Czy te nowe zdjęcia są widoczne od razu w JOSM? Po wybraniu Geoportal 2: Ortofotomapa mam nadal stare (i napewno nie z lepszą rozdzielczością) a z mapki powyżej (i podlinkowanej strony) widzę, że okolice powiatu krakowskiego powinny być nowsze + większą rozdzielczością.
Czy WMS wyszczególnione na tej liście: http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Pl:WMS_for_Poland
można używać do mapowania bez problemów licencyjnych?
Brakuje mi takiej informacji lub ostrzeżenia na tej stronie wiki.
Ponowiam pytanie, czy ktoś zauważył zmiany w mapach geoportalowych dostępnych domyślnie w JOSM? Ja niestety nadal widze, mapy “stare”, napewno nie z 2017 (to samo z pixelem, nadal jest duży). Z mapki wynika, że powiat krakowski powinien być zmapowany w 2017 i z większą dokładnością.
Gdy wejdę na stronę geoportalu to też widze stare mapy, więc pytanie, czy mapy CODGiK wylądują w geoportalu?
Od dłuższego czasu nie korzystałem z EMUiA. Teraz za każdym razem otrzymuję komunikat o błędzie: Błąd: Problem loading tile.
Jak obenie wygjąda adres usługi dla JOSM?. Trzeba dalej instalować oddzielnie klucz gugik?
Wiele pytań ostatnimi czasy miało miejsce co do legalności wykorzystania w OSM danych z Geoportalu. Trudno o lepsze wyjaśnienie niż od samej administracji, która na stronie https://danepubliczne.gov.pl/about wyjaśnia że dane tam gromadzone można wykorzystywać zarówno prywatnie jak i biznesowo
Pośród danych tam udostępnionych znajduje się również link do serwisu WMTS Geoportalu. Trudno o przekazanie informacji o tym, że są to dane publiczne do wykorzystania przez wszystkich w bardziej przejrzysty i jednoznaczny sposób.
Wersja WMTS ma wyższą (naprawdę zauważalnie) jakość, ale chyba jest nieco gorsza niż zeszłoroczna ortofoto. Tak czy siak - można poprawić przebiegi inwestycji z ostatniego roku
Czy ktoś mógłby sprawić aby te mapy pojawiły się w JOSM? Starej nie trzeba usuwać, cały czas działa - może tylko dopisać rok.
Przydałaby się jakaś lista tych map z informacją co wiemy o ich prawnej dostępności. Proponuję na wiki, bo łatwo aktualizować, a link mogę umieścić w pierwszej wiadomości z tego wątku. To oczywiście nie jest gwarancja, ale dobrze wiedzieć z którymi nie ma problemów, a które są niepewne.
Lista ta jest już w większości nieaktualna, gdyż zrobiłem ja dość dawno. Ponad rok temu.
Od tego czasy większość urzędów pozmieniało serwery lub utajniło linki.
Oficjalne listy z Geoportalu też są już nieaktualne.
Liczyłem na bieżąca aktualizacje przez aktywnych mapowiczy, ale …
Tak na marginesie, pobieranie/opieranie informacji z Google Street View jest niezgodne z prawem obowiązującym na OSM.