Здравейте,
Прави впечатление че някой доброжелател се е престарал и си е оставил ръцете в мапването на Кърджали.
Къщите са изчертани до една, но с грешни координати по отместени сателитни снимки. Точките на полигоните са изчертани до последната тухла. Такава подробност по-скоро вреди, от колкото помага за нашите цели. Затормозяват се рендъри и всякакъв сорт клиентски софтуер, които работят с векторната информация. Също така няма гаранция че точките отговарят на истината, в случая по-скоро гаранцията е че данните не са дошли от прецизни географски източници.
Целият град Кърджали като го гледам е бил чертан по изместена сателитна снимка. Вижда се доста ясно как улиците бягат с 20 метра от множеството GPS следи.
Ще помоля който има време и желание, да се включи с поправки по Кърджали. Има тагове landuse=residential, които включват индустриални площи, паркове, реки… Има тагове landuse=residential в комбинация с имена, адреси и пощенски кодове… Има работа за доста време напред.
Ето как полигон, който обикновено се чертае с 4 точки, тук е изчертан с 419:
Още една църква, “богата” на информация: