Підкажіть як додати підкладку з кадастру в JOSM, щоб нанести межі сільських, селищних та міських рад як в Львівській області? Чи цей варіант не є прикладом для наслідування? Дякую
Не знайшов відповідної теми, тому пишу тут. Раніше десь читав на форумі про те, що космознімки в гірській місцевості трохи грішать точністю, через заломлення світла чи як воно там правильно називається. Тобто один gps-трек в низині і на горі не лягатиме точно по дорозі, на горі зміщуватиметься в бік. І, власне з такою ситуацією стикаюся, де обмаль треків, та й по них не можу виставити правильно підкладку. До того ж Bing трохи відрізняється від DG Standart (обидва придатні до маплення, без хмарних ділянок в потрібній місцевості), тобто вирівнявши лінію дороги по одній підкладці, вмикаю іншу - і дорога стає наче викривлена, витягнута в ту чи іншу сторону. Якому фону можна більше довіряти, принаймні для виставлення якірних міток? Може чб MapBox? Сподіваюсь роз’яснив ситуацію.
Вірити можна тільки топозйомці з використанням точних геодезичних приладів. Будь-який супутниковий знімок проходить через складну стадію трансформацій (ортокорекцію), яка в гірській місцевості може давати різні результати навіть в одного провайдера, але для різних проміжків часу. Про Бінг зараз можна казати як про досить гарно оброблений матеріал. Навіть DG не завжди має кращій результат, серед того що доступне в безкоштовному доступі. На мою думку в гірській місцевості для точної прив’язки без треків дуже важко, а похибка що знаходиться в межах роботи побутових пристроїв є прийнятною. Можете обирати найдеталізованіший знімок, але коли з’являться треки - доведеться уточнювати положення об’єктів.
Та й треки в горах це ще “те задоволення”, похибка на гірських треках куди більша ніж на рівнині. Тому я б рекомендував взяти одну точку в горах для одного знімку і робити все відносно неї. А потім вже може буде якась більш точна технологія через n років і потім то все скопом змістити.
Два будинки, що розташовані поруч (майже впритул, можливо їх розділяє 2 метри) мають однакову адресу. Як її правильно нанести? Чи не заморочуватись, і намалювати два будинки як один, без розриву?
Хтось таке малює як два будинки з однаковими addr:housenumber та в одному релейшені вулиці. Але я не впевнений, що навігатори та інші сервіси з адресним пошуком коректно опрацюють таке мапування. У програмі СітіГід я бачив два однакових номери у пошуку. Тобто, все коректно, але трохи незручно, коли бачиш у списку два номери. Невідомо, який треба вибрати.
До речі, рекомендую розпитати місцевих жителів, як вони розрізняють ці будинки.
В мене був випадок, коли один будинок має два номери. Перші три під’їзди №70, наступні три - №70А. Довелося мапувати їх як два будинки впритул один до одного.
Можна об’єднати ці два будинки в зв’язок (це може бути type=multipolygon або type=building, від вибору типу зв’язку залежитеме які ролі будуть у членів), вже на зв’язок навісити адресні теґи та додати його до зв’язку вулиці з роллю house.