Konferencja SotM Poland 2018

Oczywiście wiem, że się spóźniłem, ale jakby co to wyskrobałem w wolnych chwilach takie coś:

https://app.box.com/s/iomj2co0gc0ja7c49c7aqgvso5lp1mk1

Mnie się to dotychczasowe logo najbardziej podoba, ale wszystkie te propozycje i szkice wyglądają dla mnie nieźle. Ostatecznie i tak najważniejsze co zdecyduje komitet organizacyjny. :slight_smile:

Proponuję wszystkie rzeczy robocze domyślnie wrzucać właśnie na wiki. Jak widać nawet pliczek sprzed lat, ale leżący na wiki i opatrzony informacją o licencji, może się kiedyś nagle przydać. Może przez to, że na wiki są “oficjalne” definicje tagów to się wydaje “poważne” medium, ale łatwiej się włączyć w drobne zadania edycyjne jak wszystko jest dostępne i do zmiany. Na pewno są rzeczy typu dane osobowe, umowy i prywatne komentarze, które można tradycyjnie puszczać mejlem z załącznikami, ale wiki to przecież po prostu taki notatnik do pracy grupowej i moim zdaniem warto to wykorzystać.

A, jeszcze pytanie - co warto napisać o konferencji na listę Talk, żeby dotarło to do szerszego kręgu ludzi? Rozumiem, że datę, miejsce, stronę Wiki (próbuję się dowiedzieć co z domeną konferencji), koszt wpisowego, podział na dni i kontakt mejlowy do organizatorów z prośbą o nadsyłanie tematów wystąpień?

Może z taką szeroką akcją poczekajmy jeszcze chwilę do czasu zarezerwowania sali? Na stronie łatwiej zmienić niż potem korygować w mailingu.

Cieszę się że meldują się ludzie którzy chcą pomóc. Miałem trochę obawy, że to będzie trochę według motta: chcecie, to zróbcie, nie moja sprawa. Tymczasem to jest duża impreza i bez Waszej pomocy ona się po prostu nie uda. Osobiście zależy mi najbardziej by pokazać to, co jest w Polsce unikalne, tj. Osmapę z area:highway, indoor, no i to, co zrobił swego czasu Kendzi. Czy ktoś z Was ma bliższy kontakt do któregoś z kolegów którzy zajmowali się tymi tematami, bo ostatnio po sezonie wakacyjnym Forum jeszcze się na dobre nie rozruszało?

Ja się trochę uspokoiłem jak zobaczyłem stronę SotM EU 2014 - oni też mieli jakieś pół roku od zbierania zgłoszeń do imprezy.

Warto dodać, że 28-30 lipca będzie światowy SotM w Mediolanie i oni na razie są chyba na etapie konkursu na logo.

O, widzę info o poznanńskiej imprezie w Weekly.

Próbowałem się wywiedzieć co z domeną i dostałem odpowiedź od Frederika Ramma, że korespondował z Markiem i że ta nazwa jest nie halo i stanowczo sugeruje zmianę. Chodzi o to, że tradycyjnie SotM EU było dla tych, którzy nie mogli się wybrać na SotM na innym kontynencie, tymczasem SotM będzie niedługo potem w Mediolanie i obawia się, żeby to nie zostało źle odebrane przez Włochów.

Technicznie domeną opiekuje się Andreas Labres (Austria), ale w tej sytuacji bardzo proszę nasz zespół organizacyjny o ustosunkowanie się do problemu nazwy imprezy. Być może wystarczy po prostu pogadać z włoską ekipą żeby nie dopuścić do kwasów.

A nie może ta impreza nazywać się SotM PL?

Jestem “za” :slight_smile:

Jak najbardziej. Czemu nie.

To rozumiem, że decyzja zapadła :slight_smile:
Może zmienić tytuł wątku?

Moim zdaniem to już czas na podejmowanie konkretnych decyzji, i to szybkich. Przede wszystkim kontakt z Włochami, bo to nic nie kosztuje, a może zapobiec smrodkowi ciągnącemu się potem nawet latami, nazwa SotM jest podobno w gestii OSMF, więc z nimi też, i dopiero wtedy wiadomo jakie logo, jaka domena (czy prosić Austriaków, kupić własną, poddomena na stronie OSM PL, czy np. wszystko tylko na Wiki)…

Nazwa nie jest chroniona. Rob Nickerson z OSMF nawiązał z Zarządem kontakt.

Ja i tak bym do Włochów się odezwał jak najszybciej. Ludzie mają różną wrażliwość, i to, co dla mnie nie jest problemem, może być dla kogoś ciężkim afrontem. Ja np. w ogóle nie pomyślałem sam z siebie o tym, co Frederik napisał.

Tak czy owak - to co z domeną, stroną i logo, jeśli miałoby to być SotM PL?

Czekaliśmy do tej pory na Yarla który obiecał pomóc. Jeśli do wieczora się nie odezwie musimy szukać innej osoby która by nama w tym pomogła. Mogę zrobić szkic jak to ma wyglądać, ale na pewno nie samą stronkę.

Z Wlochami - tak, to dobry pomysł. Napisz im jak jest: robimy konferencję regionalną i do tego ze specyficznym zestawem tematów: micromapping, area ahighway, indoor mapping, 3d, tematy regionalne.
Myślę że nikt nie będzie miał nic przeciwko. Przy okazji zaproś w imieniu Stowarzyszenia kogoś od nich do nas.

Będzie mógł, jeśli zechce, wygłosić referat zbiorczy z tego, co się u nas działo.

Dostałem kontakt do organizatora SotM (Alessandro Palmas) i poszedł do niego mejl, czekam na odzew.

Włosi nie mają żadnych zastrzeżeń, może się to nazywać SotM EU 2018. W związku z tym logo może zostać, a teraz odezwę się bezpośrednio do dysponenta domeny.

Pierwotnie mówiliśmy, że wydarzenie będzie się nazywać SOTM Central Europe, później zaproponowano SOTM PL.
Może w takim razie poddać temat pod głosowanie, np. wśród członków Stowarzyszenia?

Dzisiejsze spotkanie zarządu zaowocowało wykupieniem domeny i postawieniem strony http://sotm-pl.eu/
Jeśli ktoś miałby ochotę coś przy niej podłubać, albo dodawać jakieś treści, zachęcamy. Jest to typowy Wordpress, więc nic trudnego.