Stowarzyszenie OSM Polska

Nie wiem jak to się skończyło - ale zgodnie ze statutem Zarząd nie może nikogo wyłączyć ze swojego składu - więc składanie wniosku do zarządu, żeby usunął kogoś z własnego składu - nie ma sensu. Jedynym ciałem władnym odwołać członka zarządu jest Walne.

Ach, skończyło się tak, jak zwykle. Pokrzyczeli, poobrażali innych, a potem obrazili się na świat. który ich nie rozumie i zniknęli. Zapewne za jakiś czas znowu się odezwą i, pardon my french, będą puszczać bąki, psując atmosferę na forum i w projekcie.
Pisania dużo, konkretnych działań zero. Powiem to po raz kolejny - krowa co dużo ryczy, mało mleka daje.

No ale do mapy to jednak Władek sporo wnosi, popycha również wiki po polsku. Nie przesadzajmy z tym zerem.

Witam. Dlaczego na stronie Stowarzyszenia http://openstreetmap.org.pl/kontakt/ nie ma kontaktu do czatu OpenStreetMap Polska na Discord https://discord.gg/aK7xmKQ ?

Czyżby stowarzyszenie nie było świadome istnienia społeczności OpenStreetMap na Discord?

Ale co to jest stowarzyszenie? Jakaś żywa istota posiadająca własną świadomość? Chyba nie. Stowarzyszenie to nie jest też jakieś connected-mind. Stowarzyszenie składa się z jego członków i każdy z nich jest niezależnym bytem zajmującym się swoją działką. Chyba więc trzeba inaczej sformułować to pytanie.

Sugeruję się wpisem na tej stronie http://openstreetmap.org.pl/kontakt/

“Kontakt ze Stowarzyszeniem OpenStreetMap” i dalej “Kontakt z polską społecznością OpenStreetMap” Zamieściłem informację tutaj na forum bo znalazłem kontakt na stronie do forum. Nie wiem kto bezpośrednio zajmuje sie stroną stowarzyszenia nie znalazłem takiej infromacji. Pozatym szybko przejrzałem inne podstrony i nie znalazłem prawdę mówiąc kontaktu z żadną osobą. Widoczny jest tylko jeden bezpośrdni kontakt do nomen omen zarzad[at]openstreetmap.pl (tylko nie jestem pewien tego znaku at w adresie kilka godzin wcześniej zamiast [at] było [malpa] zamiast @)

Widzi mi się, że na stronie Stowarzyszenia jest kontakt do Stowarzyszenia, a nie wszelkie możliwe kanały kontaktu ze społecznością OSM w Polsce. Czyli jeśli ktoś ze Stowarzyszenia będzie oficjalnie siedział na czacie w imieniu Stowarzyszenia, to kontakt na stronie powinien się pojawić. Ale nie wcześniej.

prawidłowy e-mail do stwoarzyszenia zarzad@openstreetmap.pl znalazłem na facebooku (z którego nie korzystam:) ) na stronie stwoarzyszenia nie wiem dlaczego jest zarzad[at]openstreetmap.pl lub zarzad[malpa]openstreetmap.pl

Tak się składa ze są wymienione wszystkie powszechne elektroniczne formy kontaktu ze społecznością OSM w języku polskim czyli forum, IRC, facebook poza chatem na Discord.

Mi się widzi, że są tam właśnie podane formy kontaktu ze społecznością, dokładniej to w drugiej części zatytułowanej “Kontakt z polską społecznością OpenStreetMap”.

@Cz ja:
[at] jest w wersji angielskiej, [malpa] w polskiej

To nie terzeba było prościej i przejrzyściej napisać.

Formy kotaktu dla firm i instytucji:
1.forum.
2.irc
3.facebook
4.e-mail(jeśli bardzo chesz)

No to w tej drugiej części można by i link do Discorda dać…

Uff. Teraz, gdy w toku długiej i ciężkiej dyskusji problem został zauważony, może za kilka tygodni uda się nam ustalić tekst do zamieszczenia i dotrzeć do człowieka, który będzie potrafił i miał chęć to zrobić :wink:

Zdaje się, że walne OSM PL miałoby się odbyć w czerwcu? Tak sobie myślę, czy nie zrobić tego przy okazji integrowania się z Wikimediami, bo jest akurat konferencja 8-10 czerwca w Katowicach - hę?:

https://pl.wikimedia.org/wiki/Konferencja_Wikimedia_Polska_2018

Dobry pomysł, popieram :slight_smile:

Popieram!

Jeśli tak i będzie nas więcej (mam nadzieję, że Olga będzie mogła, a Masti to pewnie z urzędu? :slight_smile: ), to możemy zrobić nie tylko jakieś wystąpienie, ale nawet i mapping party. W podsumowaniu z WMPL 2017 to nawet zachęcająco brzmi:

[ https://pl.wikimedia.org/wiki/Konferencja_Wikimedia_Polska_2017/Raport ]

Heh, no to się sami wprosimy. :laughing:

Przy okazji wkleiłem już tę nową mapkę do tegorocznej lokalizacji. Mapframe działało już chyba od 2016 (a może wcześniej?) i na konferencji z Lublina widać co tam można jeszcze dodawać, ale teraz jest już podkład w stylu Brighmed z kafelków Wikimediów. Nie działa język polski jeszcze, choć w tym wypadku to nie ma specjalnego znaczenia.

@kocio:
Ale jak dokładnie widzisz pożenienie konferencji WMPL z naszym Walnym? Weź pod uwagę, że wjazd na konferencję WMPL kosztuje jakieś złotówki, poza tym jest kwestia dostępnej w tym czasie sali itp rzeczy.

Prosto - o ile zrozumiałem walne nie trwa długo, więc można pewnie znaleźć czas na to, a salę trzeba by znaleźć i tak, i tak trzeba gdzieś dojechać itd. Zrozumiałem też, że samo walne słabo się sprawdza, musi być coś jeszcze, a tu jest cała impreza, w dodatku spotkanie dwóch otwartych projektów może być ciekawe. Ostatecznie można zrobić nawet po prostu niezależnie walne w Katowicach w tym samym czasie.

Co znaczy dla Ciebie “długo”? Samo Walne faktycznie można ogarnąć w godzinę, ale dyskusje towarzyszące spotkaniu rozciągają to do nawet 6 godzin :slight_smile:

Robienie Walnego w tym samym czasie co konferencja nie jest dobrym pomysłem, ponieważ są osoby (np. ja) które chciałyby być i tu, i tam.
Dlatego myślę, że jeśli chcemy łączyć te dwa wydarzenia, to nasze Walne można zrobić w niedzielę, tuż po zakończeniu programu konferencji WMPL, która to zwykle kończy się popołudniu.

Ustaliliście coś? Ja sobie przypomniałem o wyjeździe firmowym, ale to bym się po prostu wcześniej urwał i przynajmniej na niedzielę bym dotarł do Katowic.

Rozumiem, że zgodnie z regulaminem trzeba to walne najpierw ogłosić - przed 25 maja jak sądzę?