Daar zal oom agent anders over denken. De witgeblokte markering of de “bus”-sticker op de bushalte (tegenwoordig vaak geïntegreerd in de halte ipv met een apart geel bord) hebben in de wegenverkeerswet een betekenis van verboden stil te staan (anders dan voor het onmiddelijk in- en uit laten stappen van mensen). Daarvoor hoeft er geen bus op die halte te stoppen.
Daarnaast is een haltekom een duidelijk stuk weginfrastructuur (dat nu overigens zelden gemapt wordt, ik zou niet weten hoe anders dan de situatie op het oude Utrecht Centrumzijde waar elke kom een aparte way was)
In dat laatste geval zou ik disused:highway=bus_stop van maken (zie wiki). Zo’n ongebruikte bushalte kan als herkenningspunt nuttig zijn (“na de oude bushalte de tweede straat rechts” o.i.d).
Volgens mij is het “bord” bushalte wettelijk gezien bepalend. De blokken geven alleen de lengte van het stopverbod aan. Wanneer er geen bord meer staat hebben die geen functie meer. De liefhebber kan hier de wetstekst zelf nalezen. Maar als ik lees “niet stilstaan bij een bord bushalte ter hoogte van de geblokte markering,” zou ik denken dat ik er wel mag staan als het bord verdwenen is.
Ja, dat zou kunnen, volgens mij het énige juiste gebruik van highway=bus_stop (ik probeer ze zoveel mogelijk weg te halen in lieu of public_transport=platform)
Vroeger was het “bord” bepalend, tegenwoordig het “bus”-symbool (blauw op wit in een blauw vlak), zie L3. Het is ergens ooit een keer bepaald dat dit geen apart bord mag zijn maar dat het ook geintegreerd mag zijn in een groter paneel.
Zoals hier (al kloppen de kleuren niet).
Veel moderne bushaltes hebben dan ook geen apart bord meer maar hebben het geïntegreerd in de DRIS. En als die verlaten worden heb je een bushalte, een blokmarkering … maar geen bussen :-p
Een blokmarkering zónder bussymbool is overigens niets waard, dus daar mag je gewoon parkeren.
Ik ben bezig om de omgeving van het Gelre Ziekenhuis in Zutphen correct te mappen. Genoeg uitdagingen aangezien er nog veel niet lekker getagt is. Een van de dingen waar ik tegenaan loop is een stuk weg wat niet meer bestaat. Buslijnen 80, 193 en 880 lopen nog via een dit stuk weg. Ik heb de weg nog niet verwijderd, omdat ik eerst wil zorgen dat de buslijnen op de juiste manier worden verlegd.
De nieuwe routes lopen tussen de Den Elterweg en Ooyerhoekseweg langs het ziekenhuis. Ik weet hoe ze zouden moeten lopen, maar hoe wordt dit normaal gesproken aangepakt? Is er een eenvoudige manier om zelf de route “om te leggen” of moet je heel secuur alle wegdelen handmatig omzetten met bijvoorbeeld JOSM? Of is er iemand die zich specifiek met buslijnen etc bezig houdt?
Als ik weet of ik dit zelf kan/mag zal ik ook een poging doen om de kruising en op- en afrit naar/van het ziekenhuis netjes te mappen. Daar liggen zo ongeveer alle buslijnen, dus daar heb ik me nog even niet aan gewaagd. Maar de rijstroken en verkeerslichten kunnen daar ook nog wel een update gebruiken.
De enige manier om routes om te leggen, te wijzigen, etc is met JOSM. Je kunt het met ID of Potlach doen, maar dan ontstaan er volgorde fouten in de route.
Iedereen mag het doen.
En ik ken de situatie daar globaal en ik heb het laten liggen omdat ik niet wist hoe de busroutes nu exact lopen. Ik weet wel dat die weg niet meer bestaat.
Tot dusver heb ik nogal wat in Zutphen gedaan. Ik ken de stad redelijk goed en een paar vrienden van mij wonen daar en bijna had ik er ook gewoond.
En voor de routeplanner van de Fietsersbond moet ik Zutphen ook “bijhouden”. Er is geen actieve vrijwilliger daar.
Bedankt voor je snelle reactie. Dan ga ik daar dit weekend even naar kijken. Ik kom wel uit Zutphen en er is genoeg te mappen hier. Als ik het niet zeker weet mbt de buslijn laat ik hem wel even controleren. En geen actieve vrijwilliger van de Fietsbond of algemeen als mapper?
Bij de Fietsersbond zijn gewoon niet heel veel actieve mappers. Gelukkig komt er nu wel wat aanwas.
Ga gewoon aan de slag en als je er niet uitkomt of de bussen wilt laten controleren, gewoon seintje geven.
Bij het busstation van Utrecht centraal zijn een paar hele kleine stukjes weg, op de grens van de bebouwing (bijv de weg bij C3)verwijderd en vervangen, zonder enige rekening te houden met de bus-routes. Alle bus-routes naar het noorden hadden zodoende twee onderbrekingen. Ik heb het weekend dus besteed aan het repareren van ca 100 bus-routes. Zie nu een beetje sterretjes. Na een weekje rust zal ik ook nog eens naar de zuidkant gaan kijken, maar je vraagt je wel af wat het nut daarvan is. Zijn er toepassingen die werken op basis van onze gegevens mbt de bus-routes?
Het is ondankbare sysifusarbeid. Ik ben nu langzamerhand bezig met het updaten van de AML-concessie, en vraag me soms af waarvoor ik het doe. En vanaf de zomer kan ik verder met Noord-Holland Noord.
Ik heb hetzelfde gehad met de treinseries. Daar ben ik nu even klaar mee (als in: ik vertik het om er nog naar te kijken als na elke edit de relatie weer kapot gemaakt wordt, met welke bedoelingen dan ook).