Mapowicz miesiąca

Mateusz Konieczny, za robotyzowanie powiązań z Wikipedią.

Dziękuję za nominację, poczułem się doceniony, niemniej jednak uważam że mój wkład polegający głównie na trace’owaniu budynków nie jest aż tak wartościowy by zasługiwał na określenie go najlepszą robotą września.
Popieram @rmikke i kandydaturę Mateusza.

Skoro nie ma więcej kandydatów, pora wyłonić zwycięzcę. Otwieram głosowanie.
Biorąc pod uwagę, że w poprzednich edycjach głosowała mała liczba osób, stwierdzam, że nie warto robić do tego specjalnie ankiety. Po prostu zagłosujmy tutaj, w tym wątku. Głosowanie zakończy się w niedzielę o północy.

Przypomnę, że kandydaci to:

  • Imperator Lrrr - za największą aktywność w mapowaniu we wrześniu
  • Mateusz Konieczny - za robotyzowanie powiązań z Wikipedią

Swój głos oddaję na Mateusza Koniecznego.

Oj, trudna decyzja… Obaj kandydaci zacni… Głosuję na Mateusza, chociaż uzupełnianie mapy przez Imperatora Lrrr jest również ważne… Ale przecież zawsze pozostaje tytuł mapowicza w następnych miesiącach :slight_smile:

Ja oddaję swój głos na Imperatora Lrrr, doceniając jednocześnie pracę Mateusza:-)

No, skoro sam zgłosiłem, to też głosuję na Mateusza.

W takim razie pozostaje mi tylko ogłosić, że Mapowiczem Września 2017 został Mateusz Konieczny.
Gratuluję!

Mateusz Konieczny, gratulacje :slight_smile:

Bardzo dziękuję!

Gdyby ktoś trafił na jakiś problem który można rozwiązać przez powtarzalne i nudne edycje (tak jak z tą konwersją wikipedia:en=* do wikipedia=pl:* ) - niech wrzuci na forum, może to robota dla programu a nie dla człowieka.

Tylko uważaj żeby nie dojechali Cię ci, dla których wszystkie “mechanical edits” są gorsze od nazizmu* :smiley:

*No chyba, że przedłożysz odpis aktu urodzenia, zaświadczenie o niekaralności i zgodę rodziców :laughing:

Cześć!
Październik już za nami. Kogo chcemy uhonorować tytułem Mapowicza Pazdziernika 2017? Proszę o zgłaszanie kandydatur.

Jeśli chodzi o ranking aktywności, wygląda on tak:

"rowers2";726385;2204;67083;13286;5258;68428;2498358"
"Władysław Komorek";240840;1106;51227;6128;722;1654;1014216
"izindlu";216949;59;37490;230;9;1752;818042
"wmyrda";131433;488;16764;2373;2716;5578;468153

Tak więc zgłaszam i jednocześnie oddaje swój głos na mapowicza który w zeszłym miesiącu dokonał 1008827 zmian co z pewnością jest wydarzeniem samym w sobie, wspinając się tym jednocześnie na pierwsze miejsce pod względem edycji na świecie.

A można o jego nick prosić?

za http://www.openstreetmap.org/stats/data_stats.html

https://pasteboard.co/GSsbdnt.png

Jakie podchody… :wink:

Proponuję tytuł za poprzedni miesiąc przyznać Olga|Yanosik za wdrażanie funkcjonalności nanoszenia uwag w OSM z poziomu Yanosika.

Być może i tak to można odebrać. IMHO Kto chciałby oddać głos i tak wiedział o kogo chodzi gdyż z góry wiadomo kto najwięcej edytuje i to miesiąc za miesiącem. Jak dla mnie czas najwyższy tą osobę uhonorować zwłaszcza biorąc pod uwagę astronomiczną wręcz liczbę zmian.

@Zibi
Czemu nie było zwyczajowej tabelki o najwięcej edytujących? Zgłaszając kandydaturę musiałem posłużyć się stroną która ostatecznie rzecz biorąc nie wskazuje statystyk za konkretny miesiąc a ostatnie 30 dni.

