W czym jest skala? Edycje na godzinę?
Każda kratka to jedna godzina w danym dniu tygodnia, więc tak. Z podtytułu i osi można by się domyśleć o co chodzi
Tak zgadywałem, ale byłem zaskoczony że edycji jest tak mało.
Ale są 24 godziny w ciągu dnia
To są tak jak napisano changesety.
Moja wizualizacja tagu amenityt=townhall, może się komuś przyda.
https://rafalr.github.io/townhall
Uwaga, mapa jest nieco zasobożerna!
Tyle mamy nierozwiązanych uwag wg województw:
name open closed all
małopolskie 996 3022 4018
mazowieckie 814 3021 3835
śląskie 648 3891 4539
dolnośląskie 630 4096 4726
kujawsko-pomorskie 524 1470 1994
wielkopolskie 451 1647 2098
zachodniopomorskie 391 1106 1497
podkarpackie 372 1150 1522
pomorskie 307 2126 2433
warmińsko-mazurskie 304 634 938
lubelskie 237 1848 2085
łódzkie 203 2040 2243
podlaskie 168 771 939
opolskie 143 1455 1598
lubuskie 142 546 688
świętokrzyskie 112 558 670
Ostatnio sporo uwag sypie się anonimowo odnośnie numeracji słupów na liniach WN. Może ktoś ma kontakty do Zakładów Energetycznych i jesteśmy w stanie hurtowo uzupełnić informacje o numerach słupów przy pomocy importu.
Inną sprawą jest, że znajdują się jeszcze w bazie uwagi sprzed trzech a nawet czterech lat (na takie się natykam), i zastanawiam się czy mamy jakieś narzędzie które pomogłoby rozwiązywać uwagi chronologicznie. Dla tych najstarszych, często dane są już dobrze widoczne na orto lub innych serwisach. Dobrze było by je wyłapać i rozwiązać skutecznie.
To planuję zrobić. Ale (o ile powstanie) odezwę się w tej sprawie za kilka miesięcy.
Pewnie lepiej wykorzystać https://github.com/mapbox/osm-comments
Wygląda na to że ktoś zrobił program, ale jest porzucony - https://github.com/mapbox/osm-comments/issues/72
Szanujmy się. JS to nie język na serwery. Przerobiłem ChangesetMD i teraz mam NoteMD.
Narzędzie, które chcę stworzyć, ma przypominać bugtracker (etykietki do uwag typu “do sprawdzenia w terenie”, “dotyczy trwających prac” itp.). To, które zalinkowałeś jest “read only”.
Czy dałoby radę dodać wyświetlanie tagu maxaxleload na mapie do danych drogowych http://osmapa.pl/w/drogowe/
Staram się zaktualizować dane na podstawie nowego rozporządzenia z 21 kwietnia 2017 i przydałaby się jakaś wizualizacja raz na dzień/tydzień odświeżana.
Dolna dolina Wisły robi wrażenie. Ciekawe kto to wymapował.
Co polecasz jako wstęp do tego programu? Jakiś poradnik czy sam program jest w miarę intuicyjny? (chciałbym zrobić mapkę z kilkoma tysiącami punktów, obstawiam że QGIS będzie do tego najlepszy z znanych mi programów - podejrzewam że leaflet nie da rady, a mapnik + baza daych to byłoby chyba wytaczanie armaty).
Jest zaskakująco prosty, tzn. jak jeszcze się zastanawiałem co zrobić bez poradników, to już miałem efekt. Jak niedawno zapomniałem i próbowałem sobie przypomnieć, to miałem to samo.
Z grubsza jest tak, że jeśli już mamy lokalną bazę gis w Postgresie, która jest widoczna w “Panelu przeglądarki”, to najpierw wybieramy odpowiedni typ danych (PostGIS > gis > public > planet_osm_*) i przeciągamy do okienka “Panel warstw” poniżej.
Dalej już z górki - na danej warstwie prawy klawisz i Filtr - tam wybieramy odpowiednie tagi przez zwykły SQL (np. “landuse” IS NOT NULL, jak w moim przykładzie). Plus jest taki, że można przeglądać zawartość bazy, natomiast ogromny minus, że hstore jest widoczne w formie surowej, o czym napisałem w osobnym wątku (tam proponuję kontynuować).
No i sam styl warstwy to prościzna - dwuklik albo prawy klawisz i Właściwości. Są predefiniowane różne wartości i to jest najprzyjemniejsza część wizualizacji.
Daj znać jak ci idzie, to mogę pomóc w podstawach. Poradniki są, tylko zgaduję, że pewnie dotyczą danych z innych źródeł. Zdaje się jednak, że można sobie pobierać dane także przez Overpass, pisać skrypty w Pythonie itp., więc możliwości są duże.
Kiedyś powstało coś takiego: link
Sprawdź proszę czy dane na wizualizacji są aktualne. Jeśli nie, to poszukam i włączę.
^^ Nie są według mojego rozeznania. Nie widzę kilku dodanych swego czasu przeze mnie danych 3,5 tony a staram się kiedy tylko mogę i mam takowe informacje o dodawanie tych tagów.
Raczej jest zapomniałem o warstwach -
Dzięki marimil za mapkę. Ktoś się nie bał i dodał na zachodniej obwodnicy Poznania S11 gdzie max nacisk na oś to 11,5t ograniczenie do 3,5t https://www.openstreetmap.org/way/188762273#map=17/52.52164/16.83178 albo tutaj https://www.openstreetmap.org/way/295565752 na zjeździe przed rondem. Warto sprawdzić swoje okolice czy nie ma jakiś błędów.
Można prosić o aktualizację serwera 2?
Ostatnia była:
stan serwera 2: 2017-10-13T20:44:02Z
Dzień dobry
Od kilkunastu dni nie działa serwer z osmapa.pl[/w]. Na forum reakcji brak. Jednak to nie znaczy, że nie był odwiedzany. Zainteresowanie było.
Jeśli jest tu osoba władna uruchomić go fizycznie, to bardzo bym prosił.
EDIT
Dzięki, już działa
Hej, chciałem zgłosić to samo co marimil, wygląda na to że osmapa.pl/w nie działa.
Stworzyłem mapę, na której każdy polski mapowicz ma przypisany inny losowy kolor: