Ликбез. Как правильно мапить

Тут точка в середині полігону будівлі зайва. Будівлі школи треба додати building=school, amenity=school перенести на контур території школи, назву також перенести на контур території школи

Яким тегом позначити “Сервісний відділ” (для прикладу магазину Розетка)?

Так завжди потрібно робити? Чи можна писати назву на територію будинку?

Можна, якщо територія школи невідома

Як відмітити місце для гри в більярд? Це має бути точка з телефоном, адресом, часом роботи.

Приклад. Школа1 https://www.openstreetmap.org/#map=17/49.79623/24.01990
Приклад. Школа2
https://www.openstreetmap.org/#map=17/50.00003/26.42560

Знак “Уступи дорогу” помічати як highway = give_way ?

Як помітити ветеринарну аптеку? Лікаря там немає.

До amenity=pharmacy можна додати veterinary=yes.

А не получится ли так, что там как бы лекарства и для людей, и для зверей?

Можна до man_made=water_well добавити ще amenity=drinking_water? Так як з колодязя можна пити воду.

Підкажіть як додати підкладку з кадастру в JOSM, щоб нанести межі сільських, селищних та міських рад як в Львівській області? Чи цей варіант не є прикладом для наслідування? Дякую

tms[16]:http://whoots.mapwarper.net/tms/{z}/{x}/{y}/kadastr/http://map.land.gov.ua/geowebcache/service/wms
Так, Львівська область - хороший приклад для наслідування

Не знайшов відповідної теми, тому пишу тут. Раніше десь читав на форумі про те, що космознімки в гірській місцевості трохи грішать точністю, через заломлення світла чи як воно там правильно називається. Тобто один gps-трек в низині і на горі не лягатиме точно по дорозі, на горі зміщуватиметься в бік. І, власне з такою ситуацією стикаюся, де обмаль треків, та й по них не можу виставити правильно підкладку. До того ж Bing трохи відрізняється від DG Standart (обидва придатні до маплення, без хмарних ділянок в потрібній місцевості), тобто вирівнявши лінію дороги по одній підкладці, вмикаю іншу - і дорога стає наче викривлена, витягнута в ту чи іншу сторону. Якому фону можна більше довіряти, принаймні для виставлення якірних міток? Може чб MapBox? Сподіваюсь роз’яснив ситуацію.

:smiley: Вірити можна тільки топозйомці з використанням точних геодезичних приладів. Будь-який супутниковий знімок проходить через складну стадію трансформацій (ортокорекцію), яка в гірській місцевості може давати різні результати навіть в одного провайдера, але для різних проміжків часу. Про Бінг зараз можна казати як про досить гарно оброблений матеріал. Навіть DG не завжди має кращій результат, серед того що доступне в безкоштовному доступі. На мою думку в гірській місцевості для точної прив’язки без треків дуже важко, а похибка що знаходиться в межах роботи побутових пристроїв є прийнятною. Можете обирати найдеталізованіший знімок, але коли з’являться треки - доведеться уточнювати положення об’єктів.

Дякую!

Та й треки в горах це ще “те задоволення”, похибка на гірських треках куди більша ніж на рівнині. Тому я б рекомендував взяти одну точку в горах для одного знімку і робити все відносно неї. А потім вже може буде якась більш точна технологія через n років і потім то все скопом змістити.

…територія школи стане відомою, якщо використати шар кадастру ДЗК. Про підключення шару дивись гілку «Кадастрова карта України» цього форуму.

Два будинки, що розташовані поруч (майже впритул, можливо їх розділяє 2 метри) мають однакову адресу. Як її правильно нанести? Чи не заморочуватись, і намалювати два будинки як один, без розриву?

Хтось таке малює як два будинки з однаковими addr:housenumber та в одному релейшені вулиці. Але я не впевнений, що навігатори та інші сервіси з адресним пошуком коректно опрацюють таке мапування. У програмі СітіГід я бачив два однакових номери у пошуку. Тобто, все коректно, але трохи незручно, коли бачиш у списку два номери. Невідомо, який треба вибрати.
До речі, рекомендую розпитати місцевих жителів, як вони розрізняють ці будинки.

В мене був випадок, коли один будинок має два номери. Перші три під’їзди №70, наступні три - №70А. Довелося мапувати їх як два будинки впритул один до одного.