Dit is absoluut niet zo.
Zoals Allroads al aangeeft, is de BRT/TOP10NL gebaseerd op een uniforme luchtfoto-analyse voor heel Nederland, met als streefnauwkeurigheid 1:10.000 voor de meest nauwkeurige topografische kaart van 1:10k. 1:50k/1:100k en 1:250k waren dan historische bezien handmatig sterk gegeneraliseerde kaarten, die in aparte productielijnen werden bijgehouden. De uitgaven van de verschillende series liepen dan ook niet synchroon, en b.v. de 1:50k kaart was niet een directe afgeleide van de 1:10k kaart. Tegenwoordig is het Kadaster er in geslaagd, om de 1:50k kaart direct - en met volautomatische tools - uit de 1:10k af te leiden via computermodel gestuurde generalisatie in ArcGIS (zie https://www.kadaster.com/nl/automatic-generalisation)). Vroeger waren deze kaarten een exclusief militair product van de Topografische Dienst van Defensie.
De BGT daarentegen, is een opvolger van de GBKN (Grootschalige Basiskaart Nederland), en wordt samengesteld uit een veelheid van bronnen (gemeenten, provincies, Rijkswaterstaat data), die op even zovele manieren is ingewonnen (b.v. ge-orthorectificeerde luchtfoto’s zonder omvalling, stereoscopische luchtfoto meting zoals Allroads illustreerde, terristrische inmetingen met een total station door een landmeter, of laserscanning). Het is eigenlijk een groot “patchwork” van verschillend ingewonnen en bijgehouden data. De streefnauwkeurigheid is hoger dan van BRT/TOP10NL en veelal ergens tussen de 1:5k en 1:1k, tot misschien wel 1:100, met uitzondering van de over het algemeen als minder nauwkeurig ingewonnen Agrarisch Ariaal Nederland perceel gegevens, die meer richting de 1:10k-1:25k gaan.
Groot verschil tussen de BGT en voorloper GBKN is dat de BGT unieke objectcodes heeft en ook vlakgericht is. De GBKN was slechts lijnen “spaghetti”… leuk voor de achtergrond, maar verder kon je er niet veel mee.