De welkomstmail heb ik aangepast met de hint dat de nieuwe mapper om een review-request kan vragen.
Welkom bij OpenStreetMap (OSM)
Je hebt je aangemeld om een bijdrage te leveren en dat inmiddels ook gedaan. Je kunt je nu ‘amateur-cartograaf’ noemen; onderling gebruiken we meestal de term ‘mapper’
Elke mapper is allereerst en vooral waardevol vanwege lokale kennis. Het is juist die lokale kennis die OSM laat uitstijgen boven welk ‘concurrent’ dan ook. OSM is daardoor niet alleen beter, maar meestal ook veel actueler. Niet voor niets wordt OSM door veel instanties gebruikt. Daarom is het leveren van bijdragen aan OSM een serieuze zaak.
Graag aandacht voor de volgende punten:
Er wordt meegekeken. In het begin worden je bijdragen bekeken door meer ervaren mappers. Ze zullen soms commentaar leveren, tips geven. Je krijgt dan automatisch een mail op het mailadres dat je bij aanmelding hebt opgegeven. Controleer dat dus regelmatig. En geef reactie op een commentaar, zodat duidelijk is dat je het hebt gelezen. Je kunt ook specifiek aangeven in editor iD en JOSM of iemand naar je edits wil kijken door het hokje aan te vinken bij: “Ik zou graag hebben dat iemand mijn bewerkingen nakijkt”
Beperk jezelf. Alle begin is moeilijk en iedereen maakt fouten, zelfs de meest ervaren mappers. Maak niet meer dan een paar wijzigingen per dag in het begin. Maak niet in één sessie wijzigingen die ver uit elkaar liggen. Eventuele fouten kunnen dan snel en gemakkelijk hersteld worden.
Denk vandalisme??? Mapper samhfeuwiqhfue Van multipolygonen niet bestaande wegen maken onder het commentaar Added some forests and created road systems
en de bekende pokemonvijver. https://www.openstreetmap.org/changeset/54469479
Om even in de gaten te houden… 'k Heb waarschuwing gestuurd.
Ik krijg regelmatig de vraag van nieuwe mappers of er al naar hun edits is gekeken.
'k Zie dat regelmatig een aantal mappers de lijst checken met Verzoek review_requested, maar er glippen er altijd wel een paar tussendoor. Ikzelf houd me vooral bezig met de starters.
Ik heb zelf al wat gekeken, en eerder al aangepast dat sommige gedeelten van de rotonde 1 richting rijden is, maar ik kom er niet uit. zou 1 van jullie me kunnen helpen.
Hoi Wiljon!
Ik rij er zelf ook wel eens.
Dit is een probleempje met de software van de navi vermoed ik, OSM kaarten op Garmin navigatiesystemen zullen in de meeste gevallen prima werken, maar in wat complexere situaties kan het wat minder zijn. Ik denk dat het wel werkt als er één baan van gemaakt wordt.
Als de ‘lanes=2’ tag verwijderd wordt, alleen omdat de navi het dan wel goed doet, is volgens mij een gevalletje ‘taggen voor de navigatie’, iets wat niet heel gewenst is omdat de kaart dan niet meer klopt met de werkelijkheid.
Ik denk dat de enige oplossing is om in zulke gevallen de borden en pijlen op de weg te volgen ;).
Welke versie van de data wordt gebruikt door het navigatiesyteem. Vaak lopen de gegevens die gebruikt worden achter met hetgeen je in OSM ziet staan.
Navigatiesoftware kan voor routering een andere versie gebruiken dan voor hetgeen je zelf gerenderd op de kaart ziet.
Is de tagging in OSM juist? Volgens mij wel.
Eventueel kun je aan andere navigatieapp proberen en via een ‘second opinion’ kijken hoe die er mee omgaat.
Bug/glitch in de navigatiesoftware lijkt erg aannemelijk, dus het beste kun je de locatie van het issue doorgeven aan de maker en hopen dat zij het oplossen.
In combinatie met een goede destination informatie moet de gebruiker er wel uit kunnen komen.
Zelf ook een paar weken geleden een turn:lane toegevoegd en helaas laat de navigatie (Magic Earth) de pijl naar rechts oplichten als je rechtdoor moet (bij turn:lanes=through;right). De blauwe lijn die je moet volgen gaat wel gewoon rechtdoor, maar iemand die er niet bekend is kan best wel eens verkeerd gaan hier.
Heb ook daar net een nieuwe update van een andere navigatie app (OsmAnd) van, dus eens kijken wat die er van maakt.
Tags weglaten zou ik net als Subie niet doen. Ben eerder geneigd om meer van deze lane en turn informatie toevoegen zodat navigatie apps steeds beter hiermee moeten omgaan om niet voor schut te staan bij hun gebruikers. En melden bij de makers helpt dan het beste hiervoor.
Oke… bedankt… Mijn geduld raakte enigszins op. Hoop dat hij toch nog reageert. Fouten maken mag. Andere startende mappers hebben vandaag juist positief gereageerd, ondanks dat je hen wijst op fouten. 'k Verwonder me nog steeds dat je soms geen reactie krijgt. Die trottoirs haal ik nog even weg.
Ik heb in JOSM gekeken hoe het staat. Volgens mij helemaal OK. Dus kun je er denk ik verder weinig/niets aan doen. Misschien nog toevoegen van A7 in beschrijving van de rijstrook/lane.
Hoi Eggie, Sterkte !! Maar uit eigen ervaring kan ik zeggen, dat je als beginnend mapper in het begin zoveel nieuws ziet cq ontdekt, dat je misschien pas vrij laat (te laat soms…) merkt, dat er op je wijzigingen gereageerd wordt… en als je dat niet merkt in de mail o.i.d. dan zijn er zo een paar uur, zoniet een dag voorbij voordat er reactie komt…
Groeten van een inmiddels niet meer helemaal beginnend mapper, want jij (en anderen) hebben me erg goed geholpen
Een beginnende mapper heeft in “z’n eerste changeset ever” de construction voor een deel eraf gehaald en alles verander in unclassified. … ook het fietspad. construction= … staat er echter nog op.