Discussies kunnen interessant zijn, maar het is inderdaad wel goed als de conclusies ergens landen zodat we op basis daarvan verder kunnen werken. Heb geen argumenten tegen de gegeven lezing van het RVV gehoord (waaruit volgt G12a: MoFa = designated ipv yes ).
Ik zal dit weekend ervoor gaan zitten en proberen het zo goed mogelijk te verwoorden in de Wiki.
Verder zou het heel fijn zijn als een nieuwe versie van de preset een keuze zou bevatten voor de waarde van “foot”.
Hoewel er in OSM een default is bepaald die bij gebrek aan infomatie in >90% voldoet, staat die waarde niet vast op basis van het verkeersbord voor fietspad. Of voetgangers wel/niet op het fietspad mogen komen hangt volgens het RVV immers af van de vraag of er wel/geen voetpad aanwezig is, en dat kan een OSM-router niet zelf bepalen (OSM en RVV hebben een andere definitie van wat tot een weg behoort).
Ik denk niet dat OSM en RVV zo zeer een andere definitie hebben van wat een weg is, maar dat het uitgangspunt bij het RVV is of er daadwerkelijk een voetpad naast het fietspad ligt. Terwijl het voor OSM van belang is of dat voetpad ook daadwerkelijk als OSM way getekend is.
Dus in een stad ga je meestal niet alle stoepen als losse OSM ways tekenen. Dat betekent dus dat voetgangers over de cyclepath way gaan.
Eigenlijk zou je op bijna iedere highway=cyclepath of een foot=yes of een foot=use_sidepath moeten zetten.
In NL geldt impliciet dat voor highway=cyclepath foot=yes is, dus behoeft niet getagd te worden, liever niet zelfs (overtagging).
Als er een stoep langs loopt kan foot=use_sidepath, maar voor routeren is dat tevens niet nodig.
Voor voetgangers is ooit ergens afgesproken segregated te gebruiken. En bij segregated=yes sidewalk op te nemen. Zo zit het ook in mijn versie van de preset.
Als ik op http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Key:segregated kijk, zou ik segregated toepassen als er een voetgangerslane is en een fietserslane, hoosstens gescheiden door een lijn. Er is dan geen sprake van stoep/trottoir, dus geen sidewalk; segregated én sidewalk is dan dubbelop.
Als er een trottoir is (gescheiden van het fietspad door een stoeprand, dan de tag sidewalk toepassen en niet segregated.
Dat laatste had ik in mijn begindagen bij OSM ook gedaan, dus alleen sidewalk=right. Een zeer ervaren mapper gaf mij toen onderuit de zak, dat dat niet goed was, nergens op sloeg en ik moest er segregated= yes bij zetten.
En dat lijkt me wel zo handig, anders moet je weer onderscheid gaan maken tussen lijnen, verhoogde randen en wat al niet meer.
Wanneer je JOSM opnieuw start zal je het waarschijnlijk niet zien.
De file staat in cache van JOSM, deze wordt gebruikt, na verloop van tijd wordt het opnieuw opgehaald.
Verwijder uit de cache van JOSM de volgende file en start JOSM weer op dan laad JOSM deze nieuwe file.
Zijn er nog andere zaken nodig die uitgewerkt moet worden in een Nederlandse preset?
Zelf heb ik moeite met verkeerslichten. Een specifiek verkeerslicht plaatsen.
Voor de rijbaan, hier een mogelijkheid van button_operated voor fiets, maar eigenlijk houdt dat ook voor brommer etc in. Maar auto vindt dat niet leuk.
Voor het fietspad overgang.
Voor voetpadovergang.
Ik kwam vandaag deze tool tegen, nuttig, mooi werk!
Is het een idee om een preset te maken voor fietsstraten / cyclestreets? Ik moet eerlijk zeggen dat ik even niet helemaal up to date ben met de laatste tag-conventie en het al dan niet ontbreken van wettelijke basis (wat mij eigenlijk niet zoveel uitmaakt), maar feit is dat ze er steeds meer zijn en dat ik ze ook graag als zodanig zou taggen. Een preset daarvoor zou wat mij betreft daarbij helpen.
EDIT: L1002 vervangen door L51 zie volgende post
cyclestreet=yes traffic_sign=NL:L51
Met de online verkeersborden style van Sander zijn de borden op de way en node te zien.
Ook op node te zetten.
Oude preset is in JOSM cache opgeslagen. Na verloop van tijd wordt het vernieuwd, kan je niet wachten.
Windows, de zip file staat in
C://Gebruikers/Naam/Appdata/Local/JOSM/cache - de regel met …code… weggooien en JOSM opnieuw starten.
Omdat het nu gebruikelijk is bij de overheid om L51 te gebruiken als aanduiding voor fietsstraat.
Ik heb bij de preset de L1002 vervangen door L51 key/value, zo ook afbeelding file.
@SanderH zou jij ook de de svg code van L51 willen aanpassen net zoals laatst bij L1002, nu bijna zwart vlak
Oude preset is in JOSM cache opgeslagen. Na verloop van tijd wordt het vernieuwd, kan je niet wachten.
Windows, de zip file staat in
C://Gebruikers/Naam/Appdata/Local/JOSM/cache de regel met …code… weggooien en JOSM opnieuw starten.
Zowel in het Engels als in het Nederlands compleet gemaakt
Daarbij de verkeersborden in de preset “Fiets verkeersbord (node)” voorzien van de bijbehorende plaatjes.
Verkeersborden, naar aanleiding van de :direction discussie verkeersborden, de mogelijkheid van waynode tag er uit gehaald, tags niet passend voor op de way (highway).
Standaard traffic_sign:direction=* (graden) ingevoerd.
Toegevoegd de mogelijkheid om het verkeersbord aan een lantaarnpaal te hangen.
Waarom staat deze preset eigenlijk niet in de presetlijst van JOSM? Dan krijgen mappers automatisch de updates en kun je hem gewoon vanuit JOSM opzoeken in de presetlijst. Hij hoeft daarvoor niet integraal op de JOSM-wiki te staan, enkel in de presetlijst.