Ondanks dat in deze discussie (vanaf https://forum.openstreetmap.org/viewtopic.php?pid=670744#p670744 ) is geconcludeerd dat overeenkomst van [een tag met een defaultwaarde volgens deze tabellen ](OSM tags for routing/Access restrictions - OpenStreetMap Wiki )
op zich GEEN reden is om die tag weg te laten en al helemaal niet om bestaande tags te verwijderen.
Toch gaan ook mappers die in deze discussie betrokken waren – en de uitkomst onderschreven hebben- door met het verwijderen van correcte en tags van anderen.
Hiermee gaat informatie uit de database verloren en is ook niet meer te achterhalen welke wegen wel compleet getagd zijn en waar we bij gebrek aan expliciete informatie maar moeten terugvallen op een default-waarde, die misschien wel, maar misschien ook niet correct is voor die specifieke weg.
Als een volgende mapper de ontbrekende - en daarmee onbekende- access tags weer aanvult en een default-verwijderaar ze er weer af haalt kom je in een eindeloze cirkel terecht: dweilen met de kraan open.
Uit persoonlijk contact bleek dat dit verwijderen gebeurt onder het motto “de database opschonen” en terwijl de changeset comments een heel ander beeld geeft van wat er gebeurd is:
Bijvoorbeeld:
**1. ** foot=yes verwijderd van cycleway, https://www.openstreetmap.org/way/62309578/history
terwijl juist het toevoegen ipv verwijderen van een tag een verbetering zou vormen, namelijk segregatd=yes: https://www.mapillary.com/map/im/L5QBtvzl5vV7ZEf2L-sSAg )
**2. **foot=yes & bicycle=yes verwijderd van een highway=residential met een bijzonder toegangsregime (changeset: “change name”) https://www.openstreetmap.org/way/359229286/history
**3. **En een voorbeeld waarbij de praktische schade van dit vandalisme het meest duidelijk wordt: foot=designated & bicycle=designated verwijderd van een highway=path (“staan immers default beide op yes, hoeft dus niet getagd“).
https://www.openstreetmap.org/way/32022530/history (changeset: route small mods; source :survey).
**Het gevolg:
**-de Standard carto (toch een van de belangrijkste datagebruikers) rendert dit pad waar fietsers op mogen als een “Wandelpad of voetpad” (rood) en niet meer als een Fietspad (blauw), terwijl de omliggende paden –waar de tags niet zijn gesloopt nog wel gewoon als fietspad (in de zin van de renderer) worden weergegeven : https://www.openstreetmap.org/#map=17/53.48478/6.16848 (is OpenCycleMap is deze wijziging nog niet verwerkt)
In de Duitse versie is ook te zien dat de renderer dit pad door de verwijdering niet meer herkent als geschikt voor fietsers: https://www.openstreetmap.de/karte.html?zoom=17&lat=53.48485&lon=6.16765&layers=B000TT
Dezelfde mapper die deze tags verwijdert heeft onlangs op https://wiki.openstreetmap.org/wiki/NL:Cycleway
toegevoegd:
Maar ook dat is echt een misvatting:
Ook de fietsrouter die OSM.org zelf aanbiedt ziet dit pad door de verwijdering niet meer als bruikbaar voor fietsers:
https://www.openstreetmap.org/directions?engine=graphhopper_bicycle&route=53.48373%2C6.16363%3B53.48630%2C6.17344#map=16/53.4827/6.1715
En ook deze router niet:
http://brouter.de/brouter-web/#zoom=16&lat=53.48381&lon=6.16661&layer=OpenStreetMap&lonlats=6.16363,53.483768|6.173115,53.487541&nogos=&profile=trekking&alternativeidx=0&format=geojson
Dus het veronderstelde landspecifieke default-systeem wordt helemaal niet (breed) ondersteund.
De algemene tabel uit het voorstel op https://wiki.openstreetmap.org/wiki/OSM_tags_for_routing/Access-Restrictions
overigens ook niet, want ook daarin is bicycle=yes op een path.
Deze tabellen zijn dus GEEN leidraad om tagging weg te laten!
En ook al zou dat wel zo zijn: het voorstel is NIET aangenomen (er is zelfs geen defaut-relation gedefinieerd voor NL, alleen een tabel), maar slechts een proposal en er staat ook nergens dat overeenkomst met een default tag een excuus is om tags weg te laten en al helemaal niet om ze te verwijderen.
Dus alsjeblieft allen: stop met dit zinloze slopen van de database er herstel wat je in dit kader hebt verwijderd!
En laten we alsjeblieft ook andere (en vooral beginnende mappers) niet meer aanzetten tot het weglaten of zelfs verwijderen van deze tags, wat helaas wel gebeurt, zie bijvoorbeeld http://resultmaps.neis-one.org/osm-discussion-comments?uid=99810&commented en http://resultmaps.neis-one.org/osm-discussion-comments?uid=99810
Als je graag iets wil opschonen, pak een van de vele validatoren en leef je uit op de duizenden items die wel echte fouten zijn in onze database. Daarmee verbeter je de database. En ik ben er –ondanks alle false positives- nog geen een tegengekomen die foot=yes op een path ziet als een taggingfout.