Trochę zabawne, ale zasadniczo do unormowania:
Ej, róbcie zrzuty, bo zaraz ktos poprawia i ja nie wiem, o co chodziło…
Zapewne nikt nie zauważył, ale Wisła na Żuławach aż do dziś była wyasfaltowana
http://www.openstreetmap.org/way/409757329/history
http://www.openstreetmap.org/way/408890760/history
PS Przy okazji poprawek danych wiki przeniosłem nazwy do relacji. Nie wiem jednak czy to odpowiednie podejście gdyż carto przestało wyświetlać nawet pole name z relacji. Rozumiem pierwszeństwo odczytywania nazw z odcinków w przypadku rzeki płynącej przez kilka krajów gdy chcemy wyświetlać jedynie lokalną nazwę, ale dla każdej rzeki mieszczącej się w terytorium jednego kraju nie powinno być potrzeby umieszczania nazw na jej odcinkach skoro nie będą się różnić.
Niestety na razie chyba mało co wyświetla nazwy z relacji (szczegóły techniczne pewnie te same co https://github.com/gravitystorm/openstreetmap-carto/issues/596 .
W większości przypadków tagi wikipedia/wikidata itp są przenoszone a nazwy zostawiane by się pokazywały na mapach.
A czy problem z wyświetlaniem order:classic=* z relacji (ale nie z linii) to też to samo? Bo natknąłem się na to przy próbie filtrowania rzek akurat:
https://github.com/gravitystorm/openstreetmap-carto/issues/2688#issuecomment-325833298
Od strony technicznej mamy to samo - renderowanie relacji bądź przenoszenie danych z relacji na jej elementy.
Różnice mogą się pojawić jeśli osm2pgsql traktuje relacje rzek bądź relacje dróg specjalnie.
http://www.openstreetmap.org/#map=19/52.39983/16.98365
https://i.pinimg.com/736x/61/d6/0f/61d60f96701c5c477888e918b541484f–mr-robot-robots.jpg
PS. Tak, wiem, area:highway…
PS 2. Polecam ten serial
Niby po prostu dokładne mapowanie, ale wygląda jakby wokół terenu wojskowego rozłożono siatkę maskującą :
Most kolejowy nad torami kolejowymi :
Hmm, chcesz kanał żeglowny nad ulicą?
Dawaj!
Znalazłem kanał żeglowny nad rzeką https://www.openstreetmap.org/way/145439465#map=14/52.2259/11.7069
Znalazłem kanał żeglowny nad rzeką https://www.openstreetmap.org/way/145439465#map=14/52.2259/11.7069
Może nawet być kanał nad kanałem
Most kolejowy nad torami kolejowymi :
W Polsce mamy węzeł trzypoziomowy: ulica na poziomie gruntu, tory Kraków-Przemyśl na poziomie +1 a łącznica Zabłocie-Krzemionki na poziomie +2
http://www.openstreetmap.org/#map=19/50.04472/19.96280
Od 10 grudnia większość pociągów do Zakopanego będzie jechać tym najwyższym poziomem.
Najwybitniejszy parking w Polsce, widać go nawet na z13: