Muszę zobaczyć, czy tak się w ogóle da zrobić (w sensie czy indeks GIN na hstore to umie), bo inaczej analiza trwałaby wieki. Póki co mogę powykluczać konkretne disused.
Edit: Powykluczałem disused:shop, disused:amenity, disused:craft, disused:office - zgodnie z tym co znalazłem w wyjściu skryptu. Za 20 min się odświeży.
Edit2: Znalazłem błąd. osm_id jest źle pokazywane jako 2147483647 (2^31-1) dla wartości przekraczających tę liczbę. Musi to być błąd ogr2ogr. Rozwiązaniem tego problemu i innych ograniczeń powinien być upgrade Postgresa (umożliwi dump GeoJSON prosto z niego), co zrobię przy okazji reinstalacji systemu, być może kiedyś w sierpniu.
Jeśli ktoś przegapił dyskusję z wątku o Stowarzyszeniu, to daję znać że uporządkowana lista wszystkich naszych wizualizacji (zarówno tych prezentujących określone dane, jak i tych z błędami/ brakami mapy) znajduje się od teraz na oficjalnej stronie Stowarzyszenia w zakładce “O OpenStreetMap → Nasze wizualizacje”. O ew. zmianach adresów i nowych wizualizacjach informujcie @Zbigniew_Czernik
Ładnie widać że w Polsce największe drogi są już zmapowane (ale trwa ciągle dodawanie informacji i aktualizacje) a co do mniejszych jeszcze dużo brakuje. A tym bardziej jeśli chodzi o ograniczenia skrętów czy ścieżki.
Ostatnio sporo uwag sypie się anonimowo odnośnie numeracji słupów na liniach WN. Może ktoś ma kontakty do Zakładów Energetycznych i jesteśmy w stanie hurtowo uzupełnić informacje o numerach słupów przy pomocy importu.
Inną sprawą jest, że znajdują się jeszcze w bazie uwagi sprzed trzech a nawet czterech lat (na takie się natykam), i zastanawiam się czy mamy jakieś narzędzie które pomogłoby rozwiązywać uwagi chronologicznie. Dla tych najstarszych, często dane są już dobrze widoczne na orto lub innych serwisach. Dobrze było by je wyłapać i rozwiązać skutecznie.
Szanujmy się. JS to nie język na serwery. Przerobiłem ChangesetMD i teraz mam NoteMD.
Narzędzie, które chcę stworzyć, ma przypominać bugtracker (etykietki do uwag typu “do sprawdzenia w terenie”, “dotyczy trwających prac” itp.). To, które zalinkowałeś jest “read only”.
Czy dałoby radę dodać wyświetlanie tagu maxaxleload na mapie do danych drogowych http://osmapa.pl/w/drogowe/
Staram się zaktualizować dane na podstawie nowego rozporządzenia z 21 kwietnia 2017 i przydałaby się jakaś wizualizacja raz na dzień/tydzień odświeżana.