Jak to nie ma, skoro jest? https://forum.openstreetmap.org/viewtopic.php?pid=671444#p671444

Uważam, że, w takiej postaci, należy zakończyć całkowicie ten konkurs.
Wypacza on całkowicie ideę OpenStreetMap.
Czyli MAPOWANIA.
Tzn, dodawania węzłów/dróg/relacji do OSM przez wolontariuszy, a zwłaszcza lokalnych.
A nie importy skryptami czy botami.
Cały czas, niektórzy ulegają wpływom Zbyszka, chociaż są w mniejszości, ale podejmują decyzje za te około ponad 100 aktywnych mapowiczy.
Zbyszek, ponawiam prośbę. Usuń się na kilka miesięcy i daj innym żyć i popełniać błędy. Nie wtrącaj się i nie komentuj.
Wmyrda zaproponował kiedyś kategorie, ale nie odpowiadało to “decydentom”.

“rower2” nie podoba się kilku osobom i zostaje wykluczony ze społeczności mapowiczy, mimo, że należy mu się to od dawna uznanie za ilość dodanych elementów, bezdyskusyjnie. Powinien być wzorem dla nowicjuszy.

Proszę porównać ilość dodanych nowych bytów do OSM przez osoby go krytykujące.
Czyżby zazdrość?

A kogo nagradzamy?
Zawodowych programistów, działających na OSM w godzinach swoje pracy zawodowej. Czyli nie są wolontariuszami.
Proponuje się Olga/Yanosik chociaż to jest firma a nie wolontariusz.
Ja, chociaż mam dużo edycji zrezygnowałem z konkursu na Mapowicza miesiąca, aby dać szanse osobom z mniejszą ilością edycji, a ostatnio dlatego aby nie brać udziału w tym niesmacznym spektaklu.

Na przykład, jestem godny podziwy dla nowego mapowicza “Ryszard44”. Niemający wcześniej żadnej wiedzy na temat mapowania, z odrobiną pomocy z mojej strony, zmapował cały cmentarz, kilkaset grobów W Czarnej Wodzie i to wzorcowo.
http://www.openstreetmap.org/relation/2615398#map=18/53.83446/18.10414

Oprócz rowers2 właśnie takie osoby powinny być wyławiane i chwalone.
Osoby, z małym doświadczeniem, ale wykazującymi się dużym wysiłkiem włożonym w dodawaniu kolejnych bytów do OSM.

Nie rozumiem, dlaczego poddajesz pod dyskusję mój wybór…

… jednocześnie sugerując własny. Zatem zagłosuj wedle uznania.

Ideą tego konkursu jest nagradzanie osób, w danym miesiącu wniosły do projektu jakąś wartość. Nie widzę powodu, by wykluczać z konkursu osoby, których wkład wynika z ich intelektu i pracy umysłowej, a nie tylko klikania przyciskami myszy. Poza tym, w ostatniej edycji wyłanianie zwycięzców powierzono społeczności (wcześniej wyłaniał zarząd stow.), żeby uniknąć chromolenia o stronniczości. No ale gdy konkurs nie idzie po Twojej myśli, będziesz obwiniał mnie, pisząc coś o moim przemożnym wpływie na resztę ludzi, i o tym jak to bardzo jesteś zniesmaczony.

A weź Ty się ode mnie odpierwiastkuj. Cierpisz na jakąś zibiofobię, obwiniając mnie o wszystko co złe w tym projekcie i bajdurząc coś ciągle o jakimś przemożnym i strasznym wpływie, jaki mam na całą społeczność OSM PL. Tymczasem g… prawda, a Tobie przytrafia się klasyczny błąd konfirmacji.

I tu się grubo mylisz. Po pierwsze, Olga nie jest firmą, a osobą, taką zwykłą, pracującą na etacie. Po drugie, aktywność Olgi sięga o wiele dalej niż obowiązki wynikające z jej pracy. Twoje gadanie raczej nie dodaje jej motywacji. Ale to ponoć ja sieję ferment, zniechęcam ludzi i skłócam społeczność…

Gdy będzie głosowanie, zagłosuj wedle uznania. Nikt Cię nie zmusza do głosowania na Olgę. Ale i tak prawdopodobnie nie zagłosujesz wcale, bo gdy przychodzi do konkretnego działania wykraczającego poza rysowanie kresek, to Ciebie i rowersa nie ma. Potraficie tylko marudzić i żądać.

Rozumiem, że nominujesz tego mapowicza do konkursu?