Jeśli każda działka zmapowana jest osobno to bym je połączył w jeden obszar.
Jeśli komuś zależy na ręcznym poprawianiu wadliwego importu i pozostawienie informacji o działkach/oddziałach to bym je przetagował tak by opisywały te działki/oddziały (nie wiem czy ma to sens i czy są na to tagi), a następnie skopiował te obszary, i skleił je w jeden teren zalesiony.
Czyli kopiuję dany obrys działki i zamieniam landuse=forest na boundary=forest_compartment a oryginały łączę w większy obiekt i usuwam własności, które przeszły do obrysów działek, tak?
Czy istnieje możliwość grupowania podkładów w JOSM tak jak szablony obiektów? Jeśli nie ma to przydała by się możliwość dodawania wygranej kategorii głównej jak np. GDOŚ i wrzucania do niej wybranych podkładów. Mimo ograniczenia ich liczby to wybranie odpowiedniego nadal stanowi pewien problem na liście długiej jak ta http://i66.tinypic.com/1yodpz.jpg
W JOSM miała miejsce ciekawa zmiana https://josm.openstreetmap.de/changeset/13050/josm Dotychczas użycie przecinka zamiast kropki w wartości numerycznej skutkowało ostrzeżeniem walidatora o błędnie wprowadzonych danych. Ktoś wie czemu odstąpiono od tego i zaakceptowano oba sposoby?
Mam problem z dodaniem dowolnych podkładów WMS lub WMTS z Geoportalu.gov.pl. Jeśli chcę dodać warstwę np. wms (dowolną) to w momencie kliknięcia przycisku Pobierz listę warstw wyświetla mi się komunikat Nie udało się sparsować warstw … a dokładniej to co mam na obrazku:
Co więcej sprawdziłem, że dodawanie WMSów z Geoportalu działa np. w QGIS więc to nie problem po stronie usługodawcy/ mojego łącza internetowego. Czy moglibyście mi poradzić jak mam naprawić lub obejść ten błąd abym mógł normalnie dodać link i pobrać listę warstw? A następnie normalnie z nią pracować jako warstwą bazową?
Mam dziś moim zdaniem użyteczną poradę. Was pewnie też irytuje, że jeden skok kółka myszki zwiększa skalę 2 razy.
Można to zmienić: Edycja → Preferencje → Wygląd i zachowanie → Liczba stopni przybliżenia do podwojenia skali.
Jest sobie lista miejsc do sprawdzenia i ewentualnej edycji z linkami do otwarcia w JOSM, ot choćby ta. Klikam taki link, edytuję, klikam drugo link, edytuję (w drugiej warstwie), klikam trzeci link itd., a na koniec wysyłam zmiany ze wszystkich warstw. Da się tak? Bo domyślnie wysyła tylko zmiany z ostatniej warstwy i nie widzę opcji, żeby to zmienić…
EDIT: A, widzę, da się wyłączyć tworzenie nowych warstw przy otwieraniu z linku.
Mam problem. Korzystałem z Josm’a i miałem podłączonych szereg usług WMS w tym obrysy budynków, jednak ostatnio wszystkie warstwy WMS mi “zniknęły”.
Dodałem raz jeszcze usługę: http://wms.epodgik.pl/cgi-bin/KrajowaIntegracjaEwidencjiGruntow, ale niestety jakość obrysów jest bardzo słaba (posrzępione linie). Czy jest jakiś parametr, który pozwala to zmienić?
Przy przeglądaniu tych samych danych przez www - wszystko wygląda ok - nawet przy dużym przybliżeniu.
Hmmm, JOSM pod Linuxa jest jakiś upośledzony, czy tylko ja czegoś nie wiem? Niby ta sama wersja, co pod Windows, a brak opcji pobierania danych z Overpassa…