Dank voor de complimenten, de leercurve is, als je met kleine dingen begint, niet zo stijl.
Maar, vaak wil je meer, en dan kun je in problemen komen.
Probeer dus op je leercurve te blijven. De één zal dit sneller oppakken dan de ander.
Blijf ook vragen stellen in nieuw aan te maken topics.
Zoeken in dit forum is lastig (software probleem denk ik)
Toch is er een manier om te kunnen zoeken.
En natuurlijk is de wiki ook een manier om de leercurve te verbeteren.
Succes met het verbeteren van OpenStreetMap.
PS.
Zoals je vermoedelijk al weet leiden er meer wegen naar Rome.
De meeste oplossingen zijn binnen OpenStreetMap via consensus bereikt.
Probeer de logica te vinden waarom er een bepaalde consensus bereikt is, en je zult de regels van OSM snel snappen. Als je begrijpt wat ik bedoel.
Adressen op gebouwen
gebouwen zelf tekenen en veranderen
edits van andere mappers veranderen.
wegen verwijderen waar je niet mag komen
… en dit alles in een moordend tempo.
edit2: Gevraagd of mapper de adresinfo en namen zelf van de gebouwen wil halen… en gevraagd om reactie… Toch vreemd dat mappers ook onder het mappen niet zien dat ze post via PB krijgen…
edit3: Overigens wel tof dat de meerderheid van de startende mappers wel positief reageert
Graag de edits van deze mapper in Borger in de gaten houden. Veroorzaakt onbedoelde schade ver van het edit gebied.
Fietspad over grote afstand weggetrokken over het gebied heen. https://www.openstreetmap.org/changeset/52426801
Dat is de mapper niet kwalijk te nemen, maar ik krijg al sinds gisteren geen enkele reactie. Ook niet op PB’s.
De schade in Almere heb ik gewoon hersteld, want er zat ook een edit in Borger bij. Hoe zoiets met editor iD kan ontstaan is voor mij een raadsel? Zoiets moet toch eigenlijk niet kunnen met een editor?
Het is niet zichtbaar in de rendering van osm.org maar het aangeven van dat hele marktgebied met amenity=marketplace en name=Algemene warenmarkt lijkt me niet zoals het hoort.
Die mapper ben ik. De situatie daar in Breda is, de wijk heet Breda Centrum (gemapt als “name=Centrum”, “official_name=Breda Centrum”) en de buurt die binnen de Singels van Breda ligt heet volgens het CBS en de gemeente Breda toch echt “City”.
EDIT: Dus voor de duidelijkheid, “City” (buurt!) is een beetje het oude stadscentrum van Breda, gelegen in de wijk (!) “Breda Centrum”.
Bij de afzonderlijke highway=pedestrian die binnen/over de pedestrian area ‘Grote Markt’ lopen, zou de naam verwijderd kunnen worden, behalve misschien het meest noordelijke en meest zuidelijke stukje. Geeft een wat rustiger beeld.
Is weliswaar wat taggen voor de renderer, maar het opnemen van die afzonderlijke highways is per slot van rekening ook tagging voor de routeerders.
Zelfde geldt voor het Kerkplein.
Graag deze nieuwe mapper in de gaten houden https://www.openstreetmap.org/user/pavdhu/history#map=13/51.9158/4.3422
Na mijn vraag om reactie na herstel van onderbroken busroutes na het plaatsen van een “rotonde” krijg ik geen reactie meer.
Nu worden er weer sportvelden gewist van Math1985.
Net weer PB gestuurd voor 2de keer met het verzoek het mapgebied kleiner te houden en geen edits van andere mappers zomaar te verwijderen. De intentie is wellicht goed, maar de uitwerking nog niet.
edit2: Gelukkig net toch een reactie…
quote
CION is al een gehele tijd weg, terrein ligt inmiddels braak. Men is ook van plan het een en ander aan die weg te veranderen daar ivm de veiligheid (zebra weghalen dacht ik). Daarom zijn de edits weggehaald.
