to wskazują):
Nazwa “OpenStreetMap” pada w pierwszych piętnastu sekundach komentarza
Aha, oglądałem to pobieżnie i chyba nawet miałem sciszony głos.