Het gaat hier juist over de fietspaden die 9 van de 10 mensen als fietspad omschrijven maar waar zo’n bordje niet bij staat. Dit is in zoverre relevant voor beginnende mappers omdat de meeste mensen deze bordjes niet meer bewust waarnemen. Halfverharde paden in natuurgebieden met bordjes die op hetzelfde neerkomen als G13 horen hier wat mij betreft ook bij al kan ik me voorstellen dat als er echt heel veel wandelaars lopen path beter is.
En ja een highway=path met bicycle=designated zou heel goed een mountainbike paadje kunnen zijn. Het landgoed twickel heeft er een aantal waar zelfs bijstaat dat ze alleen toegankelijk zijn voor fietser en dus in de standaard rendering als niet toegankelijk voetpad geclassificeerd worden
Ja, maar heb je de situatie bekeken op Schiermonnikoog?
Mathieu heeft deze tags aangebracht. Er staat een fietsbord en een voetgangersbord. Op de Nederlandse manier van mappen had hij dus twee paden moeten intekenen, één met de tag highway=cycleway en één met highway=footway. Dit betreft het gedeelte van het begin van beide paden tot de eerste kruising. De mapper zal de Franse wijze van taggen hebben gebruikt: highway=path, bicycle=designated, foot=designated. Een Duitser zou het ook zo hebben getagd.
Als je kijkt hoe er is getagd op de diverse eilanden, zal je zien hoe vlot een weg verandert van karakter: van cycleway, een tertiary, een unclassified, en later service road. Als je de gebruikte tags op Terschelling vergelijkt met die van Ameland en Schiermonnikoog, kun je niet bepaald spreken van een eenheid. De Nederlandse OSM wiki zal niet vaak worden geraadpleegd.
Waar de Nederlander twee paden moet mappen, kan de Duitser of Fransman met 1 pad volstaan.
Die straat is toegankelijk voor bezorgend verkeer. Ik weet niet hoe ik dit er in moet zetten. Hierin wil ik geen fouten maken. Tot 11 uur mogen ze in dit palengebied rijden.
Vreemde vorm van vandalisme; om zo’n lange ways te tekenen is Jjkonings toch zeker een uur bezig geweest. Denk uitproberen en geen idee wat hij/zij aan het doen is.
Jjkonings heeft net contact met mij opgenomen en excuses aangeboden…
“Mapper” was van mening dat hij een route aan het uitzetten was die dan als gpx gedownload kon worden. In werkelijkheid werden er dus wegen en tree_rows gemapt van tientallen kilometers. Dit toont toch weer aan dat het toch belangrijk is om startende mappers goed te volgen en naast een welkomstmail ook de mapper zelf de goede kant uit te sturen.
En het per PB te sturen Welkomstbericht ooit door HenkL gemaakt:
Welkom bij OpenStreetMap (OSM)
Je hebt je aangemeld om een bijdrage te leveren en dat inmiddels ook gedaan. Je kunt je nu ‘amateur-cartograaf’ noemen; onderling gebruiken we meestal de term ‘mapper’
Elke mapper is allereerst en vooral waardevol vanwege lokale kennis. Het is juist die lokale kennis die OSM laat uitstijgen boven welk ‘concurrent’ dan ook. OSM is daardoor niet alleen beter, maar meestal ook veel actueler. Niet voor niets wordt OSM door veel instanties gebruikt. Daarom is het leveren van bijdragen aan OSM een serieuze zaak.
Graag aandacht voor de volgende punten:
Er wordt meegekeken. In het begin worden je bijdragen bekeken door meer ervaren mappers. Ze zullen soms commentaar leveren, tips geven. Je krijgt dan automatisch een mail op het mailadres dat je bij aanmelding hebt opgegeven. Controleer dat dus regelmatig. En geef reactie op een commentaar, zodat duidelijk is dat je het hebt gelezen.
Beperk jezelf. Alle begin is moeilijk en iedereen maakt fouten, zelfs de meest ervaren mappers. Maak niet meer dan een paar wijzigingen per dag in het begin. Maak niet in één sessie wijzigingen die ver uit elkaar liggen. Eventuele fouten kunnen dan snel en gemakkelijk hersteld worden.
Vragen staat vrij. Je kunt op het bovengenoemde forum terecht met vragen, maar ook altijd ondergetekende een PB sturen.
Met vriendelijke groet,
…
namens de OSM Community
Ook al ben ik geen beginnende mapper ik vraag toch maar in dit topic wat extra hulp: Heb net een aanpassing gedaan in Hilversum maar er was wat iets raar ingetekend, 2 paden heen en weer als area. Dacht even dat het niet goed was maar eigenlijk weet ik het niet meer zeker. Het deel wat ik footway heb gemaakt en doorgetrokken lijntje zijn wel goed. Plaatselijke mapper daar om te kijken is nog handiger.
En ik zag in de snelheid een incomplete multipolygoon.
edit: Ja als je een highway = footway gesloten maakt krijg je automatisch een area. Het was eerst als cycleway getagd. daar heb je dat niet bij. Je kunt dat vlak dan op twee plaatsen splitsen. Dan is het geen vlak meer. Bedoel je dat?
…edit: Dat is het dus. Je selecteert met de muis de twee uiterste nodes (met shift) en vervolgens de P-toets. Klaar is Kees. Dan rendert het niet meer als een voetgangersgebied.
edit3: Johan…Los je het zelf op ter “lering ende vermaeck”?
edit4: … herstel… volgens mij moet area yes er ook gewoon af.
De welkomstmail heb ik aangepast met de hint dat de nieuwe mapper om een review-request kan vragen.
Welkom bij OpenStreetMap (OSM)
Je hebt je aangemeld om een bijdrage te leveren en dat inmiddels ook gedaan. Je kunt je nu ‘amateur-cartograaf’ noemen; onderling gebruiken we meestal de term ‘mapper’
Elke mapper is allereerst en vooral waardevol vanwege lokale kennis. Het is juist die lokale kennis die OSM laat uitstijgen boven welk ‘concurrent’ dan ook. OSM is daardoor niet alleen beter, maar meestal ook veel actueler. Niet voor niets wordt OSM door veel instanties gebruikt. Daarom is het leveren van bijdragen aan OSM een serieuze zaak.
Graag aandacht voor de volgende punten:
Er wordt meegekeken. In het begin worden je bijdragen bekeken door meer ervaren mappers. Ze zullen soms commentaar leveren, tips geven. Je krijgt dan automatisch een mail op het mailadres dat je bij aanmelding hebt opgegeven. Controleer dat dus regelmatig. En geef reactie op een commentaar, zodat duidelijk is dat je het hebt gelezen. Je kunt ook specifiek aangeven in editor iD en JOSM of iemand naar je edits wil kijken door het hokje aan te vinken bij: “Ik zou graag hebben dat iemand mijn bewerkingen nakijkt”
Beperk jezelf. Alle begin is moeilijk en iedereen maakt fouten, zelfs de meest ervaren mappers. Maak niet meer dan een paar wijzigingen per dag in het begin. Maak niet in één sessie wijzigingen die ver uit elkaar liggen. Eventuele fouten kunnen dan snel en gemakkelijk hersteld worden.