Mapper Archeologie mapt helaas door zonder te reageren. De routering loopt niet meer. Doorgaande route wordt op residential gezet en oneway wordt van gescheiden rijbanen gehaald. Mapper is begonnen met streetcomplete, maar is nu "echt"aan het mappen.
Daar is niks mis mee…, maar als het zo doorgaat geeft het schade. https://www.openstreetmap.org/user/Archeologie/history#map=8/52.222/6.148
Graag een oogje in het zeil houden. Ik overweeg een revert.
edit2… inmiddels gelukkig contact…
edit3: 'k heb alles net teruggedraaid i.o.m. Archeologie.
Vraag bij de DWG een afkoelingsperiode aan van 2 dagen.
Verwijs hierbij naar deze link
En laat weten dat hij 10 dagen 191 changesets op zijn naam heeft gezet. Als deze allemaal van de kwaliteit zijn zoals je refereert, baart dit niet veel goeds.
Ik heb in zijn 191e changeset een waarschuwing geplaatst. https://www.openstreetmap.org/changeset/52885396
Mocht hij over de streep gaan, stuur dan het voorbereide mailtje naar de DWG.
Vergeet onderstaande link niet in deze mail te vermelden. Ongetwijfeld kijkt de DWG hier als eerste naar, toch is het handig dat ze de link al vast in bezit hebben.
Ik stel voor dat de DWG gaat beslissen of en hoe zijn edits gerevert worden.
edit:
kleine correctie, de editor Go Map is een editor die op IOS werkt. En heeft niet speciaal een Pokemon Go gehalte.
Toch vermoed ik dat Hansworst een pokemon speler is. http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Go_Map!!
Go Map werkt op de i-pad heb ik begrepen. Op de RSG in Sneek lopen nu voetpaden… kunnen ze Pogo spelen onder de Scheikundeles…
Even het verdere verloop scherp in de gaten houden. Commodoortje…Bedankt voor het meedenken
edit2: Melding bij de DWG gedaan. Zeker gezien de komende vakantie.
Hansworst lijkt me een intelligente gymnasium leerling die laat zien dat hij goed kan mappen. Er is geen enkele aansluiting met openbare wegen, dus kwaad kan het niet.
Maar zal de school er blij mee zijn? Er worden veel interne details vrijgegeven. Een kwaadwillend iemand kan zo thuis al plannen beramen, terwijl de school de roosters niet vrijgeeft. Daarvoor moet je zijn ingelogd.
Ik zou met hem de privacy van de school bespreken. Heeft hij de rector om toestemming gevraagd? Stel, er komt een terroristische aanslag en het blijkt dat zijn gegevens zijn gebruikt. Hoe zou hij zich dan voelen?
Het commentaar betreffende wijziging is formeel terecht, maar praktisch gezien enigszins onterecht. Er staat nu een verbodsbord, maar er had net zo goed een gebodsbord kunnen staan, zoals op diverse andere plekken in den lande het geval is.
Het is een klein landweggetje waar twee auto’s elkaar niet of met grote moeite kunnen passeren. In de praktijk mag er je alleen fietsen of lopen. Geef je de tag highway=cycleway mee, dan sluit je het overige verkeer terecht uit. Geef je de tag highway=unclassified mee, dan moet je de uitsluitingen nog taggen, hetgeen fouten kan veroorzaken.
Een ervaren fietser heeft deze weg in 2011 ook getagd als highway=cycleway.
Het lijkt me toch een slecht idee om willekeurig access restrictions te gaan verzinnen. Als er access=destination op staat, dan zullen er ook niet veel auto’s komen.
Natuurlijk hat dat wel motorcar=destination, motorcycle=destination moeten zijn. Het lijkt me helemaal fout om beginnende mappers te leren dat ze overal wel een fietspad van kunnen maken.