wmyrda
September 13, 2017, 8:59pm
310
Zapewne nikt nie zauważył, ale Wisła na Żuławach aż do dziś była wyasfaltowana
http://www.openstreetmap.org/way/409757329/history
http://www.openstreetmap.org/way/408890760/history
PS Przy okazji poprawek danych wiki przeniosłem nazwy do relacji. Nie wiem jednak czy to odpowiednie podejście gdyż carto przestało wyświetlać nawet pole name z relacji. Rozumiem pierwszeństwo odczytywania nazw z odcinków w przypadku rzeki płynącej przez kilka krajów gdy chcemy wyświetlać jedynie lokalną nazwę, ale dla każdej rzeki mieszczącej się w terytorium jednego kraju nie powinno być potrzeby umieszczania nazw na jej odcinkach skoro nie będą się różnić.
Niestety na razie chyba mało co wyświetla nazwy z relacji (szczegóły techniczne pewnie te same co https://github.com/gravitystorm/openstreetmap-carto/issues/596 .
W większości przypadków tagi wikipedia/wikidata itp są przenoszone a nazwy zostawiane by się pokazywały na mapach.
kocio
(kocio)
September 14, 2017, 2:32am
312
A czy problem z wyświetlaniem order:classic=* z relacji (ale nie z linii) to też to samo? Bo natknąłem się na to przy próbie filtrowania rzek akurat:
https://github.com/gravitystorm/openstreetmap-carto/issues/2688#issuecomment-325833298
Od strony technicznej mamy to samo - renderowanie relacji bądź przenoszenie danych z relacji na jej elementy.
Różnice mogą się pojawić jeśli osm2pgsql traktuje relacje rzek bądź relacje dróg specjalnie.
kocio
(kocio)
October 3, 2017, 3:08am
315
Niby po prostu dokładne mapowanie, ale wygląda jakby wokół terenu wojskowego rozłożono siatkę maskującą :
https://www.openstreetmap.org/#map=14/45.8103/12.1051
kocio
(kocio)
November 28, 2017, 1:52pm
316
rmikke
(Ryszard Mikke)
November 28, 2017, 2:30pm
317
Hmm, chcesz kanał żeglowny nad ulicą?
Aim311
(Aim311)
November 28, 2017, 3:22pm
319
rmikke
(Ryszard Mikke)
November 29, 2017, 9:29am
320
kocio:
Dawaj!
Prosz , w okolicy jest tego trochę.
rmikke
(Ryszard Mikke)
November 29, 2017, 9:32am
321
W Polsce mamy węzeł trzypoziomowy: ulica na poziomie gruntu, tory Kraków-Przemyśl na poziomie +1 a łącznica Zabłocie-Krzemionki na poziomie +2
http://www.openstreetmap.org/#map=19/50.04472/19.96280
Od 10 grudnia większość pociągów do Zakopanego będzie jechać tym najwyższym poziomem.
kocio
(kocio)
December 12, 2017, 3:02pm
323
maraf24
(maraf)
January 2, 2018, 8:53pm
324
Najwybitniejszy parking w Polsce, widać go nawet na z13:
https://www.openstreetmap.org/#map=13/54.5805/16.8789
rmikke
(Ryszard Mikke)
April 5, 2018, 10:21am
325
kocio
(kocio)
April 5, 2018, 10:25am
326
Hehe, całkiem duże - a Gotham jakby mniejsze: https://www.openstreetmap.org/relation/185222
szydzio
April 19, 2018, 12:58pm
327
Żeby nie było że w poznańskim magistracie siedzą rasiści - to podobno od rodzaju gleby…
rmikke
(Ryszard Mikke)
July 11, 2018, 7:37pm
328
W Finlandii, na południe od Tampere, jest Jezioro Z Wytryskiem™ .
https://www.openstreetmap.org/#map=16/51.5775/19.2588
Tak, te ulice się dokładnie tak nazywają wg TERYT-u.
Oczywiście zastosowanie tracków jest wątpliwe.