Niestety na razie chyba mało co wyświetla nazwy z relacji (szczegóły techniczne pewnie te same co https://github.com/gravitystorm/openstreetmap-carto/issues/596 .
W większości przypadków tagi wikipedia/wikidata itp są przenoszone a nazwy zostawiane by się pokazywały na mapach.
kocio
(kocio)
312
A czy problem z wyświetlaniem order:classic=* z relacji (ale nie z linii) to też to samo? Bo natknąłem się na to przy próbie filtrowania rzek akurat:
https://github.com/gravitystorm/openstreetmap-carto/issues/2688#issuecomment-325833298
Od strony technicznej mamy to samo - renderowanie relacji bądź przenoszenie danych z relacji na jej elementy.
Różnice mogą się pojawić jeśli osm2pgsql traktuje relacje rzek bądź relacje dróg specjalnie.
kocio
(kocio)
315
Niby po prostu dokładne mapowanie, ale wygląda jakby wokół terenu wojskowego rozłożono siatkę maskującą :
https://www.openstreetmap.org/#map=14/45.8103/12.1051
kocio
(kocio)
316
rmikke
(Ryszard Mikke)
317
Hmm, chcesz kanał żeglowny nad ulicą?
Aim311
(Aim311)
319
rmikke
(Ryszard Mikke)
320
Prosz, w okolicy jest tego trochę.
rmikke
(Ryszard Mikke)
321
W Polsce mamy węzeł trzypoziomowy: ulica na poziomie gruntu, tory Kraków-Przemyśl na poziomie +1 a łącznica Zabłocie-Krzemionki na poziomie +2
http://www.openstreetmap.org/#map=19/50.04472/19.96280
Od 10 grudnia większość pociągów do Zakopanego będzie jechać tym najwyższym poziomem.
kocio
(kocio)
323
maraf24
(maraf)
324
Najwybitniejszy parking w Polsce, widać go nawet na z13:
https://www.openstreetmap.org/#map=13/54.5805/16.8789
rmikke
(Ryszard Mikke)
325
kocio
(kocio)
326
Hehe, całkiem duże - a Gotham jakby mniejsze: https://www.openstreetmap.org/relation/185222
szydzio
327
Żeby nie było że w poznańskim magistracie siedzą rasiści - to podobno od rodzaju gleby…
rmikke
(Ryszard Mikke)
328
W Finlandii, na południe od Tampere, jest Jezioro Z Wytryskiem™.
https://www.openstreetmap.org/#map=16/51.5775/19.2588
Tak, te ulice się dokładnie tak nazywają wg TERYT-u.
Oczywiście zastosowanie tracków jest wątpliwe.
Ludwik
330