Ulica ma nazwę “Kazimierza Pułaskiego” a budynki nr 23 i 25 mają w adresie ulicę “Generała Kazimierza Pułaskiego”.
Jak widać tej rozbieżności mrówki nie wykrywają.
Tak się dzieje, gdy gdzieś w pobliżu jest odcinek z drugą nazwą. Może być krótki i dlatego trudny do zauważenia.
Albo niedaleko jest inna miejscowość, która ma taką ulicę.
i tak rzeczywiście jest. całkiem niedaleko, ale bez połączenia z tą “moją” Pułaskiego.
Szukałem JOSMem w okolicy, ale ograniczyłem się do pobranej okolicy. Dopiero overpassem znalazłem http://www.openstreetmap.org/way/129132412
Fajnie byłoby ogarnąć trochę temat żółtych mrówek, bo się nazbierało: http://v3.mrowka.org/adresy/#7/52.107/20.457
Przy założeniu, że każdy z nas zajmie się swoją okolicą, nie ma tego dużo
Czy jest jakieś legalne do wykorzystania, oficjalne źródło danych o nazwach dróg? Nie widzę w pierszwym poście, nie widzę w warstwach JOSMa a wydaje mi się że coś było…
Z soboty na niedzielę cała mapa się przebudowuje i wygląda na to, że już wszystko działa jak trzeba. Jeśli tak nie jest podeślij proszę, który punkt powinien już nie być widoczny na mapie.
A czy jest możliwość zmiany nazyw na coś bardziej generycznego? “address_far_away_from_its_street” czy coś tego typu by było bardziej w kierunku “nietypowa informacja” niż “wygląda jak instrukcja bezpośrednio dla danego renderowania”?
Nie korzystam z mrówek, ale dla mnie jest jasne, że uliczki parkingowe nie są nosicielami nazw - niecałe 2% ma i podejrzewam, że nie są to poprawne przypadki zastosowania. Czy mrówki się nie burzą na inne dojazdówki w pobliżu ulic i placów?
Mamy już otagowany plac i nawet w końcu zaczęła się wyświetlać jego nazwa, choć pechowo nie zawsze, bo wypada tam gdzie ikona parkingu. Do tej pory się wstrzymywałem, bo obawiałem się nawracającej wojny edycyjnej i parcia na szkło, czyli żeby się wyświetlało. Ale jak już się wyświetla sam plac, to chciałem skończyć z prowizorką w postaci chrzczenia dojazdówek…
Nie, tylko wtedy kiedy nie ma w okolicy ulicy o takiej nazwie, a jest adres przy tej ulicy.
W przypadku Placu Teatralnego tak właśnie jest - skoro poprawiłeś tak, że w okolicy nie ma drogi o nazwie “Plac Teatralny”, to zgłoszenie problemu że jest adres bez ulicy jest właściwym zachowaniem mrówek.
Cóż, właśnie dlatego tu napisałem, że mam podobne wątpliwości jak Ty. Pytanie jak to zrobić, żeby prowizorki nie było, a mrówki się nie buntowały. Bo zmianę oczywiście można wycofać, ale za chwilę znowu ktoś zareguje na mrówki…
Być może należy przerobić mrówki, żeby uwzglęniały (place=square; name=*) jako źródło nazw ulic.
Jak najbardziej. Jeszcze niedawno nie było odpowiedniego schematu dla placów i z początku było go niewiele, co było najważniejszym powodem wstrzymywania się z wyświetlaniem tych nazw, ale w końcu przekroczył 11 tys., nie ma konkurenta i można uznać, że się przyjął: