Hhe,
Nic dziwnego że nikt tam nie zareagował na moje zgłoszenie. Przy tej okazji można by zgłosić również prośbę o dodanie tricku jaki używam od ponad roku czasu przy rysowaniu tracerem. Otóż w konfiguracji serwera mam zdublowany wpis dla budynków. Otóż różnią się one drobnostką, ale za to zasadniczą.
pierwszy dla budynków mieszkalnych dodaje obiekty z building=residential
drugi dla pozostałych obiektów samo building=yes
Jest to bardzo przydatne panom korzystającym z tworzenia statystyk ile jakiego rodzaju budynków gdzie jest. Zgłosiłem się swego czasu do do pokazania tego na Walnym na prośbę z jednego z chętnych uczestników spotkania, ale nie znalazło się to wówczas z zainteresowaniem. Być może tu ktoś go odnajdzie, a być może warto by przenieść dyskusję na temat pluginu do wątku jemu poświęconemu.
Bo moim zdaniem te “poprawki” to raczej psujnia (zniknęła większa część poprawnych budynków).
Autor jak na razie nie odpowiada na pytania, a konto śmierdzi mi jakimś altem-psują
Moje pytanie jest nastepujace. Wychodze z zalozenia, ze moje zmiany musza zostac najpierw przez kogos sprawdzone niz zostana uaktualnione na mapie dostepnej dla kazdego? Czy moze zrobilem cos nie tak?
Z mapy zniknął obiekt “Błonia Zabierzowskie”, a znajdował się w tym miejscu, gdzie teraz świeci biała plama https://www.openstreetmap.org/#map=17/50.10250/19.81545. Nie mam pojęcia kto i dlaczego to skasował, ale mam pewność że owe Błonia nadal istnieją. Czy można przywrócić skasowany obiekt?
Odpowiedzialny to powinien być ten co tak pochopnie kasuje. Poczekam jeszcze czy odpisze.
Te kilka punktów z powrotem mogę wyrysować - żaden problem ; )
No niestety będzie to kolejny post wkurzonego człowieka który po jakimś czasie odkrywa, że jego praca sprzed kilku miesięcy zniknęła.
Konkretnie chodzi o drogę rowerową wyprowadzającą ruch ze Stargardu. Wcześniej w rejonie zachodniopomorskiego zniknęły też inne drogi rowerowe które wprowadzałem, ale wtedy nie byłem pewien że faktycznie to robiłem. Infra rowerowa przy głównych drogach jest szczególnie ważna z punktu widzenia planowania wycieczek i dłuższych tras, bo do dużego miasta zawsze trudno bezpiecznie i przyjemnie wjechać.
Domyślam się, że wygląda to tak, że ktoś początkujący mapujący ze starych podkładów orto po prostu kasuje, bez sprawdzenia w terenie. A ostatnio dużo nowej infrastruktury rowerowej się wybudowało, i zanim będzie na street view lub orto wysokiej rozdzielczości to minie trochę czasu.
Niestety takie sytuacje powodują, że człowiek się czuje jakby się kopał z koniem. Obserwuję wzrost zainteresowania osm (co jest dobre) ale niestety za tym idzie powoli konieczność jakiejś kontroli, albo choćby narzędzia które by informowało np. o kasowaniu danych które wprowadziłem…a tak z tego co wiem, po kilku miesiącach cofnięcie takiej zmiany jest praktycznie nie możliwe?
Jedynie zmiany, jakie tam wykryłem dotyczące highway=cycleway, to zmiana tego na highway=path z bicyce=designated i foot=designated.
Musiałbyś dokładniej określić miejsce, by coś stwierdzić więcej.