OpenStreetMap Forum

The Free Wiki World Map

You are not logged in.

Announcement

A fix has been applied to the login system for the forums - if you have trouble logging in please contact support@openstreetmap.org with both your forum username and your OpenStreetMap username so we can make sure your accounts are properly linked.

#1 2017-12-07 13:10:06

ivanatora
Member
Registered: 2011-04-05

Опростяване на полигони и нужда от генерална поправка в Кърджали

Здравейте,

Прави впечатление че някой доброжелател се е престарал и си е оставил ръцете в мапването на Кърджали.

Къщите са изчертани до една, но с грешни координати по отместени сателитни снимки. Точките на полигоните са изчертани до последната тухла. Такава подробност по-скоро вреди, от колкото помага за нашите цели. Затормозяват се рендъри и всякакъв сорт клиентски софтуер, които работят с векторната информация. Също така няма гаранция че точките отговарят на истината, в случая по-скоро гаранцията е че данните *не* са дошли от прецизни географски източници.

Целият град Кърджали като го гледам е бил чертан по изместена сателитна снимка. Вижда се доста ясно как улиците бягат с 20 метра от множеството GPS следи.

Ще помоля който има време и желание, да се включи с поправки по Кърджали. Има тагове landuse=residential, които включват индустриални площи, паркове, реки... Има тагове landuse=residential в комбинация с имена, адреси и пощенски кодове... Има работа за доста време напред.

Ето как полигон, който обикновено се чертае с 4 точки, тук е изчертан с 419:

cUGWts5.jpg

Още една църква, "богата" на информация:

PU9unOC.jpg

Last edited by ivanatora (2017-12-07 13:22:18)

#2 Yesterday 08:30:29

tolio
Member
Registered: 2016-02-10

Re: Опростяване на полигони и нужда от генерална поправка в Кърджали

Отместването от GPS следите го виждм около две пътни ленти, според мен 6-10 метра. Не знам имаше ли смисъл, но се хванах да понаместя целия град, като не спах тази нощ big_smile. В момента се качват промените доста бавно, даже сега виждам че няма прогрес,  може нещо да са ме блокирали от толкова много промени lol

Не се получи качването, една част се качи и спря. После опитах още на два пъти, естествено се появиха конфиликти, нещо там синхронизирах, но се получиха аномалии с неправилни форми на сградите и върнах промените. Не очаквах, че може да е толково проблемно, айде много обекти добре около 11 000 бяха, но файлът е някакви си 15 мегабайта, какво толкова се шашна и не може да ги качи.

Last edited by tolio (Yesterday 12:33:03)

#3 Yesterday 17:45:59

ivanatora
Member
Registered: 2011-04-05

Re: Опростяване на полигони и нужда от генерална поправка в Кърджали

Пробвай да качваш по-малки чейнджсетове и по на често... При мен гледам да не надвишавам 1000 промени на сет. По градовете много хора пипат и вероятността да конфликтне нещо е голяма... smile

Board footer