Są wśród nich edycje niezgodne ze stanem fatycznym, np otwarcie drugiej jezdni S3 w Gorzowie: http://www.openstreetmap.org/changeset/52564829 (które ma ponoć nastąpić w tym miesiącu ale nie jest to pewne i nikt nie zna konkretnej daty)
Edit: może jednak tych błędnych edycji nie będzie dużo, ale trudno się połapać, bo do każdej zmiany wstawia taki sam komentarz.
Nie wiem o co chodzi z tymi węzłami na prostych drogach. Faktycznie dość dziwne to jest.
Natomiast co do tego to w sumie ani nie zniszczył czyjeś pracy, ani nie popsuł tylko poprawił do podkładów geodezyjnych (tak działa tracer) po czym dodatkowo zintegrował adresy z obrysami. Dość standardowa procedura. Natomiast by wiedzieć czy był sens je przerysowywać i na ile poprawnie były wcześniej wyrysowane (co jak sam zauważyłeś historia obiektu przecież została) to pasowało by mieć obok wizualizację sprzed jak i po. Wówczas można by osądzić czy miało to sens. Osobiście znalazłem tylko jeden budynek który musiałem przesunąć z 10m zapewne gdyż podkład był tam na wyrost co jak na moje oko tak 1/500 budynków się zdarza, głównie przy nowych już wprowadzonych do bazy geoportalu, ale jeszcze nie zmierzonych.
Jak napisał wmyrda, to nie działanie pod statystyki, a skutek uboczny odrysowywania budynków narzędziem tracer.
Tylko, że jak dla mnie to jest błąd w tym narzędziu, Powinno ono przesuwać istniejące węzły w nowe położenia, zamiast kasować i tworzyć nowe.
W JOSM jest funkcja “zastąp geometrię” i tam to działa dokładnie jak napisałem powyżej, więc “da się”.
Hhe,
Nic dziwnego że nikt tam nie zareagował na moje zgłoszenie. Przy tej okazji można by zgłosić również prośbę o dodanie tricku jaki używam od ponad roku czasu przy rysowaniu tracerem. Otóż w konfiguracji serwera mam zdublowany wpis dla budynków. Otóż różnią się one drobnostką, ale za to zasadniczą.
pierwszy dla budynków mieszkalnych dodaje obiekty z building=residential
drugi dla pozostałych obiektów samo building=yes
Jest to bardzo przydatne panom korzystającym z tworzenia statystyk ile jakiego rodzaju budynków gdzie jest. Zgłosiłem się swego czasu do do pokazania tego na Walnym na prośbę z jednego z chętnych uczestników spotkania, ale nie znalazło się to wówczas z zainteresowaniem. Być może tu ktoś go odnajdzie, a być może warto by przenieść dyskusję na temat pluginu do wątku jemu poświęconemu.
Bo moim zdaniem te “poprawki” to raczej psujnia (zniknęła większa część poprawnych budynków).
Autor jak na razie nie odpowiada na pytania, a konto śmierdzi mi jakimś altem-psują
Moje pytanie jest nastepujace. Wychodze z zalozenia, ze moje zmiany musza zostac najpierw przez kogos sprawdzone niz zostana uaktualnione na mapie dostepnej dla kazdego? Czy moze zrobilem cos nie tak?
Z mapy zniknął obiekt “Błonia Zabierzowskie”, a znajdował się w tym miejscu, gdzie teraz świeci biała plama https://www.openstreetmap.org/#map=17/50.10250/19.81545. Nie mam pojęcia kto i dlaczego to skasował, ale mam pewność że owe Błonia nadal istnieją. Czy można przywrócić skasowany obiekt?